Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

kahuda01
15.06.2017 4 z 5

No nebylo to špatné, ale nějak jsem se do toho nemohl zakousnout...

Atak
09.06.2017 4 z 5

Z některých komentářů jsem měl obavy, a tak jsem četl tuto knihu a čekal až mě bude Mia štvát, ale to nenastalo je to super jako první kniha :)

HaHa11
07.06.2017 3 z 5

Oddechové dovolenkové čtení, celkem napínavé, ale zase ne natolik, abyste se knize věnovali na úkor jiných volnočasových aktivit. Pokud čtenář nezná první autorovu knihu, trochu se v postavách členů policejního sboru ztrácí. A také si možná říká, že v tak malém pracovním kolektivu se sešla zajímavá řádka problémových typů. Kdo nekouří jako tovární komín, nepije první ligu, není závislý na všemožných podpůrných prostředcích nebo aspoň nemá tak úplně bezproblémovou minulost, nechť se u nás o práci neuchází! No jsem zvědavá, jak si tato squadra povede příště!

Arella
05.06.2017 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem, přesně takhle si představuji prázdninové odpočinkové čtení. Na konci knihy mě překvapila situace, která mě navedla na myšlenku, že autor se nechal hodně inspirovat svým slavnějším kolegou Jo Nesbøem, který je dle mého jedinečný a zatím nedostižný. Vidím to tak na 90%, postavy by mohly být propracovanější, psychedelické stavy hlavní vyšetřovatelky jsou všechny utopené v alkoholu, zápletka super, jen to vyšetřování občas topornější a jak už tady někdo psal, neustále se opakující "ano"? při telefonovaní kolegů z jednoho týmu mobilníma telefonama ve 21.století začne být postupně opravdu až otravné. Každopádně léto je tu, k vodě bude tato kniha skoro perfektní!

Arocrynn
03.06.2017 2 z 5

Zajímavý detektivní příběh / případ, ale...
I druhé pokračování série Holger Munch trpí nedostatky typu "hluchá místa". Navíc, jak jsem psala již u prvního dílu, je neuvěřitelné, že ústřední dvojice - a nutno dodat nejen ta - vůbec dokáže něco vyšetřit. On brutálně zabedněný, závislý tak na nikotinu, že by se snad měl léčit, a ona... Eh, připouštím, že moje anglická výslovnost se po třetím až čtvrtém pivu, nebo panáku, mnohonásobně zlepší, ale ať mi nikdo netvrdí, že nejlepším členem v týmu je alkoholická fetka, které to neuvěřitelně zapaluje pouze při kombinaci tuby léků, deseti piv a flašky tvrdého (já při této kombinaci bych viděla i anděly, nebo záchodovou mísu - spíš to první).
Depresivní auto-psychoanalýza dvou hlavních postav mohla být v prvním dílu zajímavým zpestřením pro čtenáře, ale už v něm se ke konci dost přejídala. V druhé knize je již vážně na obtíž. Pořád to samé - ona: zabili ji, zabiji se, nestihla jsem to, zabili ji, zabiji se..., on: mám ji rád, chci ji, ona mne nechce, nemohu ji mít, mám ji rád... Číst to neustále dokola je skutečně únavné.
Konec je opět useknutý, a to tak, že mrknete a... Jo, vlastně už to vyřešili. Aha! No, tak bezva!
Podtrženo, sečteno: docela zajímavou detektivku "zabíjí" vyšetřovací tým, kterému přestávám věřit, že by našel další dávku (nikotinu, léků, alkoholu...) ve vlastním bytě, natož nějakého vraha. Knize by rozhodně pomohlo ubrat "vaty" vpředu a dopracovat konec. Další knihu této série (bude-li nějaká) již patrně číst nebudu. Nezdá se, že by mohla nabídnout něco nového.

Danilla
02.06.2017 5 z 5

Jak Sova, tak i V lese visí anděl jsou knihy, které mě hned na začátku zaujali a napětí nepolevilo až do konce. Doufám, že Samuel Bjork napíše ať už třetí díl nebo úplně jinou knihu, protože se opravdu krásně četli.

HYPNOS88
30.05.2017 4 z 5

Výborné čtení. Jediná snad nepatrná věc byla, kterou jsem prostě nemohl vyhnat z hlavy byla - neustálé otázky při rozhovorech - "co, kdo, jak, kde" jak kdyby byly všichni nějací zabržění :) Ale Jinak skvělý druhý díl.

harena
29.05.2017 5 z 5

Knihy Samuela Bjorka jsou bezvadně napsané. Žádný chaos, žádná omáčka, zápletka zajímavá, svižné dialogy, skvěle napsaná kriminálka. Doporučuji k přečtení, jsou to příjemně strávené chvilky s knihou.

Olga.S
29.05.2017 5 z 5

Cože? No tak to se opravdu povedlo, skvěle vytvořené prostředí na detektivní příběh. Jen škoda, že některé dějové linky byly hodně předvídatelné, ale i tak plný počet hvězd. Co nejdříve si musím přečíst V lese visí anděl. :)

petrarka72
26.05.2017 5 z 5

Vyšetřovatelka, hledající vhodnou příležitost a čas k sebevraždě, jako průběžný zdroj napětí? Skvělé! Stejně tak "ptačí muž" a jeho dětství, nevěra, která se nevyplatí, pachatel se zářivým úsměvem - a pár detailů tak drastických, že si je budu pamatovat...

Michaela91
24.05.2017 4 z 5

Souhlasím s aleza1 strašně mě štvala Mia a její sklony k sebevraždě. A ještě více mi vadilo, že Munchova rodina se stala opět terčem psychopata jako v předchozí knize. Ale musím uznat, že i přes tohle byla kniha velmi čtivá a až na pár drobností mě bavila.

AndyK
23.05.2017 5 z 5

Opět skvělé počtení! Autora si dávám do hledáčku a budu netrpělivě vyhlížet další jeho knížky!

aleza1
23.05.2017 4 z 5

O něco lepší a propracovanější než předchozí V lese visí anděl. Co mně však vadilo, tak to samé téma Mia a sebevražda a slova "Pojď Mio, pojď....". Toto by už stačilo a bylo by dobré vývoj postavy posunout dál. To samé rozvinout postavu samotného detektiva Munche a nenastrkovat neustále jeho rodinu do rolí obětí. Jinak celkem dobrá detektivka.

koki.veru
20.05.2017 5 z 5

Opet velice povedeny pribeh,ale asi se mi prvni dil libil o neco vice. Ale i presto super pocteni,opet velice zajimava zapletka a zajimave postavy. Doufam,ze bude zase dalsi dil.

HDosoudilová
12.05.2017 5 z 5

Skvělé. Sice trochu pomalejší a vleklý začátek, ale neměla jsem problém se začíst. A jelikož žijeme v době, kdy se může stát cokoli, kniha na mě působila věrohodně a dobře se mi četla. Děj mě bavil. Akorát ten konec je takový zvláštní, takže očekávám další knihu od autora.

kudrdlinka
10.05.2017 4 z 5

Možná to bylo mým rozpoložením nebo tím, že jsem Sovu četla docela brzy po "andělovi", ale nějak jsem se nemohla pořádně začíst, až na posledních sto stran, ty jsem přečetla za večer, za ty je čtvrtá hvězda, (předcházejících 300 jsem četla 14 dní). Že tam byla zapletená Munchova dcera mi nevadilo, ale už mi docela vadila Mia. Celkově myslím, že mi ta severská brutalita (tady skoro zvrácenost) na chvíli stačí.

kokosek
09.05.2017 5 z 5

Tenhle styl se mi líbí. Opět poněkud pomalejší začátek, podrobné představení nových tváří a pak najednou se vše stane během pár okamžiků.
Jen jaksi vyvstává taková hříšná myšlenka: Je vůbec v Norsku (a vlastně po předchozí sérii knih od Keplera v celé Skandinávii) někdo normální. Tady je to tedy dovedeno do úplného extrému a normální není snad nikdo.
Ale doufám, že autor bude psát dál aspoň si budu moci připadat trošku normálněji :-)
A tak co si dám dalšího - tak snad abych ani nechodil moc daleko, když zrovna vychází ten nový Harry Hole.

JajaCZ
09.05.2017 3 z 5

Autorova prvotina ma veľmi bavila, čo sa o jeho druhom počine povedať nedalo. Čakala som kedy konečne skončí. Miine samovražedné myšlienky mi začali liezť na nervy. Čo sa týka samotného prípadu, mala som pocit, že autor varí z vody. Snáď Bjork nastúpi znova na ten vlak, ktorý rozbehol prvým dielom.

Azmodan
09.05.2017 5 z 5

Zajímavý, děsivý příběh. A přitom napsán takovou nenásilnou formou, bez zběsilých honiček, přestřelek, bez zázračných náhod a strhujících zvratů a přitom velice zajímavý!

Pajan28
08.05.2017 5 z 5

Předchozí kniha se mi líbila o trošku víc, ale i tenhle případ je velmi zajímavý a ten, kdo má rád detektivky, tak určitě stojí za přečtení.