Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)

Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324842/bmid_hobit-edice-neoluxor-G7E-324842.jpg 5 10438 10438

Toto je příběh o tom, kterak se Pytlík vydal za dobrodružstvím a shledal, že náhle dělá a říká naprosto neočekávané věci… Bilbo Pytlík je hobit, který se těší z pohodlnéh a skromného života a jen zřídkakdy putuje dále než do své spižírny ve Dně pytle. Jeho spokojené bytí je však narušeno, když se jednoho dne u jeho prahu objeví čaroděj Gandalf v doprovodu třinácti trpaslíků a vezmou ho s sebou na cestu "tam a zase zpátky". Mají v úmyslu uloupit poklad mocného Šmaka, velikého a velmi nebezpečného draka...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hobbit, or There and Back Again , 1937

Mistr119
21.01.2019 3 z 5

Taková klasická pohádka. :) Bylo fajn vidět nejprve film a pak si přečíst knihu, aby bylo vidět, jak ty velkofilmu vytvořili z ničeho, většinu si navymýšleli... :) Pohodové čtení, ale bez přesahu. :)

freejazz
19.01.2019 5 z 5

chcel by som sa raz ocitnúť v Hobitíně, mali by sme sa o čom rozprávať.

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Budete je milovat, budou vám lézt na nervy. Nejspíš je budete proklínat, ale hlavně je budete mít hrozně moc rádi. A o kom píšu? No přeci o hlavních hrdinech, kteří vás budou bavit po celou dobu čtení této fantastické knížky.

Igor1311
12.01.2019 5 z 5

miestami možno lepšia ako Pán prsteňov, aj ked je toto skor taká rozprávka

sarka8222
11.01.2019 5 z 5

Miluju tuto knihu, četla jsem ji několikrát a několikrát si ji ještě přečtu!

Lischka
05.01.2019 5 z 5

Ideální je přečíst si knihu v originále s autorovými ilustracemi, tím je atmosféra mnohem autentičtější a zbavená té bombastičnosti, co se později na dílo nabalila. Vlastním ale to krásné vydání s Šalamounovými ilustracemi, které jsou geniální a moc mě baví!

paulinschildie
03.01.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Nádhera!

todilka
31.12.2018 5 z 5

Konečně jsem dohnala trestuhodnou mezeru ve vzdělání :-) krásný příběh ještě "krásněji" napsaný :-)
Ježíšek nadělil Nedokončené příběhy a Silmarillion, takže ve Středozemi ještě chvilku pobudu a ráda :-)
*čtenářská výzva 2018: kniha poprvé vydaná před rokem 1950

MaggieR
30.12.2018 5 z 5

Nezabudnuteľná.

rutto45
28.12.2018 5 z 5

Ovplyvnený filmovým spracovaním Pána prsteňov som sa k Hobitovi dostal až po prečítaní trilógie. Je to niečo iné, ako známa trilógia, ale taktiež neoceniteľné. Skôr mám pri tom pocit, ako by nás Tolkien pripravoval na Pána prsťenov, ktorý bezohľadu na to aký je Hobit impozantný a skvostný, má u mňa a vždy bude mať o štipku vačší obdiv.

vitaly0472
27.12.2018 5 z 5

Přečteno poněkolikáté a pořád z toho mám dobrý a příjemný dojem. Doporučuji všem číst v originále. České překlady nejsou špatné, ale Hobit je jedno z děl, které zakládá na hře s jazykem a jeho melodii. Požitek z anglického textu je mnohem větší.

Vakalik
23.12.2018 5 z 5

Hobit mě překvapil. Čekala jsem nějaký Bláznivý a zmatený příběh, ale né krásné a pohádkové vyprávění. První dvě třetiny knihy jsem přečetla jedním dechem. Jazyk je to krásný a lahodí oku. Poslední část knihy, kde se bojovalo mě už tolik nebavila, ale stejně bych neváhala si Hobita přečíst jednou znovu.

Michalka98
19.12.2018 5 z 5

Nádherná klasika, která neomrzí.

zeleznyjan
05.12.2018

Bez Hobita by nebylo Pána prstenů.

Lejdy
23.11.2018 5 z 5

Už je to více než třicet let, co jsem se vydala na cestu s Bilbem a trpaslíky a díky panu Tolkienovi jsem se zatím z říše fantazie nevrátila. To prostě jednou otevřete vrátka a vykročíte na cestu. A projdete nejen Středozem, ale i spoustu dalších nádherných světů, které mezitím stvořili další spisovatelé a ty vrátka, kterými jste vstoupili, už asi nikdy nenajdete. Upřímně - já už je ani nehledám.

Andy74
23.11.2018

Dlouho mi trvalo, než jsem tuhle knihu vzala do ruky. Nakonec mi dělala víkendovou společnost na cestě na Slovensko, v Tatrách a v Bešeňové.
A musím říct, že tahle kombinace - Hobit vs. hory a termály byla něco úžasného :o)
Kniha je krásná, prostě takový pohádkový příběh. V první chvíli jsem si myslela, že se podívám i na film, abych si umocnila svůj čtenářský zážitek, ale na několika hodinové díly nemám bohužel čas.

Ailee
21.11.2018 3 z 5

Taková... pěkná pohádka. Určitě nápaditá, ale na druhou stranu... "teď se mi tam hodí tohle, tak to tam mrsknu" styl. Asi bych ocenila, kdyby to Mistr trošku rozvedl. Ale to si hold budu asi muset přečíst Pána prstenů nebo Silmarilion. :-)

Silent_Mouse
18.11.2018 5 z 5

Čtení této knihy mě skutečně bavilo a alespoň jsem si tím doplnila informace k filmové triologii Pán Prstenů kterou jsem viděla před přečtení této knihy.

Mayami
07.11.2018 4 z 5

Tak šo, môj milušký, napíšeme, šo si o tomto myslíme? Pekné to bolo, opisy nám nevadili, pášilo sa nám to, aj hádanšišky boli pekné. Jedna hadanšiška nám nakoniec zostala, ši dať štyri hviezdišky a ši päť. Štyri dáme, štyri, jednu si ukradneme.
Prečítané len vďaka výzve, nikdy ma Tolkien nelákal, čítalo sa to dobre a neľutujem, ale Tolkienmaniačka zo mňa nebude.

jan14s
01.11.2018 5 z 5

Nádherná knížka, na rozdíl od trilogie Pána Prstenů, je více pohádková a kouzelná. Nemohu se dočkat až ji budu předčítat své dceři.