Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

Peslik
08.01.2017 4 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila a její čtení si užila. Tým vyšetřovatelů mě velice baví, mám ráda, když v knize je i kousek z jejich života a nejde jen čistě o zápletku. Konec knihy mě dostal, napřed jsem si myslela, že ...... a nakonec se mi ulevilo, že ne :-).
S radostí budu vyhlížet další pokračovaní.

Kingomolka
06.01.2017 4 z 5

Velmi kvalitní ale malinko neco chybělo.
A konec jsem čekala malinko lepší... ;)
Uvidime jak se autor bude "plodit" dál :)

pikoa
06.01.2017 4 z 5

Stejně tak jako u první autorovi knihy jsme měla problém se do knihy začíst. Ale když už se tak stalo, dočetla jsem jedním dechem. I přesto, že jsem vraha odhalila asi v polovině knihy, nevadilo mi to, protože to bylo tak zamotané, že jsem si ráda počkala na autorovo vysvětlení motivu vraždy. Nicméně vadí mi, jak každá severská (mnohdy i jiná) krimi má v dnešní době labilní a na alkoholu závislé vyšetřovatele. Vím, že práce je to náročná a nese s sebou jistě mnoho démonů a čených myšlenek, se kterými se musejí vyšetřovatelé takových případu vypořádat, mám ale takový dojem, že je to v dnešní době módní záležitost. Pokud není jedna z hlavních postav závislá na alkohlu, nemá psychické potíže a nevyřešenou minulost, jakoby kniha neměla šanci prorazit. Takže strhávám jednu hvězdu. Nicméně pokračování si určitě ráda přečtu.

maryska09
06.01.2017 1 z 5

Sova ma dobry namet, se kterym by se dalo velmi dobre pracovat, ale knizku jsem docetla s velkym sebezaprenim. Uz prvni knihu (V lese visi andel) jsem mela problem docist ale zde to gradovalo. Autor ze ctenare dela blbce, ktery po par strankach zapomene dej predchozi kapitoly, tak jej radeji znovu popise, vysetrovatelka se svym sklonem k alkoholizmu a sebevrazdam by v realnem svete nedostala praci ani v supermarketu a to co ocividne bije do oci (sovi peri, kde se asi vzalo?) se zacne resit az pred koncem pribehu, aby se ukazalo, ze se tim cely pripad razem objasni. Vetsina dialogu se odehrava ve stylu "Co?" "Coze?" a kdyz dej zacne uz opravdu nudit, tak nam autor popise nejake to zneuziti ditete, aby nas opet zaujmul. Sladky zaver a priprava na dalsi pokracovani je uz jen takova tresnicka na fuj dortu.

Gibis
06.01.2017 4 z 5

Sova mě trošku zklamala. Ne že by se to špatně četlo, dobrý příběh, zajímavá zápletka, ale v tomto díle mi vadily dialogy. Samé "no" a "co?", nedokončené věty, jako by nikdo nedokázal stvořit souvislou větu a myšlenku dokončit. Snad chyba překladu. Nicméně i tak je to za 4* a pokračování si přečtu.

JEJJ
05.01.2017

Na začátku se zdálo, že vrah je jasný, pak přišel nečekaný zvrat, ale i přesto bych tuto knihu zařadit k průměru. Hlavně mě rušily pasáže, kde Mia řeší své psychické problémy, ty jsem přeskakovala.

Susan94
03.01.2017 4 z 5

Prolog byl naprosto geniální, očekávala jsem úžasný, zajímavý děj. Musím však říci bohužel. Bylo to trošku chaotické, a Bjork se zbytečně zabývá detailně více postavami což je spíše k neprospěch celého děje, který je jinak geniální. Postav je tam bohužel více než by bylo potřeba, také návaznost na V lese visí anděl je velká a proto, když čtete knihu v delším časovém úseku se hůře orientujete. Nicméně věřím, že tenhle autor ještě dokáže předčíst jeho V lese visí anděl :)

TracyB
03.01.2017 5 z 5

Čtivá severská krimi s parádní dvojkou vyšetřovatelů. Mě to hodně bavilo a téma knihy mi sedlo víc než v andělovi. Super, těším se na další knihu :-)

Mišutamyš
02.01.2017 2 z 5

Knížku právě čtu a horko těžko se prokousávám. Severskou krimi mám ráda, ale tahle mě (stejně jako V lese visí anděl) prostě nebaví... To, jak vyšetřování vázne, Mia se plácá ve svých zavislostech a následně je pak mimo a neustále ztrácí nit, působí rušivě. Zajímavá zápletka úplně zanikla, knížku dočtu jen proto, že nemám ve zvyku odkládat rozečtené knížky. Na další díl už to ale nevidím, ani napodruhé jsem se u tohoto autora nezačetla...

tereza8
02.01.2017 5 z 5

Vynikající! Stejně skvělé jako předchozí díl 'V lese visí anděl'. Knížka, která je plná napětí a akce, děj má spád. Velice povedené.

kikies
02.01.2017 3 z 5

Detektivku bych zařadila mezi průměr až lehčí nadprůměr, ale rozhodně až za V lese visí anděl. Pachatel pošahaný, zločin děsivý, vyšetřování plné odboček a slepých míst, podezřelých přehršel, vyšetřovatelé bezradní - to vše by bylo v pořádku. Ale vadí mi Miina neprofesionalita hraničící až s amatérismem - její neustálé psychické problémy, které se omílají ve stejné podobě pořád dokola a k jejichž řešení se evidentně nijak rozumně nestaví, neustálý příklon k nadměrnému užívání léků a alkoholu a následná práce pod jejich vlivem, pátrání na vlastní pěst a v podstatě dost naivní výskyt na nebezpečných místech bez doprovodu a beze zbraní... a taky mi trochu vadí, že i v tomto díle se zločin dotýká osobně hlavního vyšetřovatele, resp. jeho blízkých. Ve dvou po sobě následujících a navzájem neprovázaných případech je to podezřelé a docela rušivé - znamená to, že příště si pachatelé vyberou další Munchovu příbuznou? Toto se sluší použít jednou za čas, ale ne v každém díle!

ujira
01.01.2017 3 z 5

Jak jsem předpokládala, v audioverzi docela únosná četba, ale ke čtení knižní podoby bych se neodhodlaal. Asi proto, že námět neúnosný kupením morbidních deviací si chce zaručit zájem čtenáře. jinak průměrná detektivka.

michelleczsp
30.12.2016 4 z 5

Musím říct, že druhá část Munchova vyšetřování je zajímavější, je to propracované do posledního detailu, ale na druhou stranu je to trochu chaotické. Nevím jestli je to mnou, ale chvílemi jsem měla problém se soustředit a dávat si jednotlivé souvislosti dohromady (hlavně, co se týkalo Mii).
Závěr všechny otevřené konce uspokojivě "uzavřel" a vše zapadlo do sebe, i když byl velmi překvapující. Z konce je taky patrné, že se určitě v nejbližší době dočkáme dalšího zapeklitého případu.

SimonaP
28.12.2016 4 z 5

Mně osobně se mnohem víc líbila kniha V lese visí anděl. V této knize bylo podle mě zbytečně vedlejších postav a dějových odboček. První kniha mi přišla propracovanější a logičtější.
Ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne, takže vlastně dobrý. Ale určitě si nejdřív přečtěte první knihu.

Pjater
28.12.2016 4 z 5

Na pokračování jsem se moc těšila, ale jak už tady psali jiní vadilo mi zbytečné natahování děje. Naopak zápletka byla skvělá a to je to jediné proč jsem dala knize 4 hvězdičky.

Selinute
27.12.2016 4 z 5

Na Sovu jsem se moc těšila, protože prvním dílem jsem byla doslova nadšená. Bohužel, tento byl pro mě malinko zklamáním. Děj se mi zdál místy zdlouhavý, překombinovaný a v mnohém hodně napodobující díl první. Taky mě už nebavily neustálé popisy Miiných depresí, hlasy její sestry, Curryho problémy s alkoholem a hráčská závislost, stejně jako neustálé omílání osobních problémů policistů. Ani závěr mě nepřesvědčil, že se jedná o stejně dobrou knížku jako byl první díl. Proto za mě slabé čtyři.

konicekbily
22.12.2016 4 z 5

Velice dobře napsáno, ale od absolutna příběh oddělují malé odbočky například s Miou, pentagramem a podobně, a tyto odklony zbytečně děj protahují a odvádějí čtenářovu pozornost.

Vvvera
20.12.2016 4 z 5

Pro mě mnohem lepší než V lese visí anděl. Propracovaný příběh, slepé uličky ve vyšetřování mám ráda, ale tentokrát mě dost štvala věčně zfetovaná Mia, škoda mohlo to být za 5*.

Martinka79
18.12.2016 5 z 5

Vyborna knizka, libila se mi vic nez V lese visi andel. Spisovatele mam v oblibenych a tesim se na dalsi jeho knizku:)

jarka2222
17.12.2016 4 z 5

Já se po prvním setkání se spisovatelem( V lese visí anděl) moc těšila na další knížku a moc mne zklamala. Děj byl zdlouhavý, a na mne překombinovaný. Většinu knížky jsem přemýšlela, proč..... Asi si mě knížka nenašla zrovna v tom nejlepším rozpoložení pro její čtení. Mia řeší stejné problémy jako v předchozí knize, v průšvihu je opět dcera detektiva, atd. Autor chtěl určitě navázat na úspěch své prvotiny, za mne to bylo nepovedené a moc klišé. Škoda.