Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Holčička, která měla ráda Toma Gordona
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460196/bmid_holcicka-ktera-mela-rada-toma-gordo-rIM-460196.jpg 4 2362 2362

Trishi Farlandové je devět let, stále si ještě hraje s panenkami a má ráda baseballového hráče Toma Gordona – ostatně dres s jeho jménem má na sobě i toho červnového dne, kdy se s rodinou vydává na výlet do přírody. Během výletu ale zabloudí v hlubokém lese a její dosavadní bezstarostný život malého děvčátka se rázem mění v boj o přežití. Trisha dochází k nepříjemnému zjištění, že „svět má zuby a může vás kdykoli pokousat“…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Girl Who Loved Tom Gordon, 1999

Bar16
03.06.2017 4 z 5

Kniha se příjemně četla. Trošku jsem se bála, že se budu nudit, ale pan King mi zase ukázal, že psát opravdu umí. Smekám, protože naprosto perfektně popsal pocity devítileté holčičky, ztracené a osamělé...

EnaryFeniel
01.06.2017 5 z 5

Zdánlivě jednoduchý příběh... Holčička se ztratila v lese. Hrůzu celé situace snižuje krásně popisovaná příroda a myšlenkové pochody hlavní hrdinky, které bych tedy podle příběhu hádala o pár let více. Noční můra každého milujícího rodiče.

Kingomolka
31.05.2017 5 z 5

Co na to říct. Asi jen to, že nejlepší bude když se budete držet cesty. A knihu si užijete stejně jako já. :)

allebra
22.05.2017 5 z 5

S tvorbou Stephena Kinga jsem se zatím setkávala jen prostřednictvím filmů a teď konečně došlo i na jeho knihy. Trisha měla mé sympatie od první chvíle a celou dobu jsem jí držela palce. Nenudila jsem se ani chvilku, Stephen King je skvělý vypravěč! Už se moc těším na jeho další příběhy.

DickBach
22.05.2017 5 z 5

Jsem mámou devítileté holčičky, takže vůči knize mám jedinou výtku... takhle velké holky si s panenkami už nehrají... Nebo že by americké jo???
Jinak je to - jak se píše pode mnou - netypická Kingovka. Ovšem jen pan mistr dokáže bravurně popsat mysl holčičky ztracené v temných lesích s tak ohromující přesností a realističností. Doporučuji dcerám místo rodičovského nudného omílání "vyšších pravd" na téma poslušnost. :o) :o) :o) Děkuji.

Ivan Kučera
22.05.2017 2 z 5

A taká skvelá kniha to mohla byť! Na toto som sa svojho času ohromne tešil. Nápad je skvelý. Dievčatko stratené v hlbokých amerických lesoch? Wow. Bohužiaľ, spracovanie strašne nudné a nezáživné. Pripadalo mi to skôr ako nástrel pred písaním, než ako hotové dielo určené čitateľovi. Atmosféra (inak nádherných a majestátnych) amerických lesov, je vystihnutá slabo, ako keby Stephen ani nechodil do lesa (čomu sa u rodáka z Maine, ktorý tak nezabudnuteľne opísal lesy v Cintoríne zvieratiek, ťažko verí). Kvalitné filmové spracovanie by s adekvátnou výpravou mohlo dosiahnuť fenomenálnych rozmerov. Ale nevzniklo (svojho času ho chcel natočiť Kingov kamarát George A. Romero, ale napokon z toho nič nebolo). Čo sa úrovne literárneho spracovania týka, je veľmi slabé. Už len krátka nočná pasáž z kultovej poviedko-novely Telo, v ktorej štvorica priateľov trávi noc v lese, je stokrát atmosférickejšia, než celé Dievčatko, ktoré malo rado Toma Gordona. Skratkovité, nezáživné, bez atmosféry. Proste slabé.

2ndFebruary
05.05.2017 5 z 5

První Kingovka, co se mi asi v 11 letech dostala do rukou.
Já vím, že pro spousta lidí ten příběh není kdovíjaký terno, ale pro mě je to srdeční záležitost :)

stafbul
19.04.2017 4 z 5

Velmi dobrá kniha, kterou asi ocení jen lidi, kteří milují přírodu a mají velmi dobrou představivost. Přečetla jsem ji už potřetí a jistě né naposledy. Vše dokáži prožívat s hlavní postavou, cítím studená potok, slyším ševelení stromů, lupání větviček...je to krása.

buldozer5
02.04.2017 4 z 5

Tahle kniha byla úžasná. Jen strhávám jednu hvězdičku za nudné pasáže, které jsem přeskakoval.

happy-smile
30.03.2017 3 z 5

Takové lehké čtení. Pořád se jenom motáme v lese a fandíme holčičce, aby našla správnou cestu a došla v pořádku domů. Kniha je krátká, ale i tak na takové téma docela dlouhá a místy to už může člověka bohužel docela nudit.

Gabi.K
30.03.2017 2 z 5

Tento příběh není jako typické díla od Kinga. Přesto se dobře čte , i když jsem postrádala "tajemno" musela jsem dočíst, abych zjistila jak to celé dopadne.

Gordonlord
27.03.2017 1 z 5

Spoiler : Holčička se ztratí v lese, pár dní bloudí a odvahu ji dodává poslech rádia se zprávami o jejím oblíbeném baseballovém hráči. A na konci se postaví medvědovi. Sorry, že jsem vám vykecal celý děj, zápletku i vyvrcholení, ale tahle kniha podle mě nestojí za přečtení. Jedna hvězdička za řemeslně zvládnutou ubíjející nudu a zajímavě popsané myšlenkové pochody malého děvčete v krajní situaci.

RA-dushe
27.03.2017 5 z 5

Jak muze někdo dat min jak pet hvezdicek za tak vybornou knizku. Uzasny, jak se autor dokaze vcítit do ruznych osob ruznyho veku. Nechapu. King je proste king!

danny_21
17.03.2017 3 z 5

Útlounká knížečka stylem lehce mimo Stevův obvyklý styl, přesto povedené, rychle plynoucí s příběhem o tom, co všechno může potkat devítiletou holčičku ztracenou ve staré známé oblasti divočiny TR-90. Jeden i přehlédne i pochyby o způsobilosti takto malého dítěte konat všechny ty chladnokrevné skutky v jasném rozumu a nakonec mu z toho vychází hodnocení v lepším průměru - 70 %

BuryHK
16.03.2017 3 z 5

Jedna malá Holčička jeden velký les a pan King.Neuvěřitelné co dokáže ten chlap vymyslet.Knížka rychle plyne a je hodně napinavá.Říkám díky!

susan0834
12.03.2017 5 z 5

Úžasná!!!

dom.ini
02.03.2017 4 z 5

Moc zajímavý psychologický příběh o pocitech holčičky ztracené v lese. Příběh byl napínavý od začátku až do konce a Trishe jsem moc fandila, aby to s ní dobře dopadlo. Jedinou výtku, kterou k tomu mám je věk Trishy, protože nějak pochybuju, že by takto malá holčička zvládla vše, co jí v této knize potkalo a osobně bych ji odhadla na takových 14 let a více, ale to je tady jen taková drobnost. Rozhodně však doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé psychologické příběhy.

MGT
24.02.2017 5 z 5

Za mě teda luxusní záležitost, ač to není Kingovka na jaké jsme všichni zvyklí. Sice nevěřím, že by devítileté dítě (i když je jí skoro deset a je na svůj věk velká) tohlencto zvládlo. Pro mě super čtení s nádechem mystéria, až je s podivem, že je v modrém.

martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Jedná se o jeden z útlejších románů od Kinga. Děj se dá shrnout jednou větou: Holčička se ztratila v lese a bloudí. Přesto jsem se od začátku do konce měla problém od knihy odtrhnout a moc jsem té ztracené holčičce fandila.

Tereza.K91
16.02.2017 2 z 5

jak se zde píše kniha nenadchla, ale ani neurazila. Čekala jsem něco víc.