Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)

Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324842/bmid_hobit-edice-neoluxor-G7E-324842.jpg 5 10535 10535

Toto je příběh o tom, kterak se Pytlík vydal za dobrodružstvím a shledal, že náhle dělá a říká naprosto neočekávané věci… Bilbo Pytlík je hobit, který se těší z pohodlnéh a skromného života a jen zřídkakdy putuje dále než do své spižírny ve Dně pytle. Jeho spokojené bytí je však narušeno, když se jednoho dne u jeho prahu objeví čaroděj Gandalf v doprovodu třinácti trpaslíků a vezmou ho s sebou na cestu "tam a zase zpátky". Mají v úmyslu uloupit poklad mocného Šmaka, velikého a velmi nebezpečného draka...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hobbit, or There and Back Again, 1937

Emilian566
05.06.2013 5 z 5

Strašně nádherná kniha. :)

Nelin
04.06.2013 2 z 5

O Hobitovi jsem slýchala dost často. Každý vychvaloval Tolkiena za toto legendární dílo. rozhodla jsem se, že si to také přečtu. Zklamalo mě to. Jakmile se do děje ponořím, autor to přeruší svými slovy, nebo tam prozradí budoucnost a odstavec zakončí takto: Ale k tomu se ještě dostaneme, takže o tom nebudeme mluvit.
Knihu jsem nedočetla a místo toho jsem se podívala na film. U něj jsem zjistila, co všechno jsem v knize nepochopila. Filmové zpracování je rozhodně lepší, než samotná kniha.

MonisPop
26.05.2013 5 z 5

Dokonalé. Nemohla jsem přestat číst a film je též úžasný.

RosMeggie
12.05.2013 4 z 5

Kniha je dobrá, ale nedočetla jsem ji snad ani do půlky, mezi Hobitem jsem přečetla minimálně 3 knížky, musím říct, že film je opravdu mnohem lepší...

Senza Jenka
11.05.2013 5 z 5

Tu knihu jsem četla před dlouhým časem a znovu teď, po shlédnutí první části filmového zpracování. Mnoho detailů jsem zapomněla, ale celkový dojem jsem si pamatovala správně. Pohádka pro děti vyprávěná jednoduchým jazykem ve stylu "bylo nebylo". Četla jsem ji až po Pánovi prstenů a rozdíl byl skoro šokující - přesto se mi líbila a líbí. Film vypadá úžasně, ale je úplně jiný. Nechápu, proč se u PP vydali cestou zkracování a ubírání a u Hobita přidávání a přidávání...

Dáma s hrnstjm
09.05.2013 5 z 5

Milý, místy napínavý, místy úsměvný příběh. Četla jsem ho až po Pánovi prstenů, takže jsem byla trochu "ochuzena" o překvapení z fantastického prostředí Středozemě. Ale stejně jako Pán prstenů má i Hobit čestné místo v mé knihovně, paměti i v srdci. Film hodnotím velmi kladně, je zpracován tak nějak... lyricky, přesně podle mého vkusu. A se slzou v oku dodávám, že film (resp. už ukázky na něj) vzbudil u mého dvanáctiletého bratra nezvladatelnou touhu přečíst si Hobita, jeho první pořádnou knihu v životě, protože dosud přečetl maximálně pár komiksů. A jsem rozhodnutá toto odhodlání nenápadně přiživovat!

Misan1993
08.05.2013 5 z 5

Hobit? Co k tomu dodat, ta nejlepší a nejkvalitněji napsaná fantasy co může být, obdivuju Tolkiena za ty jeho postavy,místa a nadpřirozené věci, co do svých knih zapojuje. U mě je to i před Pánem prstenů! :)

trynitrix
04.05.2013 4 z 5

Příběh o Bilbovi a jeho cestě s trpaslíkama se mi moc líbil a pobavil, až na nějakou části mě pár věcí mrzelo ale někdy to nejde tak hladce :-)Knihu jsem začala číst na úkor filmu že mě naštvalo že to bude rozdělená na tři části a knihu mam hned přečtenou tak jsem byla zvědavá jak to dopadne :-D

AnneEyre
02.05.2013 5 z 5

Jak může někdo tvrdit, že je to špatně napsané? Hobit je sice spíše pohádka, ale poutavá, nikde se nezdržuje přehnaným množstvím popisů, má to vše, co má podle mě dobrá kniha mít.

Sisi11
02.05.2013 4 z 5

Příběh se mi zdál ze začátku až moc pohádkový a odpočinkový. Vše se vynořilo až od 14. kapitoly a musím říct, že mě to začalo neskutečně bavit a postupně jsem mezi písmeny našla vše, co je pro tento obrovský příběh tak typické. Musím především pochválit brilantní předzávěr a závěr. Neskutečně se mi líbil Bard a bitva s drakem, jezerní město a úžasní moudří opeření přátelé. Trpaslíci byli, podle mého, takoví malí mamlasové, ale i s nimi jsem docela spokojená. Jediné, na co jsem stále čekala bylo, kde se objeví Gandalf, vždy se tam mihl jen na chvilku a musím říct, že mě to docela mrzelo. Uvítala bych víc jeho přítomnosti. Jinak musím příběh pochválit, je to pěkné odpočinkové fantasy, které mě velmi potěšilo.

Askarinka
02.05.2013 3 z 5

Milá knížka, příběh sice trošku rozvláčný,ale mě to nevadilo

Sierra
20.04.2013 2 z 5

Nejprve jsem četla trilogii Pán prstenů a základě dobré zkušenosti jsem zkusila i Hobita... ale ten mě nemile překvapil. Děj mi přijde příliš zdlouhavý, neakční a nezáživný. Knihu jsem ani nedočetla..

Luxiee Axony
18.04.2013

Velice jednoduché pohádkové čtení. Doporučuji všem nadšencům do fantasy :)

taurusek
16.04.2013 5 z 5

Hobit je mnohem méně náročný na čtení než Pán prstenů. Je to dokonalé nenáročné fantasy pro všechny snílky, kteří se chtějí pobavit a zároveň zažít spoustu dobrodružství.

Viki9
03.04.2013 5 z 5

Naše mamka četla mě i bratrovi nahlas po celou dobu našeho dětství. A poslední knihou (to už mě bylo 15 let) byl tenkrát Hobit. To okouzlení ve mě přetrvalo dalších třicet let. Pán prstenů je sice také fantastické čtení, ale Hobit je Hobit. Ta kniha se prostě nedá srovnat s ničím - je kategorií sama pro sebe.

MiaVa
03.04.2013 5 z 5

Jedna z knížek ke které se s chutí vrátím!

aandypado
01.04.2013

Jednou jsem knihu otevřela a zase zavřela. Pak jsem po několika letech neodolala a v Kanadě si ji koupila v originále. Četla se jedním dechem. Super. Líbila se víc, než trilogie Pán prstenů.

hanapaimen
26.03.2013 5 z 5

Nádhera. Nic víc netřeba psát.

Daxie L. Jesus
23.03.2013 5 z 5

Kterak se stvořili hippies...

ewisek22
16.03.2013 5 z 5

Kdo by to byl řekl, že já, holka odkojená dívčími romány, se zamiluje do Středozemě:)) Zjistila jsem, že styl psaní pana Tolkiena je fakt blízký mému srdci a přistihla jsem se, že při čtení se neustále křením, i když mnohdy ani nemám proč...:) Jednoznačně plný počet hvězdiček dávám a tuto knihu i celého pána prstenů musím vlastnit!:))) A ještě mně čeká po přečtení knížky velký bonus a to zfilmované pojetí Hobita...co víc si přát?:))