Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12578 12578

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows, 2007

Zrzavá_Tereza
26.02.2016 5 z 5

Tenhle díl mě absolutně vyšťavil. Strávila jsem u něj dva dny, dva dny plné emocí. Harry je moje doživotní láska.

tynka65
09.02.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem a nejen s jedněmi slzami... Možnost dát 5 hvězdiček je pro mne v tomto případě málo. ♥

simsa12
07.02.2016

Harry je mojou obľúbenou knihou, po ktorej siahnem stále, keď ju mám v blízkosti... ako rástol Harry, tak som rástla aj ja...

Totojsemja
03.02.2016 5 z 5

Když sem tuto sérii dočetl, vůbec sem nevěděl co mám dělat dál. Měl sem v hrudi úplně prázdno.

StarkSister
27.01.2016 5 z 5

Už mě nenapadají slova, která bych spojila s touto knihou. Úžasná, okouzlující, dech beroucí, nejlepší. . Není ani dostatek slov na popsání.
Jakmile jsem ji dočetla měla jsem hroznou potřebu začít ji číst úplně od začátku. Místo toho jsem však vzala filmově podání a zhlédla jsem všechny díly. Opět :D
Všechny díly Harryho jsou skvělé, jak knižní série, tak filmová.
Závěrem bych řekla, že si ji prostě musíte přečíst úplně všichni! Protože prostě nejde žít s vědomím, že jste nečetli Harryho Pottera.

Viky007
26.01.2016 5 z 5

Už si ani pořádně nepamatuji, kolikrát jsem vlastně tuto sérii četla. Každý díl určitě neméně 5x, ale rozhodně jsem ještě neskončila. Harry, Ron a Hermiona mě provázeli už od dětství. A já jsem Rowlingové za tyto knihy neskutečně vděčná.

Relikvie smrti jsou dost temné, přesto mají své kouzlo v podobě přátelství a odvahy. Trochu mi to připomínalo koncentrační tábory - nečistá rasa, snaha protřídit kouzelníky apod.
A přestože umřelo dost mých oblíbených postav, jsem ráda, že to takhle skončilo.
Docela by mě zajímal příběh Harryho rodičů a pobertů jako takových. Tak třeba se jednou J. K. Rowlingová vrátí do světa HP :-).

baru.p
21.01.2016 5 z 5

Nechtěla jsem poslední díl nikdy dočíst, ale stalo se a pak jsem 2 dny (doslova) ležela na posteli a ptala se sama sebe, co budu dělat se svým životem dál. Po těch 2 dnech jsem si tedy nakonec našla jinou knihu, kterou jsem zaplnila prázdnotu.
Jedno je jisté, určitě plánuji rereading a všem doporučuji celou sérii!!

Briv
20.01.2016 5 z 5

Přečteno vše a celé to hodnotím jako povedené, pro mě velice čtivé, byla jsem přímo v ději, vtažená dovnitř a nešlo odejít dokud jsem nedočetla. Až je mi líto, že mám za sebou poslední díl. Po jeho přečtení jsem si musela od četby dát na chvíli pauzu, protože jsem se obávala, že mě nic moc nenadchne:). Rozhodně doporučuji přečíst si ho. Kdyby šlo dát hvězdiček ještě víc, tak je dám:)
A pokud se tyto knihy staly fenoménem a díky nim více dětí a dospělých začalo číst, tak jen víc takových knih!

pejty
19.01.2016 5 z 5

Absolutně strhující čtení, které ani nebudete chtít ukončit dřív než na poslední stránce. Nejnapínavější, nejtemnější, nejakčnější děj plný kouzel a konečně i plný kouzelnických soubojů, kterých se tu dočkáme požehnaně. Závěrečná velká bitva o Bradavice byla fenomenální a četla se jedním dechem, ale bohužel pak přišel samostatný závěr, kde Harry čelí Voldemortovy, který mě bohužel trochu zklamal. Skoro mi to připadalo, že už to chce mít Rowlingová za sebou a tak to prostě rychle ukončila a utnula. Až na samotinký závěr to pro mě bylo dokonalé dílo.

Pavluška33
06.01.2016

Asi jsem poslední žijící dinosaurus, ale já knížku přečetla až nedávno a dřív, než jsem viděla film. Takže jsem byla napjatá do poslední chvíle. Jen ten konec, ohlédnutí po letech mi přišel poněkud násilný. Ale co....tuhle sérii jen tak něco nepokazí

jana7773
03.01.2016

Vždycky mi říkali: Pokud tě nebaví číst, nenašla jsi ještě tu správnou knihu. A našla jsem.. a dokonce sedm knih. Teď se od toho nemůžu odtrhnout. Je to úžasné. Vše co spisovatelka vymyslela je opravdu neuvěřitelné. Právě tyhle knihy mi pomohly dostat se ke čtení a já za to J. K. Rowling moc děkuji.

myselin007
03.01.2016 5 z 5

Harry Potter a paní Rowlingová co říci snad jen, že ji velice děkuji. Vyrostla jsem na příbězích Harryho a jeho potrhlých kamarádů Rona a Hermiony. Miluji ten příběh a mohu ho číst kdykoli a pořád dokola. Rowlingová je geniální naprosto provázala detaily knihy nic nevybočuje ani se nevylučuje. Mrzí mě jen, že S. musel zemřít, ale to je pro mě srdeční záležitost. Harry Potter je fenomen a poslední díl je geniální.

fantasak
02.01.2016 5 z 5

Spisovatelka to ukončila na můj vkus naprosto senzačně! (třeba Hunger Games - hrůza). Sice spisovatelku samotnou nemám rád, protože podle některých konkuruje mému oblíbenému Martinovi, ale zato knižní ságu miluju. Od začátku až do konce.

twerkit
02.01.2016 5 z 5

parádní ukončení ač teda jsem konec musela číst vícekrát :)

Dreamless
27.12.2015 4 z 5

Epilóg ma naštval, no.

Denisa_a
27.12.2015

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla všechny filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Harryho a jeho přátel to opět dosvědčuje :)

magda.sabela
13.12.2015 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl z celé serie. Přiznávám, že některé pasáže byly tak dlouhé, že jsem je přeskočila. Nejlepší moment celé knihy, byl asi těsně před tím, než Harry Voldemorta zabil. Tuhle část jsem si přečetla 2X za sebou. O to víc mně sklamalo, jak byla odfláknutá ve filmu.

Arya25
07.12.2015 5 z 5

Moc krásná kniha! Vypůjčila jsem si ji od kamarádky a skoro jsem se od ní nemohla odtrhnout! Podle kamarádek jsem úplná knihomolka! :-) Právě jí tedy čtu a zatím se mi moc líbí! Můj nej. hrdina/ka je Hermiona Grangerová! :-)

DCKH
02.12.2015 5 z 5

Celá serie je mou srdeční záležitostí a u tohoto zakončení jsem si nemohl pomoct ale přelouskal jsem ho asi 10krát a za mě 100%.Dokonalé zakončení,Geniálně vymyšlený fansysy svět.Aneb v jednoduchosti je síla.

BlueIvy
29.11.2015 5 z 5

Ja proste MILUJEM Harryho Pottera! Od hlavy až po päty - viď. od prvého až po posledný diel. Som proste večné decko :) a Rowlingová je génius a môj poloboh! Ako ona má veci premyslené :P