Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

Leniii
02.08.2017 5 z 5

Vyplatilo se mi na tuhle knížku v knihovně počkat pár měsíců! Skvělý příběh, hltala jsem každou stránku..byla jsem napnutá od začátku až do konce, protože jsem vůbec nemohla odtušit, kdo je vrahem...

kachenbooklover
29.07.2017 5 z 5

První díl se mi líbil ale 2. byl snad ještě lepší. Byla jsem "napnutá" od začátku až do konce.Autor to prostě umí a ví jak na to...u mě jedna z nejlepších a přečtená za dny.

taikatalvi
25.07.2017 3 z 5

V lese visí anděl (v slovenčine: Cestujem sama) sa mi páčil oveľa viac. Tu to bolo fajn, ale ten koniec ma veľmi sklamal...ako keby sa autor snažil knihu rýchlo ukončiť...Dobré ale mohlo byť výborné.

Jessica007
25.07.2017 4 z 5

Čtivé, napínavé. A tedy celkem děsivé. Moje první kniha od autora. A asi i celkově první severská detektivka. A celkově zajímavé, na mě někdy i takové dost drsné, zvrácené, nicméně jsem se do knížky začetla a bavila mě. Líbilo se mi i popisování soukromých životů postav, více se pak dalo pochopit, kdo se proč nějak choval.

Jana283
24.07.2017 2 z 5

Norsko je plné psychopatů. Jak jinak si vysvětlit, že vyšetřovatelova dcera na ně narazí hned 2x ve svém krátkém životě...

sataras
17.07.2017 4 z 5

Poslouchala jsem to jako audio knihu, tudíž nevím, jestli to patří sem do přečtených...bylo to napínavé, poslechově tak jak má, za mne četla Petra Špalková, jen bych asi autorovi vytkla, že v obou knihách je v ohrožení člen rodiny komisaře Muncha...kdo bude další? :-)

tak.normal
15.07.2017 3 z 5

Anděl byl lepší, ale Sova zase tolik nezaostávala (jen by se nemuselo omílat omílané pořád dokola), takže to na 3 hvězdy stačí, pořád to byla solidní detektivka.

nikola2817
12.07.2017 4 z 5

Mně teda kniha dost zaujala a rozhodně mě nezklamala. Zápletka se mi líbila a konec byl opět nečekaný! Neustále něco vyplouvalo na povrch, tak jsem byla pořád jako na trní. Jediné, co mi vadilo (a za co dávám o jednu hvězdu méně) je neustále dokola omílané řeči o Sigrid a Miiny pocuchané nervy, které řeší prášky a alkoholem. Ano, v prvním díle to bylo zajímavé, ale tady mi to chvílemi už lezlo na nervy.

Lenka21
09.07.2017 1 z 5

Dost velké zklamání. Knížka má zajímavý potenciál, možná i dobrý nápad a zápletku. Vše ovšem zabíjí totálně stupidní rozhovory - věty typu "Co?" "Aha" "Co?" v každém dialogu mě v polovině knihy začaly drásat nervy a měla jsem chuť knihu zahodit. Silou vůle jsem se rozhodla dočíst. Přesto mám pocit, že snad autor nevěděl, jak jednotlivé dialogy rozvést a o čem by se postavy měly vůbec bavit. Celý vyšetřovací tým byl stále totálně "mimo", bez prášků a alkoholu by snad nenašli ani hrnek na kafe, hlavní hrdinka se chtěla stále zabít a vrchní vyšetřoval nevyšetřil vůbec nic, ale stačil si prokouřit plíce. Tak se divím, že vůbec k nějakém konci dospěli. Nuda, nuda, šeď a zbytečně vyhozené peníze. Na obalu byla kniha přirovnávána k Larssnovu Miléniu - to je bylo jako srovnávat zrezivělýho trabanta s luxusní limuzínou. Normálně recenze nepíšu, ale potřebovala jsem si spravit pocuchané nervy - nic horšího jsem dlouho nečetla :o(

petra.vavru
09.07.2017 5 z 5

Čtivá, napínavá.

petra1394
08.07.2017 5 z 5

Boží!!

DoDidDone
08.07.2017 5 z 5

Podle mého lepší než první díl. Tento je více napínavější, zajímavější a hlavně s lepším zakončením. Doporučuji!

lenkavildomcova
07.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Samuel Bjork je výborný spisovatel. Přečetla jsem obě jeho knihy a doufám, že budou další.

Titi
07.07.2017 4 z 5

Tak jako u prvního dílu jsem zvolila raději audioknihu. Nebýt výborné, vlastně vynikající Petry Špalkové, asi bych hodnotila přísněji.
Sova je o něco slabší, než V lese visí anděl, ale zas ne o moc. Oceňuji, že už tak moc nečteme "pojď Mio, pojď", to mi strašně lezlo na nervy. S mnohými z vás se shodnu na tom, že tolik léků a alkoholu rozhodně nesvědčí o tom správném a snad jediném mozku, který je schopný vyřešit zapeklitý případ. Ve skutečnosti by taková osoba neměla na oddělení vražd co dělat pro neschopnost. No ale Mia řeší případ, i když je pod parou....
Knize dávám 3* a Petře Špalkové jednu přidávám.

Tomread
06.07.2017 3 z 5

Pro mě trošku zklamání. První díl v sérii je rozhodně lepší. Že se terčem zločinu stala opět Munchova rodina, nad tím bych mávl rukou. Co mi vyloženě vadilo, byly kapitoly, kdy Mia v sobě řeší své sebevražedné sklony, Sigrid, Hytra, bla bla...pořád dokola, až jsem měl pocit, že některé kapitoly čtu 2x.

Simi
29.06.2017 4 z 5

Psychicky nevyrovnaná vyšetřovatelka, většinou pod vlivem antidepresiv či/a alkoholu, hledá psychicky narušeného vraha. Tak nějak zápas na stejné úrovni. Každopádně prostě severská krimi se vším všudy. Během nejvyššího dějového napětí si říkám, stejně jako u předešlě knihy, kdy se budou vyšeťrovatelé více poslouchat a brát si telefony:-).

Hakate
26.06.2017 1 z 5

Oproti 1.dílu, který mě moc bavil a přečetla jsem ho téměř jedním nádechem, byla Sova velkým zklamáním. Po dlouhé době jsem měla chuť knížku odložit a nedočist. Severské detektivky patří mezi mé Top, mám ráda jejich smysl pro humor, zápletky i jejich zvracenost, ale Sova patří mezi nejhorší dilo z per Seveřanů. V určitých pasážích mi přišlo, že autor neví o čem psát a tak nějak vaří z vody. Věřím, že další kniha bude alespoň částečně jako 1. díl.

Veronika33
23.06.2017 4 z 5

Kniha ma bavila, bola napínavá. Bolo príjemné opäť sa začítať do ďalšieho prípadu Muncha a Mii. Musím však priznať, že Mia je riadna troska a začínať byť dosť nesympatická a rušivá na úkor deja. Prvý diel bol o trochu lepší, ale stále je to dobré,kvalitné severské krimi. Odporúčam prečítať.

bee88maja
22.06.2017 5 z 5

Co mě na severských detektivkách baví? Ta vstupní zmatenost, a konečná smysluplnost. To neustálé napětí, po každé dočtené kapitole, chcete jednoduše vědět, jak to souvisí, jak ty jednotlivosti spojit. Po přečtení Sovy a V lese visí anděl, pro mě jednoduše - chci další díl !!!

Seiers
22.06.2017 1 z 5

(audiokniha) Tak za mě tedy ne. Policejní tým, vykreslený téměř jako parta mentálně postižených alkoholiků mě skutečně neoslovil. A odpovědi typu: "Aha, jo.", "Jo, aha.", "Co? Aha!" celý text pouze dorazily. Jedna hvězda pro Špalkovou a víc ani ň.