Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

adela9782
19.02.2017 5 z 5

Skvělá, skvělá, prostě skvělá :)

ajasin
19.02.2017 4 z 5

Ve svém žánru ( oddychová detektivka) je to dle mého názoru dobrá kniha. Čtenář nad ní nesmí moc přemýšlet a brát děj tak, jak je psán. Hvězdu ubírám za opakující se motiv z předchozí knihy. To už na mě bylo moc. Také "obdivuji", že hlavní vyšetřovatelé jsou vůbec schopni něco vypátrat, i když jsou neustále pod vlivem buď alkoholu nebo nějakých farmak. Ale to mě neodradí od dalších knih tohoto autora, pokud budou. Mám tenhle žánr, i přes jeho chyby, prostě ráda.

SimonaM86
16.02.2017 4 z 5

Čtivé, napínavé...Musim, ale strhnout bod za opakující se děj z předchozí knihy a tj únos, ale tentokrát Holgerovy dcery, přišlo mi to už zbytečné. Zavěr knihy napovídá, že s Miou a Holgerem se znovu setkáme a koho unesou tentokrát, že by Holgerovu exmanželku...

DatabazeKnih100
16.02.2017 3 z 5

Pro mě trochu zklamání. V mnoha věcech souhlasím se zde hodnotícími. Unavovaly mě stále dokola omílané osobní problémy hlavních hrdinů. Stejně tak opětovný únos Holgerova příbuzného mě spíše otrávil, než že by příběhu přidal na napínavosti. Kniha mě zkrátka příliš neoslovila, bylo mi vcelku jedno, jak to všechno dopadne. Chyběla mi propracovanost, zajímavé dialogy, provázanost, originalita, napětí i řádně objasněný motiv pachatele.

KaiShun
15.02.2017 2 z 5

Dialogy jak z ustavu pro hluchoneme retardy. Neco to do sebe melo ale malo.

Verrrunka
15.02.2017 5 z 5

Opět skvostné! Po přečtení nějakých nechvalných komentářů jsem se docela bála a zbytečně jsem se soustředila na chyby, které byly tomuto dílu vytýkány. Pak mě ale příběh tak pohltil, že jsem na ty drobné nedostatky úplně zapomněla. Skvěle napsáno, dokonalá zápletka, autor si zase s čtenářem pěkně pohraje a předhodí mu hned několik potencionálních pachatelů. Pravda, asi bych si to dovedla představit bez těch "démonů", se kterými se potýká Mia, jestli bude další díl a bude to zase stejné, už mi to pravděpodobně bude vadit víc. Ale druhý díl byl prostě špička!

Katuska88
12.02.2017 4 z 5

Zajímavá a napínavá knížka. Jednička se mi však líbila trochu víc.
Určitě se budu těšit na další pokračování.
Ubírám hvězdu za neustálé deprese a bolehlavy všech vyšetřovatelů.
Osobní život se nikam neposunul.

Veroba
12.02.2017 3 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá, nicméně jsem od toho čekala víc. 1. díl se mi líbil víc.

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Pro mně osobně je toto lepší varianta severských detektivek. Musím přiznat, že Nesboovu sérii jsem nedočetla i "díky" nesmyslnému pořadí vydání dílů, ale Bjorkovi takové nebezpečí nehrozí. Stejně jako u Andělů jsem knihu poslouchala načtenou na CD, což bývá přidaná hodnota. Hodnotím kladně čisté detektivky, které si na nic jiného nehrají. Taková Sova je a mně naprosto uspokojila.

denib
10.02.2017 3 z 5

Podle mě jsou oba díly zhruba stejně kvalitní, ten první možná o trochu kvalitnější, ale ne o moc. Jako průšvih mi spíš připadá, že vyšetřovatelé řeší stejné osobní problémy jako v první knize a nikam se neposunuli. V jedné knize to bylo fajn, ale ve druhé? Jestli to bude takhle pokračovat dál, tak se z myšlenek na sebevraždu stane fraška a Holger bude muset adoptovat nějaké děti nebo vnoučata, aby mu nedošli příbuzní, které by mohl unést právě hledaný šílenec. Kdybych četla jen tuto knihu, dala bych jí asi 4, možná i 5 hvězdiček. Ale takto jsou to slabé 3.

Wendy182
09.02.2017 4 z 5

Skvělá kniha!! určitě doporučuji přečíst..!!

Barush64
05.02.2017 4 z 5

Knihám od tohoto autora se nedá upřít čtivost. Jsou svěží, přímočaré, plné napětí. Líbily se i zápletky - motivy vražd mi připadají originální. Nesba mi to nepřipomínalo, přece jen u Nesba jsem se pak bála pomalu spát potmě :D. Nicméně své mouchy to má. Nevím, proč je v poslední době tak "In" udělat z hlavních hrdinů feťáky/alkoholiky/citové rozervance nebo nejlépe vše dohromady.

iveta3689
05.02.2017 4 z 5

Skvělá, stejně jako autorova předchozí. Děj je opravdu výborně vystavěný, napínavý, samozřejmě seversky mrazivý. Těším se na další.

Pucik13
05.02.2017 4 z 5

Severské detektivky můžu a i tato mi sedla. Druhý díl o zajímavé vyšetřovatelské dvojce. Až moc se teda řešily psychické problémy Mii, ale jakmile se pustili do vyšetřování, příběh měl spád.

Kočičáci
04.02.2017 5 z 5

No tak jo, dobře, nějaké nedostatky to má, souhlasím...
Nicméně i přes to je to skvělá detektivka. Opět neskutečně napínavá, se svižným dějem, tajuplnou zápletkou. Už jsem vzdala tipování pachatele...raději se nechám překvapovat, potom mě to i víc baví :-)
Těším se na další příběhy Holgerova týmu!

Sova15
01.02.2017 5 z 5

První díl jsem nečetla, hned si ho napíšu do rubriky "Chystám se číst" (knihy mi tam díky databázi knih neubívají, ba naopak).
Velice čtivá kniha, napínavá až do konce, až jsem musela číst do hluboké noci.

MichaelaMalinka
31.01.2017 5 z 5

Myslím, že druhý díl směle konkuruje prvnímu. Husí kůže, když si uvědomíte, co jste to vlastně přečetli a jak to do sebe nakonec zapadne, tak by to mělo být! Napínavé od začátku do konce, do toho nějaké to soukromé drama vyšetřovatelů a nemáte šanci knihu dát z ruky! Myslím, že Bjorka začínám řadit mezi oblíbené spisovatele! Další díl prosím! Brzy! :)

Lenyaa
31.01.2017 5 z 5

Po brilantním prvním díle, přišel brilantní druhý díl... Napínavé, nečekané, prostě nemohu jinak, než chválit. Doufám že další díl vyjde co nejdříve!!!! 5*

Semina

Knihu mohou jen doporučit

Leticia69
30.01.2017 5 z 5

Právě dočítám... Skvělá detektivka! Sáhla jsem nejprve po Sově a teď už se těším na první díl.