Vražda v Orient-expresu

Vražda v Orient-expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223/bmid_vrazda-v-orient-expresu-fzj-223.jpg 5 2663 382

Hercule Poirot série

K napsání jedné z nejslavnějších detektivek inspirovala anglickou královnu zločinu nezvykle krutá zima, která v roce 1929 způsobila, že legendární Orient-expres uvízl na své pravidelné cestě Balkánem ve sněhových závějích. Jen co vlak zastavil, zamrzly stroje a cestující i posádka zůstali na několik dní ponecháni napospas svému osudu… Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… Hercule Poirot, jehož Agatha Christie učinila hlavním aktérem příběhu, nastupuje do Orient-expresu v Istanbulu, neboť je naléhavým telegramem žádán, aby se vrátil zpět do Anglie. Ve vlaku jeho pozornost upoutá bohatý Američan Ratchett; ten později Poirotovi nabídne vysokou odměnu za to, že jej ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Belgický detektiv návrh odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen mrtev, s řadou bodných ran!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder on the Orient Express , 1934

zdenek3042
dnes 5 z 5

Klasické dílo detektivního žánru, výborná zápletka, kde HP musí napnout všechny své schopnosti k vyřešení případu. Pokud neznáte z TV, pak se to bude číst ještě lépe.

Profesorskey
07.05.2024 4 z 5

Ve svých třiceti letech jsem se rozhodl dočítat "povinnou literaturu", kterou jsem na základce a střední ošulil. Po čtyřech letech od rozhodnutí se mi do ruky dostala tato kriminálka a musím říct, že mě mile překvapila. Určitě stojí za přečtení, a to tvrdím i přes to, že je pro mě Poirot vrcholně nesympatickým individuem, v čemž mě utvrdilo i toto dílo. Já sám bych ještě uvítal, kdyby některé francouzské fráze měly pod čarou fonetickou výslovnost a překlad.

Ale, pokud hledáte knížku z povinné literatury, která není "babičkózně" trapná, sáhněte po této knize. Neprohloupíte. Je supr.

pepa4081
24.04.2024 5 z 5

Skvělý Hercule Poirot. Klasika.
Nanejvýš uspokojivé.

michaela.97
29.02.2024 audiokniha 3 z 5

*audioknížka* je skvěle namluvená, ale i zpracovaná po zvukové stránce.

Co se týče příběhu, tak musím říct, že mě bavil - Agátha je prostě autorka všech generací! Ale někdy jsem myšlenkama odbíhala jinam a pak jsem se ztrácela. Možná je to jenom moje roztěkanost (děje se mi to teď u spousty knížek) nebo mi tam něco chybělo - to něco do těch 4 hvězdiček.

Postavy byly bravurní, ty mě bavily hodně. Prostředí - miluju. Kdo ještě neviděl film, tak musí napravit.

EvelineGray
23.02.2024 5 z 5

Co k tomu dodat? Agatha ve své nejlepší formě. Ačkoli jsem trochu tušila, že vzhledem k jejímu stylu nebude vrahem zahradník a snad poprvé jsem řešení uhodla (samozřejmě když už k němu byl jen krůček), bylo to skvělé. Zvlášť miluju, jak rozhazuje maličké návnady, tak nenápadné, že si říkáte, že teď jste na to kápli, jen aby se vám vzápětí vysmála a ukázala, že jste jí jen skočili na udičku. Geniální.

Emik87
18.02.2024 5 z 5

Zřejmě vrchol Poirotovské Agathiny tvorby. Skvělý příběh, postavy, zápletka i vyřešení.

zdenka283
16.02.2024 4 z 5

Skvělá detektivka!

glombas
03.02.2024 5 z 5

Tahle kniha je pro me tak neskutecne ctiva, ze to az neni mozne. Skvely pribeh, ktery odsypa uzasnym tempem.

Iva B.
10.01.2024 5 z 5

Miluju!!!! Přečíst si něco od Agathy je vždycky dobrý nápad a vytrhnutí z nějaké čtenářské krize!

PinkBunny
02.01.2024 5 z 5

Nejlepší kniha od A.Ch. Moc se mi líbilo prostředí, motiv, vlastně úplně všechno. Pro mně detektivna č. 1
Čteno ušima.

OldaB
31.12.2023 5 z 5

Detektivní klasika, která mě při čtení vždy potěší.

Hoblinka
29.12.2023 3 z 5

Ten konec mi nesedl.

Cassidy.L
26.12.2023 5 z 5

Velmi povedené a nadčasové dílo

Jerry H
14.12.2023 5 z 5

Nadčasové dílo.

Elulilinka1
09.12.2023

Pro mě první a rozhodně ne poslední dílo od královny zločinu. Samozřejmě jsem si myslela, jak tu vraždu levou zadní vyřeším. No nevyřešila. A ten konec mě dostal. Christie je bohyně.

Lukyn96
16.11.2023 3 z 5

Dobře napsaná detektivka v hlavní roli se vždy galantně vystupujícím Herculem Poirotem v hlavní roli. Knihu jsem si přečetl jako klasiku, o níž už jsem něco slyšel, přestože detektivní žánr moc nemusím.

Vakalik
19.10.2023 5 z 5

Agathu Christie jsem četla podruhé. A má opravdu nadčasové, osobité vyprávění. Trochu jsem se ztrácela v nedůležitých postavách, ale Agatha asi zůstane jediným detektivním autorem, kterého budu číst.

Díra_na_trhu
18.09.2023 5 z 5

Na knihu budu vždy vzpomínat kvůli krásné atmosféře, o níž se postaral luxusní Orient expres, a kvůli svéráznému uchopení "vyššího principu mravního".

Nikola086
23.08.2023 4 z 5

Klasika, která rozhodně neomrzí! Náramně promyšlený příběh, který zapálí mozkové závity i svým čtenářům. Napínavé až do konce příběhu.
Menším mínusem byly francouzské věty, které nebyly nikdy přeloženy, já pochytila pár slov, ze kterých se dalo vydedukovat o čem je řeč, ale neznalí čtenáři nebudou vědět vůbec.

dancadragneel
07.08.2023 5 z 5

Hercula Poirota jsem si oblíbila už ve Smrti na Nilu a tak když na mě vypadl další příběh rozhodla jsem se do něho jít. Christie uměla skvěle psát a já jen mohu říct, že jsem propadla jejímu talentu. Nemohu se dočkat dalšího příběhu...