Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

MarekLangr
07.05.2017 5 z 5

Místy trošku rozvleklé, ale opět až do konce napínavé...

Petrasim
06.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji.

Aleh
06.05.2017 4 z 5

Mrtvá dívka nalezená v jakémsi hnízdě ze sovího peří a sova jako symbol smrtícího dravce. Už to vyvolává řadu otázek a prostě chcete vědět víc. A také staří známí (pro nás, kteří jsme četli V lese visí anděl) Holger Munch a Mia Krügerová s jejich složitými žvotními osudy. Rozbíhá se vyšetřování opravdu zvláštního případu, Brutální vrah je zatím na svobodě a do jeho blízkosti se dostane i Holgerova dcera Miriam Munchová. Napínavý kriminální případ, který vás nenechá na pokoji a udrží vás v napětí až do konce.

Eve_linnka
03.05.2017 5 z 5

Témata jsou to děsivá, máte strach, nemůžete přestat číst, dokud se nedozvíte, jak to dopadlo. Je to přesně ta kniha, u kterýé probdíte noc, jen abyste došli s vyšetřovateli k výsledku a poznání kdo je pachatel ve vás bude ještě dlouho rezonovat a možná ani po dočtení knihy nebude pár dní spát, než to vydýcháte.

martousek
02.05.2017 5 z 5

Mám přečtené obě knihy od tohoto autora a obě jsou pro mě za 5*. Krátké kapitoly rychle ubíhají, děj je dynamický a nutí Vás číst pořád dál. Jediné, co by jsem vytkla autorovi a trochu mě s tím štve, je motání příběhu kolem Holgerovi dcery. Jednou by to stačilo.

Dumicek
23.04.2017 4 z 5

Davam 4, protoze na 5 hvezd to podle me nebylo. V knize mi hrozne vadila Mia, ja nevim..porad dokola se hrouti a chce umrit. Chvilema jsem chtela,aby to opravdu udelala a byl od ni pokoj. Dale mi vadilo, ze do toho opet byla zamotana Holgerova dcera. Proc? Dochazi autorovi napady? Jako konec me prekvapil a asi i nastval, protoze to tak nemuselo byt..no kazdopadne to tak je a uz ted jsem teda zvedava na dalsi dil a jak to s Holgerem bude pokracovat. Je tam i dalsi vec, bude nejak vazne nemocny? Trochu mi to prijde, ale to vse je zatim skryto. Jinak tema se mi libilo. V knize jsem se orientovaka a nemela jsem problem prijit na to,kdo je vrah i kdyz se v knize tolikrat neobjevi,ale myslim, ze to bylo dostacujici. Opravdu ctive, napinave. Jen pro priste uz radsi Miu but nechat umrit nebo at uz da pokoj s tim svym vecnym hroucenim :D

Prateri
19.04.2017 4 z 5

Souhlasím s kritikou některých komentářů, ale přesto se v hodnocení přikláním k těm, kterým se kniha líbila. Nenapadlo mě ji odložit ani na chvíli - čtivá a napínavá.

gad
18.04.2017 5 z 5

Autor se více zaměřil na charaktery jednotlivých osob a také více otevírá jejich soukromí, takže už to není pouze o Mie a Munchovi. Příběh je opět napínavý a má spád a nakonec je vše jinak. Dobré čtení, nenudil jsem se.

kerstyn
17.04.2017 3 z 5

No nevim. Samozřejmě, že je to čtivá detektivka, ALE... je to strašně natahované, dialogy jak stehno, tisíc pět set krát "do pr***" a "vnímáš mě?!". Z poloviny mě to docela nudilo a četla jsem rychle spíš abych to už měla hotové a mohla se vrhnout na něco jiného. Dalšího unavenýho Muncha a Miu se sebevražednými sklony už asi číst nepotřebuju, kdyby měl autor tendenci psát další.

sabina3898
13.04.2017 4 z 5

Je to čtivé, napínavé a ano bavilo mně to. Ale tak nějak už jsem měla pocit, že se tu opisuje z prvního dílu.

Ajuszka
11.04.2017 5 z 5

Me to teda bavilo. A to dost. Precteno asi za 3 dny,nenechalo me to se ani chvilku nudit.Tesim se na dalsi dil,doufam ze tady bude co nevidet!

vekune
31.03.2017 2 z 5

Druha kniha a uz mam pocit, že je to ohrané. Mia se hroutí a pak to brilantne vyřeší. V polovině knohy přichází vrahova retrospektiva, aby se to nemuselo vysvětlit nějak jinak. Do poloviny knihy mel čtenář pocit, že se kniha mota jen kolem trablu všech policajtu a pak se tam muselo najednou objevit milion podezřelých. Role Skunka ani nebyla dovysvetlena. Proste takove nemastne, neslane, nedodelane...

michaela.ne
30.03.2017 1 z 5

spoiler!
Miriam odjela na nějakou akci s tím klukem, co se jeho fotka objevila na internetu
s tím, co ho hledáte
já se bojím
Miriam jela na nějakou akci?
s člověkem, kterého pohřešujete
s kým?

Já jsem si chvíli připadala jak u blbečků na dvorečku a musela sem se smát, jak hloupé dialogy tahle kniha má. U prvního dílu jsem psala, že se spíše přikláním ke kladnému hodnocení, teď teda rozhodně ne a spadl mi kámen ze srdce, že jsem tuhle šílenou knížku dočetla. Šíleně přeplácané, nevím, kam na to Bjork chodí. Peří, paruka, pentagram, svíčky, hnízdo, tak strašně překombinované, že to ani není hezký.
Další nedomyšlenost byl vrah. Pokud knížku nečtete pozorně, (což je u téhle občas docela problém) tak je dost možné, že jakmile se dozvíte jméno vraha, řeknete si cože?kdo?, neboť v celém příběhu je zmíněn všeho všudy třikrát, a pokaždé zhruba v jedný větě.
Co se severských krimi týče, u většiny z nich jsem měla kolikrát husí kůži, ale u Sovy mi přišlo, že čtu komedii.
Ubohost hlavních postav nekomentuji.
Jediné plus téhle knihy je, že je dost čtivá.
Rozhodně nedoporučuji a s touto sérií (možná i autorem) jsem skončila.

Luci_in_books
24.03.2017 5 z 5

Velmi povedený příběh se spoustou falešných stop a zvratů napsaný velmi čtivou formou. Jen mě trošku mrzelo, že o samotném pachateli se dozvídáme až na samém konci knihy. Úplně tak není možné si skládat celý příběh a motiv dohromady. I přesto se mi kniha velmi líbila, stejně tak jako první díl.
Doporučuji si nejprve přečíst první díl V lese visí anděl, ve kterém se dozvídáme více o postavách, které v knize vystupují a jejich dějová linka se v této knize více rozvíjí.

nevřelka
20.03.2017 3 z 5

Sova se mi líbila o něco méně než V lese visí anděl. Co se mi vyloženě nelíbilo a přišlo mi to nepochopitelné je fakt, že autor do příběhu neustále zaplétá Munchovu rodinu. Vnučka v první knize, to chápu...ale proč dcera v knize druhé???

JezinkaJ
20.03.2017 4 z 5

Příběh sám o sobě bezva, napínavě vystavěný, čtení mě bavilo. Nechtělo se mi ani přemýšlet, kdo je hlavní zloduch, hezky jsem si ho vyčetla.
ALE co se týká postav, fakt jsem si chvílemi přála, aby už si to Mia Krügerová vyřešila a z příběhů zmizla. To její naříkání a hroucení mi vážně leze na nervy.
Stejně se už těším na další díl.

Gabca1990
20.03.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila o něco víc než V lese visí anděl, ale trošku mi vadilo, že v případu zas vyfiguroval někdo z Munchovi rodiny. V závěru bylo naznačeno pokračování, tak určitě budu pokračovat se čtením detektivek tohoto autora.

petulka.sasanka
17.03.2017 4 z 5

Skvělé téma, napínavé od začátku do konce.... jen ten konec, byl zvláštní.

Wargo
16.03.2017 5 z 5

Už vysoko nastavená laťka prvej knihy dávala nádej, že na scéne severskej krimi je nový hráč. A druhá kniha potvrdila, že som sa nemýlil. Depresívne stavy hlavnej hrdinky, mentorovanie staršieho kolegu, správne gradovanie deja, pričom som podozrieval každých 50 strán niekoho iného... Veľmi dobra kniha. Opatrne sa teším na ďalšiu.

Barbarella13
14.03.2017 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se okamžitě vrhla i na ten druhý. S knížkou jsem byla velice spokojená, moc mě bavila. Pár posledních kapitolek jsem si nechala na večer. Nanosila jsem si do postele obložený talíř s laskominkama a velkou sklenici vína a intenzivně se těšila. Bohužel je to tak píšou holky níže. Konec byl pro mě zklamáním, čekala jsem větší akci a napětí. Můžu říct, že jsem nestačila spořádat ani půlku talíře a byl konec knihy. Nechci nic prozrazovat ale opakovaný motiv s únosem jako v první knize už je nereálný. Scéna s pohřbem je nepřehledná a člověk neví co se děje. Jak to asi dopadlo se Ziggym a M.? Snad se to dozvím v dalším díle. :)