Hlava plná lásky

Hlava plná lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499174/bmid_hlava-plna-lasky-65269a5a53677.jpg 4 718 718

Bee Königswasserová se v životě řídí jednoduchým pravidlem: Co by udělala Marie Curie? Kdyby jí NASA nabídla vedení neuroinženýrského projektu, Marie by jistě neváhala ani vteřinu. Matka moderní fyziky však nikdy nemusela spolupracovat s Levim Wardem. Samozřejmě, Levi je přitažlivý, vysoký a má ty svoje pronikavě zelené oči, ze kterých se její neurony můžou zbláznit – ale co si o Bee myslí, dal jasně najevo už na doktorátu. Když se však zničehonic Bee začne ztrácet vybavení, záhadně jí mizí důležité e-maily a podřízení ji ignorují, zdá se najednou Levi být jejím spojencem. Dá nakonec Bee Königwasserová všanc své srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Love on the Brain, 2022

SladkaK
včera 4 z 5

Vážně může existovat na zeměkouli takový Levi Ward, nebo je to jen výplod autorčiny fantazie? To jemu věnuji všechny 4 hvězdičky. Nechť všechny ženy najdou tak dokonalého, pozorného, pečujícího a milujícího partnera.

Lucif
předevčírem 3 z 5

Docela dobrá oddechovka. Bohužel to asi není úplně pro malé holky, několikrát se tam rozepisuje o sexu, škoda, protože jinak mi to přijde takové dětské. Romantika. Pohled do hlavy jedné puberťačky (sice už je dospělá a pracující, ale..). Je to jediná kniha, kterou jsem od autorky četla, kvůli výzvě :). Dalo se to číst.

Verjanika
28.08.2024 3 z 5

Tyjo, nevím, jestli to bylo tím, že jsem předtím četla Hypotézu, nebo tím že jsem měla velká očekávání, ale mě kniha docela zklamala. Bylo to na mě asi moc toxic a přeplácaný jednoduchými konverzacemi, kdy jsem si místy říkala jestli nečtu dětskou knížku (a to že mám YA knihy ráda)...nevím. Chlap, co miluje kočky, je feminista a vegetarián a ještě Vás bezmezně miluje od první chvíle?Existuje? Mohla bych ho vidět? :D za ten perfekcionismus přidávám hvězdu, jinak velmi průměrná knížka :(

Lucinka007
25.08.2024 5 z 5

Druhá knížka od téhle autorky a opět báječná. Knížku jsem přečetla okamžitě. Vědecké prostředí, ve kterém se příběh odehrává je originální a pro mě velmi zajímavé. Za mě parádní knížka. :-)

Eslem
18.08.2024 1 z 5

Uznávám, po HL jsem se autorce měla obloukem vyhnout a nedoufat, že se v prostředí NASA odehraje nějaký zázrak.
Kniha v první řadě není žádná romance (chemie mezi hlavními postavami je stejně vzrušující jako mezi dvěma figurínami ve vitríně), ale pasivně agresivní woke agitka s podobným vzorcem a okopírovaným blond záporákem jako HL. Každá kladná postava je nějaký aktivista stojící proti většině tvořené neschopnými a vulgárními bílými heterosexuálními muži (žádní jiní muži se totiž jako hovada nechovají). Tohle autorčino pojetí mi vadilo natolik, že jsem si neužila ani prostředí NASA (jehož atmosféra beztak působí jako laciné studiové kulisy), ani její často povedený humor prokládaný vědeckými zajímavostmi.
Levi je 195 cm vysoký nasvalovaný vegan s rozkrokem jako kůň, který dokáže jenom přikyvovat, slintat a přesvědčovat hlavní hrdinku o tom, jaká je přitažlivá a skvělá vědkyně.
Postava Bee má čtenářkám přiblížit vztahové peripetie špičkové vědkyně, jenže veškeré konflikty jsou úplně nesmyslně vykonstruované a tak průhledné, až čtení začíná bolet. Samozřejmě že téhle už z popisu odpudivé, nesympatické a divné ženské musí nadbíhat i hlavní padouch, abychom ho poslali na úplné dno.
Vůbec nepopírám některá důležitá témata, kterým se kniha věnuje, ale způsob jejich podání mi přijde hodně nešťastný a zbytečně zahořklý až fanatický.

JeKa
15.08.2024 4 z 5

Děj rychle vtahuje do děje a baví, nicméně když to pro vás už není první autorčina kniha, děj i zápletka začne být trochu předvídatelný (ne že byste u tohoto žánru někdy tápali, jak to dopadne, ale tady pak už přesně víte i jak). Jako oddechovka ale naprosto fajn volba. Jedna hvězda navíc za zvedání tématu postavení žen ve vědě.

Avrilenicka
13.08.2024 5 z 5

Super kniha. Měla jsem ji za den přečtenou

*Pájuše*
13.08.2024 5 z 5

(SPOILER) Romantika rozjíždějící se na vědeckém poli - to je prostě NĚCO!
Tohle bylo takové skvělé letní osvěžení. Neskutečně jsem si knihu užila. Dlouho se mi nestalo, abych vydržela číst několik hodin v kuse. Byla vtipná, milá, lehká, no prostě příjemná oddechovka. Až je mi líto, že to tak rychle skončilo.
Musím ale uznat, že v některých věcech byla kniha předvídatelná a opravdu mi vadilo, jak Bee neustálé omílá to "nepřátelství" a "nenávist" vůči Levimu a to i v době, kdy bylo všem jasné, že je v tom až po uši. Trošku mi přišlo přitažené za vlasy, že si myslela, že o ni nestojí a je to jen "kamarádství s výhodami", přitom na něm bylo jasně vidět, že se ji nehodlá jen tak vzdát. Bee mi tu trochu přišla jako pštros, co sveřepě trvá na tom, že hlava v písku je jediné řešení.
Obě ústřední postavy však mají něco, co mě na nich i přesto všechno bavilo - zápal! Nejen pro práci, ale i pro sebe. V podstatě jsou stvořeni jeden pro druhého a bylo to znát v celém příběhu. Ovšem ten humor byl velmi osvobozující a narušoval ten stereotyp, co si o vědcích leckdy představujeme - že jsou nudní, ti "divní", nekomunikativní asociálové, co chápou socializaci jako pokus o vytvoření nukleární zbraně. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Určitě nelituji jediné minuty strávené u ní.

PetkaS.
13.08.2024 5 z 5

Rovnou říkám, že knihy této autorky miluji.
Tohle byla opět úžasná oddechovka, která mě nesmírně bavila. Člověku je ještě než knihu otevře jasné, jak to dopadne, ale stejně je zvědavý jaké překážky a nástrahy ústředním postavám autorka přichystala.

Etule
10.08.2024 4 z 5

(SPOILER) Aliny knihy jsou prostě boží. Ačkoliv Hypotézu lásky to nepřekonalo. Ale! Bee byla skvělá (líbilo se mi, že byla vzhledem tak trochu rebelka), Levi byl taky skvělý (i když jen slepý by nepoznal, co k Bee ve skutečnosti cítí) a tady je důvod proč jsem ubrala jednu hvězdu. Protože když už jsem po desáté četla, jak ona ví, že ji nenávidím, tak už jsem protáčela oči a začínalo mě to rušit.
Nicméně jsem si čtení nesmírně užila. Prostředí bylo opět velice zajímavé a poutavé. Kočky byly super zpestřením. :D

denisa8946
09.08.2024 5 z 5

Ali Hazelwood si získala mé čtenářské srdce a řadí se tak mým oblíbeným autorkám, od kterých si musím přečíst vše, co nepsaly. :)
Hlava plná lásky byla skvělá oddechová knížka. Od začátku jsem předvídala, jak bude děj pokračovat, komu patří tajná identita, nebo kdo získá roli záporáka, ale vůbec mi to nevadilo. Přesně takovou pohodu od oddechové romantické knížky očekávám.
Hlavní i vedlejší postavy si mě získaly (až na záporáky, ti byli na přesdržku :D). Levi, hlavní mužská postava, co vám budu povídat, takové Leviho chcete potkat. :) A Bee mě bavila už od začátku, myslím, že bychom byly dobré kamarádky v reálném životě. :D Hlášky, které vypouštěla, mě nejednou donutily zasmát se nahlas (párkový faktor, ptákofest... víc psát raději nebudu, nebo mě tady zablokují :D). Její osobnost si mě získala, zvlášť po tom, čím si v životě prošla. Nejraději bych ji objala a řekla jí, ať nad vším přehnaně nepřemýšlí, nevymýšlí si v hlavě scénáře a neočekává jen to nejhorší. :)
Hypotéza lásky se mi líbila o chloupek víc, ale ani tak to nesníží mé hodnocení. Knížka mě moc bavila a témata v ní taky (věda, NASA, kočky, jídlo, zrada, důvěra). A navíc byl to příběh hale to love, což miluju.

Scorpiona
09.08.2024 4 z 5

Oproti minulé knize, Hypotéze lásky, je tato od začátku již poměrně předvídatelná, přesto byla velice čtivá a zábavná. Tuhle autorku mám moc ráda. Přesto dám o hvězdičku méně, než u Hypotézy, protože jsem nejdřív musela hlavní hrdince přijít na chuť, připadala mi až moc šílená na to, že byla starší a zkušenější, než byla hrdinka v Hypotéze.

knizninadsenec
07.08.2024 4 z 5

I když je od začátku jasné, kam bude příběh směřovat, je hezké sledovat, jak se k tomu dopracují. Hlavní postavy jsou sympatické, mají neshody, nevyjasněno mnoho z minulosti, co se vyjasní. Vědecké prostředí je zajímavé a také je zde téma ohledně vědy a žen v ní, testy na postgraduální studium, veganství, kočky, mají mnoho společného... A samozřejmě samotný projekt je dost zajímavý.

Jedna z postav mi byla podezřelá od začátku a ukázalo se, že oprávněně. Prostě mi na něm něco nesedělo. Pravda, že zradu až v takovém rozsahu jsem nečekala.

Hypotéza lásky se mi velmi líbila a tohle bylo hodně podobné, ale trochu slabší. Čekala jsem jak se k sobě dostanou, vyřeší projekt a kdy ji zachrání. Příběh se četl dobře, byl plynulý, trochu předvídatelný.

Hypotéza lásky byla o něco lepší.

adelact
24.07.2024 4 z 5

Překvapivě se mi kniha moc líbila, dokonce odpustím i všechna ta nedorozumění, která normálně nemusím.

@pribehyodjany
24.07.2024 3 z 5

Po dočtení převládá asi pocit zklamání. Autorka píše skvěle (nebo mě to alespoň vyhovuje) a dokázala bych od ní číst i nákupní seznam, takže jsem knihu zhltla. Nicméně samotná zápletka a hrdinové mi tady nesedli. Bee na mě byla moc divná a Levi zase moc dokonalý. Obecně mám hate to love zápletky ráda, ale tady se mi tomu těžko věřilo a přišlo mi to zbytečně natahované. Od autorky mám radši jiné knihy.

TeriLoch
24.07.2024 5 z 5

Naprosto pohodová oddechovka :) Dobře se čte, nad situacemi hlavní postavy se člověk často i zasměje. To že člověk vlastně už od začátku ví, jak to celé dopadne, nijak příběh nekazí, naopak, je to o to úsměvnější. :)

adela.hol
22.07.2024 4 z 5

Osmadvacetiletá Bee pracuje jako neurovědkyně. Právě dostává nabídku pracovat na jednom projektu pro NASA, což je pro ni ideální příležitost, jak ukázat, že i ženy mají ve vědě své místo. Má to ale háček. Jejím spolupracovníkem má být o čtyři roky starší Levi, se kterým se zná už z doktorského studia. Jenže tehdy na ni sotva promluvil, ignoroval ji a odmítal s ní spolupracovat. Bee ho tak samozřejmě nesnáší jako on ji. Jenže byla to tehdy z jeho strany opravdu nenávist?

Kniha je psaná v ich formě z pohledu hlavní hrdinky. Pokud se vám líbila Hypotéza lásky, bude se vám líbit i tento příběh. Autorka použila v podstatě totožnou šablonu, tudíž pro mě nebylo žádné velké překvapení, jaký další pár se v příběhu zrodil nebo z jaké postavy se nakonec stala ta záporná. Ale to vůbec ničemu nevadilo, protože autorka si mě dokáže zaháčkovat a já si jen užiju romantiku, která mě zahřeje na duši.

V knize nechyběl typický humor spojený s vědou. Přiznám se, že některé pojmy jsem při čtení i přeskakovala, protože to byly doslova jazykolamy. Bee byla hrdinka "trubka", co strašně dlouho byla zaslepená ohledně té Leviovy nenávisti a pak zase dlouho věřila, že jsou jen kamarádi s výhodami. To už mi pak trochu vadilo, i když zase potom, čím si prošla s Timem, se to taky dalo pochopit. Ale Levi byl naprosto jasný od začátku ohledně toho, co k ní cítí. A čekal teda hodně dlouho.

V některých momentech mi hrozně chyběl jeho pohled. Například bych potřebovala přesnou citaci toho, co řekl Timovi nebo to, co řekl Sam, když s Bee odmítl spolupracovat. Ale zase to třeba vynahradily pasáže s Marií a Shmacem, které to celé příjemně okořenily.

Hypotéza lásky u mě pořád vede, ale i toto byl příběh, který si ráda jednou přečtu znovu.

4,5*

Viwi
21.07.2024 3 z 5

Oddechová kniha pro nenáročné romantiky.
Co mě baví na knihách od Ali Hazelwood je to, že se v jejích knihách dozvíme i nějaké zajímavosti nebo (historické) perličky ze světa vědy. Další bod pro ni je, že se knihy dobře čtou a je vtipná, několikrát mě opravdu rozesmála. Samotný příběh je, jak už to tak bývá, předvídatelný a obě hlavní postavy jsou (nečekaně) špičky svých oborů. Pokud jste četli Hypotézu, tak to má naprosto stejnou kostru, byť prostředí a okolnosti jsou jiné, ale žádná novinka v knize se nekoná. Co mi vadí nejvíc je, jak si Bee odůvodňuje, proč s Levim nemůže být (byť všichni víme, jak to dopadne, ehm ehm..) ale naprosto to nedává žádný smysl, a zkrátka je to v knize jen pro to, aby byl na konci zachován nějaký dramatický zvrat, což tady není ani dramatické nebo šokující, ale spíš otravné a hloupé. Hypotéza lásky je za mě lepší volbou, ale toto je jako letní čtení taky fajn.

18LenkA12
20.07.2024 5 z 5

Opět další skvělá oddechová kniha autorky. Čtenář se pousměje nad jednotlivými situacemi, hlavní hrdinky.

lucakuca
15.07.2024 5 z 5

Bavila jsem se. I nahlas!
Krásná láskyplná letní komedie.
Spokojená až na půdu.

humor vědci feminismus romantika neurověda ženy ve vědě

2023  85%Hypotéza lásky
2023  85%Hlava plná lásky