Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)

Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324842/bmid_hobit-edice-neoluxor-G7E-324842.jpg 5 10575 10575

Toto je příběh o tom, kterak se Pytlík vydal za dobrodružstvím a shledal, že náhle dělá a říká naprosto neočekávané věci… Bilbo Pytlík je hobit, který se těší z pohodlnéh a skromného života a jen zřídkakdy putuje dále než do své spižírny ve Dně pytle. Jeho spokojené bytí je však narušeno, když se jednoho dne u jeho prahu objeví čaroděj Gandalf v doprovodu třinácti trpaslíků a vezmou ho s sebou na cestu "tam a zase zpátky". Mají v úmyslu uloupit poklad mocného Šmaka, velikého a velmi nebezpečného draka...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hobbit, or There and Back Again, 1937

Misanthrop
23.08.2013 5 z 5

Poprvé jsem tuto knihu četl jako jinoch před téměř 30-i lety.. Později jsem si přečetl Pána prstenů a další díla z pera pana Tolkiena. Poutavé čtení, do kterého se tak pohroužíte, že zapomenete na okolní svět.. Knihy jsou vždy lepší než-li filmové zpracování, protože každý máme jinou fantazii..a svět ve své vlastní hlavě :-)

danca044
20.08.2013 5 z 5

No, tak konečně vím jak to všechno dopadne. Kniha mě mile překvapila a také se těším, až uvidím pokračování Hobita na vlastní oči. Snad předčí má očekávání.

kusma
14.08.2013 4 z 5

Příjemný příběh pro děti i dospělé. Mě bavil a potěšil. Jen chvílemi byl takový rychlý, ale alespoň se člověk nestihl začít nudit. Těším se na filmové zpracování zbytku knihy, zejména závěr bude jistě Velkolepý!

tynka65
13.08.2013 5 z 5

Skvělá knížka, která se čte sama od sebe. V porovnání s Pánem prstenů byla bezkonkurenční více čtivá a děj měl větší spád. Mohu jen doporučit ;)

šárinka017
11.08.2013 5 z 5

super kniha! rozhodně lepší než Pán prstenů. čte se jedním dechem :)

tyzik.cejka
10.08.2013 5 z 5

lepší než pán v prstenu

Phoenix16.cz
05.08.2013 5 z 5

Asi jako spousta lidí, jsem knihu četla až po LOTR šílení. I když dějem předchází trilogii, je kniha víceméně samostatná. Na rozdíl od Pána prstenů je mnohem pozitivnější, příběh je dobrodružný a nejsou tu až tak dlouhé popisné pasáže. Jdeme prostě s Bilbem a jeho bandou a prožíváme jedno dobrodužství za druhým, až se dostaneme k cíli (a samozřejmě zase zpátky:-)).

Janapek
01.08.2013 5 z 5

Perfektní knížka - příběh je plný dobrodružství :-).

Ita
24.07.2013 5 z 5

První velká kniha mého dětství. Díky ní jsem objevila dosud nepoznaný vzrušující pocit, kdy se nedokážete odtrhnout od řádků, i když je už noc a vy musíte jít spát. Měla jsem ji tehdy půjčenou od kamaráda, červené vydání s drahokamem na titulní straně (1998). Těžko jsem se s ní loučila. Jako dospělá jsem si ji pořídila i do své knihovny. Pán prstenů mě zatím moc neoslovil, ale tuhle knížku si vždycky ráda znovu přečtu.

Neby
24.07.2013 5 z 5

jedním dechem. přecteno jednim dnem.

Belatris
21.07.2013 1 z 5

Do Pána prstenů jsem se zamilovala, ovšem Hobit mě zklamal. Je to pro mne vyloženě kniha pro mladší čtenáře a ani při opakovaných pokusech o přečtení jsem jejímu kouzlu nepropadla. Pravidelně odpadám u zdlouhavé pasáže příchodu trpaslíků

fellaZ
20.07.2013 5 z 5

Úžasné... Toto je úplný začátek nové fantasy éry.

Vaclav.Makes
16.07.2013 5 z 5

Jedním slovem - perfektní. Doporučuji naprosto všem, kteří mají rádi fantasy.

reykjavik
30.06.2013 5 z 5

Musím přiznat, že se mi knížka četla maličko lépe, než Pán prstenů. Možná je to těmi veselými, ale i panovačnými trpaslíky, nebo odvážným a nezkušeným Bilbem. Je to prostě klenot, který ani po skoro osmdesáti letech neztratil své kouzlo. Úchvatné!

Thanyss
19.06.2013 4 z 5

Viděla jsem Pána prstenů a tak jsem čekala něco v tomto filmovém stylu, ale Hobit je absolutně jiný. Je to spíše pohádka. Ale pěkná fantasy pohádka, kde se to jen hemží roztodivnými tvory a nechybí ani drak a jeho obrovský poklad. Děj je popsán lehce, nezabíhá do nějakých komplikovaných detailů a čtenář nemusí nikterak přemýšlet nad souvislostmi, což je podle mého vzhledem ke zvolenému stylu psaní jedině dobře.

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Taková milá pohádka, která se časem vypracovala v majestátní dílo. Četlo se to velmi dobře, ostatně jako skoro všechny Tolkienova díla, jelikož využívá humor, ironii, hovorový jazyk i umělecké výrazy.

pecka02
18.06.2013 4 z 5

Četla jsem po filmu, protože ten se mi tak líbil, že prostě nevydržím čekat na konec dva roky :) Asi se neubráním srovnání s Pánem prstenů. Hobit je pohádkovější, řekla bych, že děti ho možná vychutnají lépe, ale nemyslím, že by mu to nějak ubíralo na kvalitě. Líbila se mi Bilbova transformace z pohodlného hobita, který je zvyklý na svůj klid, pořádek a stereotyp, na vcelku odvážného (nebo spíš klikařského?) a důvtipného chlapíka :) Trochu mě mrzí ztráta některých postav, ale i to prostě k životu patří.

"Kdyby si víc našinců dovedlo cenit jídlo a veselí a zpěv nad nahromaděné zlato, svět by byl radostnější." /Thorin/

Tereszka
16.06.2013 5 z 5

Přiznám se, že knihu jsem přečetla, jelikož jsem čekala na filmové ztvárnění. A nelituji.

Donatello
13.06.2013 5 z 5

Docestoval jsem tam a zase zpátky ve společnosti Bilba Pytlíka a trpaslíků asi za tři dny, to je můj osobní rekord v četbě :D

lukazsss
08.06.2013 4 z 5

Z počátku mne kniha moc nezaujala, ale postupně mě dostala a nepustila :) Milé, nesložité dobrodružství nehrdiny, který je ovšem velmi moudrý a nelakomý- doporučuji. 4,5