Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

pajuu
09.09.2017 3 z 5

Typicka severska detektivka, z hlavniho zlocinu vas mrazi a ledovy vitr vam olizuje konecky prstu i presto, ze venku sviti slunce. Motiv dobry, presto mam pocit, ze se z nej dalo vytahnout vic nez jen prehlidka clenu tymu, kteri jedou na draze alkoholu, cigaret, nebo lupou pilule jak lentilky. Coz je pripad Mii Krügerove, ktera se neustale lituje a jedina jeji konzumace cehokoli jsou bud bile pastilky, pivo a Jägermeister nebo prasky po hrstech. Dej ma mnoho odbocek a konec je napsan v takovem poklusu, ze se nestihneme ani zorientovat. Na druhou stranu je zde dobre vykreslene prostredi Zahrady a jejiho fungovani a celkove pribeh nuti ke cteni, protoze i kdyz je to vlastne takove zpocatku pomale a plne zbytecnosti, stejne chcete vedet o co tam sakra jde.

DominikV
04.09.2017 2 z 5

Na to, jaká byla kniha V lese visí anděl neuvěřitelná pecka, je Sova... ano, budu kritický... neuvěřitelně špatná. Do nějaké 320. stránky se prakticky nic neděje. Poté se to sice tak nějak rozjede, ale zdaleka ne dostatečně uspokojivě, aby to zachránilo celou knihu. Postavy hlavních vyšetřovatelů, tak sympatických v prvním díle, se mi zde naprosto zhnusily. Navíc jsem toho názoru, že by si oba měli zajít na ušní, protože neustále opakující se otázky typu "co?" a "kdo?" několikrát v jednom dialogu hraničí s hluchotou. Neuvěřitelné zklamání!!!

šipek
03.09.2017 5 z 5

Tak tady dávám plný počet hvězdiček. Četl jsem na dovolené a čteno jak se říká jedním dechem. Vřele doporučuji čtenářům tohoto žánru. Koukám, že jsem tuto knihu přečetl z mých známých zde na databázi knih, ale že by to nečetla ještě Šánka to se teda divím :-).

Sobotikova
27.08.2017 3 z 5

První díl byl mnohem lepší. Podivné dialogy a úspěchaný konec mne zklamali.

Dagmar23
25.08.2017 5 z 5

Další úžasná, dějově nabitá kniha od Samuela Bjørka, která má ode mě jedno malé plus navíc oproti prvnímu dílu V lese visí anděl, a to proto, že jsem se v Sově tolik neztrácela kvůli vysokému počtu postav. Jinak jsou ale tyto dvě knihy naprosto vyrovnané a jsou nejlepšími thrillery, které jsem doposud četla.

stephenkingfan
25.08.2017 2 z 5

Na knihu jsem se velice těšila, protože první díl mě nadchnul. Bohužel ale tohle je úplný opak prvního dílu - zápletka je nedomyšlená, mnohé teze a důkazy jsou nedovysvětlené, nedotažené do konce, dialogy neskutečně nudné a hloupé. V prvním díle mi postavy nevadily, dokonce mi přišly sympatické, ovšem teď se mi naprosto zprotivily. Miino rýpání se ve své minulosti už bylo strašně otravné a rušivé. Chápu, že autor chtěl nějakým způsobem vykreslit charaktery postav, ale tohle už bylo opravdu moc. Konec naprosto zbrklý, zprasený, žádné napětí, žádná husí kůže se nedostavila. Tato kniha je pro mě velkým zklamáním.

VerčaFF
24.08.2017 2 z 5

Já teda nechápu, proč je kniha tak dobře hodnocená... Zápletka je klasická severská detektivka, najdou mrtvolu, okolnosti jsou bizarní, atmosféra typicky severská - tma, zima, sníh. Ale pak to vyšetřování: hlavní hrdinka je duševně rozervaná kráska (to už bylo v Nesbovi), která má problém s alkoholem a návykovými látkami, ale je samozřejmě geniální policistka, která "vidí to, co jiní nevidí". V čem se to projevuje, to jsem za celou dobu nepochopila. Při policejní poradě stojí před fotkami z místa činu a ptá se: "napadá vás něco, nějaká asociace? ne, tak nevadí pojďme dál". A pak zírá do prázdna, přičemž ji ostatní pozorují s nábožnou úctou a mezi sebou si šeptají, jak jsou z ní nervózní, protože ona je prostě úžasná vyšetřovatelka. Jinak má klasicky temnou rodinnou minulost a neustále se snaží "nenechat se pohltit temnotou", což se tam opakuje tak desetkrát.
Ostatní postavy taky perlí.. Např. "Co si o tom myslíš? Jako o čem? O tom, co ten člověk řekl. Aha, nevím, co si myslíš ty? Já nevím...." K čemu je tam ten vrchní komisař, mi není jasné, nic nezjišťuje, jen se stará, jestli je hlavní hrdinka duševně v pořádku, což teda ona určitě není, a taky jestli dost spí a jí, jak se dostane z hospody domů...
Už jsem dlouho nečetla takovou blbost a to jsem se na to fakt těšila. Čím jsem četla dál, tím víc jsem byla otrávená. Osobně si myslím, že autor chtěl napsat detektivku, která by se prodávala, tak prostě okopíroval motiv z jiných knih a bylo..

Kitty
22.08.2017 3 z 5

Hned po knize "V lese visí anděl" jsem se vrhla na druhou, ale asi to bylo moc "vyšinutého" najednou. Chvilkami se mi i líbilo, ale nějak jsem tomu přestala věřit.

Francovka
22.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Jediné co bych vytkla, je pojmenování postav. Ještě jedna postava na M a už bych to nedala :-D

zpevSusannah
22.08.2017 5 z 5

Možná o malý fousek slabší než V lese visí anděl, ale přesto si tento druhý díl zaslouží pět hvězdiček.
Krásně čtivé a cca z posledních 100 stran jsem měla fakt husí kůži. Občas si říkám, zda jsou autoři těchto žánrů zcela v pořádku a nebo přece jen trpí částečnou narušenou osobností. Jinak si ty některé zvrácenosti nedokážu vysvětlit :-D .
Jinak doufám, že v případných dalších pokračování bude Mia už psychicky stabilnější. Trošičku mně to lezlo na nervy.

grizlinka
21.08.2017 4 z 5

Stejne jako první dil,strhne dejem a člověk se opravdu nenudi.Neni zrejmy pachatel hned od začátku,takze i nějaké to prekvapeni je.Nevim jestli bude i další dil,s dalším pripadem ale opravdu doufám ze uz se nebude tykat rodiny vyšetřovatele M. To uz by asi bylo dost prestrelene.

Loginus
16.08.2017 odpad!

Zápletka mi přišla celkem dost stupidní. Hlavně to lepidlo atd. Navíc silně neoriginální.
Spoiler. Motiv tak kreténský, že lepší byl i v mnoha béčkových seriálových detektivkách i bez šaškovského převlékání. Tady mi to přijde jako sázka na jistotu. Lidi milují sekty, satanismus atd. To táhne. A prodává.
Možná je to můj osobní problém, ale poznal jsem hned, kdo bude pachatel, jen co se mihnul scénou. Policistka je fakt boží, zase má problémy a zase je geniální. Ale jak? Náhodnými poznatky. Postava Ptačinský. Omg. Ať někdo, kdo chválí toto veledílo, ještě zkusí kritizovat postavy třeba od Michaely Klevisové.

Aya81
16.08.2017 5 z 5

Další skvělá kniha Samuela Bjorka. Ještě napínavější a čtivější než V lese visí anděl. Jen teda pro příště doufám, že se nebude opakovat to zatažení rodiny hlavního vyšetřovatele do děje (víz to nechci v komentáři rozebírat), po třetí už by to bylo už příliš málo uvěřitelné.

Janniska
14.08.2017 5 z 5

pro mě super čtení,jen ten závěr byl takovej trochu zmatenej a hledala jsem další stránky a oni nikde...Dala bych si další :-)

Petruse21
12.08.2017 4 z 5

Jedna z lepších severských detektivek. Jen ten konec mi přišel moc useknutý.

Monni
11.08.2017 4 z 5

Opět dobře napsaná kniha. Dobře a rychle se četla, ale opět se jednalo o Munchovu rodinu a Miiny myšlenkové pochody mě nepřestávají udivovat. Pachatele jsem opět netušila, což je super :)

syskas
06.08.2017 4 z 5

Veľmi dobre sa čítala. Napínavý príbeh.
Vadili mi dve veci. To, že občas dokola opakovali tie isté otázky - ako keby si "sedeli na vedení". A to, že znova bola do prípadu zapletená Munchova rodina. Dúfam, že sa z toho nestane pravidlo... Preto len 4 hviezdičky.

MonicaMonique
05.08.2017

Stejně jako první díl se kniha dobře četla. Nejen hlavní postavy jsou sympatické. Přesto mě zaráží komunikace mezi vyšetřovately. Občas mi přišlo, že si stojí na vedení.

weberda
04.08.2017 5 z 5

Mě se Sova líbila víc než Anděl. Doporučuji.

saphiral
03.08.2017 5 z 5

Super knížka. Je to má druhá kniha od tohoto autora a obě se mi líbily. Těším se na další.