Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12578 12578

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows, 2007

adorjas
19.09.2016 3 z 5

Dej nám končí, a pri finiše má človek pocit, že sa všetko uzatvára, trošku až umelými činmi, ale verím, že autorka chcela nejako dokončiť ságu.

DeeKrakova
09.09.2016 5 z 5

Myslím, že je čas začít Harryho číst zase od začátku. :)

ELMA
24.08.2016 4 z 5

Mnozí po přečtení posledního dílu Rowlinogové vyčítali smrt oblíbených postav, mučení Hermiony a to, že Harry se uchýlil ke kletbám, které se nepromíjejí. Já jsem naopak ráda, že přesně tyhle prvky nevynechala. Smrt k válce patří a bohužel u ní umírají přátelé a nevinní lidé. A Harry je taky jenom člověk (byť s kouzelnými schopnostmi). V době tohoto příběhu mu bylo 17 let, napůl dítě, napůl dospělý a bylo toho na něj moc.
Vývin charakteru postav byl úžasný a před Rowlingovou smekám.
Bez čeho bych se obešla, byl epilog, podle mého naprosto zbytečný.

Peety14
17.08.2016 4 z 5

Poslední díl se mi hodně líbil, hlavně proto že jde vidět jak skvěle to byl promyšlený příběh od začátku až do konce a taky proto že příběh skončí dobře. Musím ale taky přiznat, že mě první část knížky moc nenadchla, nakonec ten závěr a druhá polovina knížky byla fenomenální!!!

Bar16
17.08.2016 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych se poslední díl série snažila číst fakt pomalu. Nechtěla jsem skončit s tímto kouzelným světem. Nemůžu knize dát jiný počet hvězd než plný - už dlouho jsem z nějaké série nebyla tak nadšená, nic mě do sebe tak nevtáhlo... Knihy jsem měla půjčené, ale v mé knihovničce nemůžou chybět - časem si je postupně doplním a znova si prožiji svět kouzel...

stir1234
11.08.2016 5 z 5

Konec! To je hrůza. Naštěstí má vyjít ještě jeden díl a to- Harry Potter a Prokleté dítě. Těším se na 8.díl a doporučuju všem.

kusma
05.08.2016 4 z 5

Série je zakončena, pro mě bohužel nejslabším dílem (nejslabší díl, nikoliv slabý!). Z některých řešení jsem byla zklamaná - přišlo mi, že na to jakou to muselo dát autorce práci vymyslet a promyslet všechny taje, byla dost jednoduchá, a hlavně urychlená. Trochu mi pak nebylo jasné, proč se autorka tolik věnovala ději v prostředku knihy (schovávání) - přišlo mi, že tam zbytečně natahovala a na konci se to snažila bez hlubšího řešení ukončit. Myslím, že mohla trochu stránek přidat (v té záplavě by se to ztratilo) a víc se s dramatickými částmi knihy pomazlit. Poslední kapitola mi také nepřišla dobře zpracovaná. To ale nic nemění na tom, že jsem se do této série zamilovala. A věřím, že se k ní v budoucnu ráda vrátím. A teď si hezky od začátku projedu filmy :)

zuzik2301
23.07.2016 4 z 5

Všechny knihy jsou prostě na pět hvězdiček! Miluju je a čtu pořád dokola.
Ovšem poslednímu dílu musím dát hvězdičky pouze čtyři, ne snad proto, že by byl slabší než ostatní. Je to z důvodu, že v tomhle díle autorka zabila všechny moje oblíbené postavy. Ano já vím, je to sobecké...

Sulfid
18.07.2016 5 z 5

Zatímco ještě před pár hodinami jsem jsem měl sto chutí začít křičet jak je tahle knížka DOKONALÁ, tak tu teď totálně zničenej sedím nad zavřenou knihou a jsem naštvanej na poslední stránku, která celou sérii, celý úžasný svět i příběh poslala "do Přečtených".
Mám snad jediné štěstí, že jsem ještě neviděl filmy, na které se vrhnu ihned zítra. A také se zítra pustím do knihy s názvem: Sen jménem Harry Potter, o životě J.K. Rowlingové, kterou bych teď asi nejradši objal a poděkoval ji za to, že se rozhodla napsat něco tak úžasného.
A jsem si 100% jistý tím, že do konce tohoto roku začnu číst už vlastní (nutnost mít doma) knížky Harryho Pottera znovu.

Luccy78
15.07.2016 5 z 5

Poslední, sedmý díl Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

DariDerek
15.07.2016 5 z 5

Škoda, že už je konec :-) Fajn to bylo! :-)

vandalindakova
12.07.2016 5 z 5

Čím víckrát sérii přečtu, tím je to lepší a lepší. Pokaždé tam najdu něco nového a můžu to číst třeba milionkrát. Prostě srdcovka, na kterou nedám dopustit, a tím mám na mysli všech 7 knih.
Tento díl se liší tím, že už se neodehrává v Bradavicích (kromě poslední bitvy). Kniha je tak skvěle napsána, že i když se v některých částech nic neděje, tak to není zdlouhavé. Bavilo mě postupné odhalování Brumbálových tajemství, ale i Snapeových.
Celou dobu jsem si čtení užívala a určitě znáte ten pocit, kdy chcete knihu dočíst a zároveň nechcete, aby byl konec. Až zase nebudu vědět, co číst, tak vím po čem sáhnout.

Venny345
10.07.2016 5 z 5

Všechny díly naprosto dokonalé. Jinak už nemám slov...
Obdivuji tuto autorku.

Fortuna
09.07.2016 5 z 5

Oh... asi umřu... Jak mohl někdo stvořit něco tak dokonalého..? Vše je tak neuvěřitelně promyšlené, vše zapadá tam kam má...

true.penny
05.07.2016 5 z 5

Nejemotivnější díl. Pro mě nejlepší z celé série.

Evule114
26.06.2016 5 z 5

Ještě abych tuhle knihu nečetla, to bych si nenechala ujít :-) Má oblíbená...

StefFišerová
26.06.2016 5 z 5

Celou sérii jsem četla několikrát. Je to ten typ knihy, kterou můžete číst pořád dokola a nikdy vás neomrzí. Kouzelný svět Harryho Pottera, od chvíle kdy mu Hagrid sdělí, že je čaroděj, až do oamžiku kdy posílá své děti do Bradavic on prostě nemá chybu.

HermionaKnihom
25.06.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla 7. díl. Poslední díl :-(. Knížka byla jako vždycky úžasná, ale ten pocit, že to skončilo, je strašný. Harry Potter byl, je prostě bude vždycky má nejoblíbenější série a kniha, stejně jako moje srdcovka.

niki-chan
28.05.2016 5 z 5

Pottermánie mě zasáhla v období dospívání a dlouho dobu jsem se čtení bránila. Nakonec jsem otevřela první díl a skončila u posledního. Kouzelný svět, Bradavice a soví pošta mě nadchnou i po letech a i dnes si ráda přečtu celou sérii. Jen mě překvapilo, jak se s postupem času příběh stává temnější a drsnější, ale i díky tomu čtenáře chytne a nepustí

BADguy.cz
20.05.2016 5 z 5

shrnu celou ságu.
prostě celé moje dětství, žádná kniha už ve mě nikdy nezanechá větší stopu.
Pamatuji si jak už jsem měl dávno spát a já četl s baterkou pod peřinou aby mě nenačapala máma a zkrátka se nemohl odrthnout :D
Dodneška poslouchám audio verze před spaním, nebo v práci a pořád to má stejný náboj i po letech.