Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12578 12578

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows, 2007

angloumene
25.11.2015 3 z 5

Poslední díl celé ságy pro mě byl velkým zklamáním. První půlka je téměř nečitelná - neustálé neuvěřitelně otravné dohady ublíženého Harryho spolu s Ronem a Hermionou mi lezly krkem do té míry, že už mě snad ani nepotěšili jejich další, společné objevy. Zhruba v polovině se vše naštěstí celkem zlomí a namísto vztahů se začne vytrvale řešit, jak porazit Voldemorta. Dobrý dojem z podařené druhé poloviny mi ale zkazila závěrečná kapitola po devatenácti letech, která pro mě znamenala jeden obrovský wtf moment.

Felsenberg
23.11.2015 4 z 5

3 477 Harry stran za mnou. Bohužel necítím to nadšení, jaké cítí dámy zde. Asi je to tím, že nejsem dáma. Pro mě nudné, dlouhé, ženské. V současné době se pohybuji ve velmi mužském prostředí, což velmi zkratuje ženský slovník, ženský děj a ženské myšlení postav. Je mi líto. Ale přesto. Skládám hlubokou úctu paní Rowlingové, jaký vytvořila krásný a barvitý svět, plný docela zajímavých postav. Pro mě naprostá jednička prof. Snape, za ním chytrá Hermiona a zvláštní až prapodivně složitý Brumbál. Harry je homosexuál, ale to se ukázalo až v osmém díle. Ale přesto přezevšechno - krásná série madam Joanne Kathleen.

fflew
17.11.2015 4 z 5

4,5 *.
Nečekala jsem, že se mi celá potterovská sága tak vpije pod kůži. Jako celek hodnotím plným počtem hvězd, především za neuvěřitelně kouzelný (pun intended) svět, zamilováníhodné postavy a úžasné myšlenky. Jediné, co bych autorce vytkla, jsou mnohdy přemrštěné, či naopak nedomyšlené souboje, ale to je jen drobná vada na jinak kolosální kráse (a to je mi, hergot, už pětadvacet... na pořádný fangirling ale není nikdy pozdě, že?). :)

EDIT: Dovolím si nesouhlasit s některými zdejšími komentáři, že Rowlingová jen vykrádá, a srovnáními s Tolkienem apod. Knihy o Harrym rozhodně nejsou klasickou fantasy ságou tolkienovského ražení, osobně jsem tedy nic podobného nečetla. Největší kouzlo (zas se mi to povedlo :)) příběhů z Bradavic spatřuji v tom, že odehrávají v našem světě a víceméně v naší době. A pokud Rowling skutečně někoho vykrádá, poprosím o zaslání seznamu příslušných děl, mohla by se mi líbit. :D

verulik196
09.11.2015 5 z 5

Tato série je prostě úžasná!

Mikako
08.11.2015 5 z 5

Jela jsem vsechny dily v rade, neprokladala jsem to jinyma knihama a ted uz je konec... Ja chci jeste :-D Naprosto skvele, filmy s knihama nemaji nic moc spolecneho a tak i presto, ze jsem je videla, jsem se nenudila! Naopak... Urcite si to dam jednou znovu :-)

Alex.Barunka
26.10.2015 5 z 5

Naprosto skvělé ukončení série, ani se mi nechce věřit, že už je konec. Určitě se k Harrymu za nějakou dobu zase ráda vrátím :)

Jury
23.10.2015 5 z 5

Nebudu komentovat kazdy dil zvlast...uzavru to tady...malo kdy se povede ze by byla serie knizek tak dobre pribehove provazana a skvela...tato serie je legendarni a vyrustal sem u ni...7 dilu Harryho Pottera nema chybu...kdo necetl o hodne prisel a obzvlast v dospivani...kazda ze sedmi knih ma u me zaslouzene plny pocet ! ...a priznavam...fandil sem Voldemortovi !

Angie91
19.10.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek... první část je úžasně zpracovaná, svatba - hodně štěstí, i když víte, že se blíži katastrofa - stanování - cítíte velkou beznaděj, nevidíte východisko. Vloupání ke Gringotovým a boj o Bradavice měly šťávu a vůbec nevadilo, že je to roztažené na padesát stran, protože to bylo tak svěží a čtivé, že sem to dala jedním dechem... a na závěr závěr :) ten byl tedy největším zklamáním, protože jsem od toho čekala mnohem, mnohem více. Bohužel to vypadá, jako by to autorka chtěla mít co nejrychleji dopsané.

Knihomol10
18.10.2015

Harry Potter je nejlepší knížkou kterou jsem kdy četl =)

Viky.Tejralova
18.10.2015 5 z 5

Celou sérii knih příběhu Harryho Pottera jsem si naprosto zamilovala! Všechny díly mě okamžitě vtáhly do děje a snadno se četly. Neuvěřitelně skvělé knížky :-)

Spoiler: Ta pasáž na konci, kdy je Harry dospělý, tak ta je úžasná! :-) Jsem hrozně ráda že to dopadlo tak jak to dopadlo! :-)

kayu
16.10.2015 5 z 5

Díl je skvělý jako vždycky, ale ne můj nejoblíbenější. To hledání viteálů je sice zajímavé, ale trochu zdlouhavé...

wesulle
11.10.2015 5 z 5

Opět jsem se nechala zatáhnout do kouzelnického světa Harryho Potter a vůbec toho nelituji. Pouze ten epilog si autorka mohla odpustit...

Lenka-knihy
27.09.2015 5 z 5

Nejlepší kniha ze všech Potterů! Byla napínavá od začátku do konce. Štvalo mě když je Ron na chvíli opustil. Ale něco takového tam být musí. Když sem byla za polovinou této knihy pořád jsem si říkala že mě zajímá jak to dopadne ale zároveň jsem to vůbec nechtěla dočíst. Když jsem jí přece jen dočetla byla jsem smutná že už není víc Potterů. Určitě se k této sérii budu vždy ráda vracet! Stojí to za přečtení od začátku do konce! Dokonalost sama, určitě moc doporučuji! Harry Potter byl je a určitě i bude vždy kniha mého srdce!

Anncasko
26.09.2015 5 z 5

Asi nejlepší kniha ze všech HP. Kniha mě bavila, hezky se čte, ale epilog mě zklamal, zdál se mi moc nepropracovaný, jako by to chtěla autorka všechno rychle ukončit.

DennisMoore
06.09.2015 5 z 5

Uzavřít ságu typu Harryho Pottera nebylo snadné. Touha dělat si, co se jí zlíbí, se v hlavě J. K. Rowlingové určitě prala se zodpovědností vůči postavám a především vůči čtenářům, nicméně nevypadá to, že by nakonec musela dělat kompromisy. Umírá se na obou stranách, umírá se nečekaně i zaslouženě, atmosféra je už opravdu černočerná (Kam se poděla ta bezstarostnost prvních dvou dílů? Inu, také knižní hrdinové dospívají), ale často jí pronikne světlý paprsek humoru, přátelství, lásky... Však to znáte. Skončilo to důstojně. Jen epilog bych oželel.

Thrawn89
03.09.2015 5 z 5

Nejakčnější, nejdospělejší ale dle mého ne nejlepší. Důstojné vyvrcholení celé série, které čtenáře nenechá vydechnout, ale celé to vyústění okolo Voldemorta a Harryho na mě neudělalo takový dojem, který jsem očekával.

Tomsimas
29.08.2015 5 z 5

Nejlepší Harry. Poutavý děj, neustále se něco děje. Jediná část, která mě moc nebavila byl odchod Rona od Harryho a Hermiony. Ta ale brzo skončí hororovou návštěvou Godrikova dolu. Škoda posledních dvou filmů. Tento díl si zasloužil lepší adaptaci.

juli2
29.08.2015 5 z 5

Je to prostě Potter. Zaslouží 5* :-D. Kniha je velmi čtivá a celou dobu se něco děje. Napínavé až do konce. Jen poslední kapitola mi do stylu psaní moc nesedla.

hanoule
25.08.2015 3 z 5

Toš standartní čtivý Potter, docela jsem se bála, jestli se to nebude moc natahovat, ale obava byla zbytečná.

ElizabethM.
24.08.2015 5 z 5

Myslím, že sedmý díl o škole čar a kouzel pro mne bude navždy srdcovou záležitostí. Doslova jsem ho ,,zhltla'' a nejednou po dočtení, jsem ji otevřela znovu. Krásné vyvrcholení děje, napínavé a čtivé. Moc se mi líbí, jak se Harry a vlastně všechny charaktery, rozvíjely a jak rostly i s většinou čtenářů. J.K. Rowlingová stvořila krásný svět a myslím, že si v něm vyhrála i sama.