Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

DariDerek
12.11.2016 4 z 5

Už první knihou autor dokázal, že má co nabídnout. A teď to potvrdil. Perfektní.
Recenze psána pro portál Chrudimka.cz, vyjde v nejbližších dnech :-))

Karelvovsik
11.11.2016 5 z 5

Autor i v druhé knize série drží svůj vysoký standard. Doporučuji.

PetK
06.11.2016 5 z 5

Bylo to moc fajn čtení, nadprůměrné. Hlavní postava vyšetřovatelky mě baví. Bude série pokračovat? :-)

Ronkar
05.11.2016 4 z 5

Stylem stejné jako předchozí díl. Dějově takový lepší průměr. Sova se velmi dobře čte, což je největší klad. Postavy jsou sympatické, ačkoli se pohybují ve stejných motivech jako v první knižce a to je škoda. Rozhodně jsem spokojen, kvalitní detektivka, která se však utápí ve velmi standartní formě zápletky - ačkoli pár uchýlností se tu najde :)

Val
04.11.2016 5 z 5

Autor si dle mého názoru drží i v této knize velmi vysokou laťku. Zápletka opět děsivá a uhodnout vraha se mi tedy vůbec nepodařilo. Od půlky knihy jsem tipovala úplně někoho jiného.... Nicméně bych vytkla, tak jako už někteří přede mnou, neustálé problémy Mii ( čeho je moc, toho je příliš ) a doufám, že v další knize už nikdo z rodiny Holgera Muncha nebude do příběhu takto zapleten. Už by to ubíralo na uvěřitelnosti. Nicméně , když to shrnu , tak určitě za 5 hvězdiček .

beetlinka
03.11.2016 5 z 5

Výborná kniha, skvělá zápletka, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah. celou dobu jsem tipovala někoho jiného. Bjork je dalším mým oblíbeným autorem.

makke
02.11.2016 5 z 5

Velmi se mi líbí autorův styl, nejprve mistrně rozehraje příběh, pak zvýší napětí a přidá nejistotu, aby nakonec famózním závěrem ukázal, že všechno je jinak. Opravdu skvělá kniha.

Jana_Hlus
01.11.2016 3 z 5

Samuel Bjørk odvedl slušnou práci. Kniha se čte dobře, ale nad některými dialogy jsem se musela pozastavovat, asi byly psány úmyslně tak, aby bylo zřejmé, že vyšetřovatelé nejsou v nejlepší duševní kondici, Mia neustále pod vlivem léků, Holger měl migrénu a Curry problémy s alkoholem, působilo to na mě nejdříve rušivě, postupně úsměvně. Jeho detektivka rozhodně patří k lepšímu průměru, ale do Stiega Larssona přece jenom zatím něco chybí, i když Mia jako by vypadla z oka Liz Salanderové. 3/5

Alusha
31.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, doporučuji a uz cti Sovu

Wendy182
27.10.2016 4 z 5

Prvni dil me velice nadchl a strasne jsem se tesila na Sovu a musim rict ze jsem naprosto nadsena..precteno jednim dechem a jeste lepsi nez prvni dil a uz se nemohu dockat pokracovani!

Joges
27.10.2016 5 z 5

Detektivní případ s téměř mysteriózní zápletkou je od samého začátku napínavý, nepředvídatelný, nejsou tu drastické scény ani hluchá místa. Tým kolem Holgera Muncha je občas problematický, nikoli však únavný. Autor dávkuje napětí postupně a dobrým vypravěčským stylem upoutává čtenářovu pozornost. Detektivka graduje jak má, jen v závěru příběh ztrácí poněkud na uvěřitelnosti a je také o něco více překombinovaný, což je podle mně jediná slabina knihy. Ale jinak nemám co vytknout. Samuel Bjørk si mně svými náměty naopak získal, proto se těším na další pokračování. Navíc jsem měl možnost vyslechnout si úryvek mluveného slova. Příběh čtený Petrou Špalkovou získává další, daleko poutavějí rozměr.

eva6224
24.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, autorův styl psaní mi sedí, čte se velice dobře od samého začátku :)

Eliškam
23.10.2016 3 z 5

Právě jsem dočetla a mám smíšené pocity.
Hlavní postavy se de facto nevyvíjí. Zápletka dobrá, ale oproti minulému dílu nijak originální.
I přes to je čtivá detektivka, kterou neuděláte chybu, když i ji zařadíte na seznam

anndy
22.10.2016 5 z 5

Naprosto super krimi thriller

klokan.1905
22.10.2016 5 z 5

Sova od Samuela Bjørka...
Jsem zklamaný... Jsem zklamaný z toho, že jsem opět neuhodl, kdo je vrahem... ;-) A to je u detektivky jenom a jenom dobře... :-) Tímto si autora přidávám mezi oblíbené...
Snad jenom, co mě trošku mrzí...
Holger Munch se ani po 10 letech nevypořádal s tím, že od něho odešla manželka... Mia Krügerová má stále sklony k alkoholu, práškům a sebevraždě... Jejich parťák Curry taky slušně jede v alkoholu... Nicméně asi už to do knížky Samuela Bjørka tak nějak patří... ;-)
Takže Sova od Samuela Bjørka za mě určitě ano... Doporučuji k přečtení...

amladar
21.10.2016 5 z 5

Bezvadné pokračování prvního dílu. Nemám co bych knize vytkla, kdo má rád severské krimi bude určitě spokojen a já se těším na další díl.

martina.bella
19.10.2016 3 z 5

Detektivní zápletka je dobrá a velmi čtivá, ale připadalo mi, že co se týká postav vyšetřovatelů, vaří se ze stejné vody jako v prvním díle. Mia opět málem spáchá sebevraždu a Munch ji na poslední chvíli zachrání tím, že jí svěří další případ. A potom Mia hledá vraha téměř nonstop pod vlivem alkoholu nebo léků… Neskutečně mě iritovalo nadužívání slov "Co?" a "Cože?" v dialozích. Jako by vyšetřovatelé byli slabomyslní, neustále nechápou, o čem se mluví!!! Nejenže to ruší, ale hlavně to ve mně budí dojem, že autor chtěl mít knížku co nejtlustší a co nejméně se s tím nadřít - je totiž jednoduché napsat na řádku "Co???" a stisknout Enter, hezky to pak odsýpá. Navíc opět se případ dotýká někoho z Munchova okolí. Jako by autor vzal první úspěšný příběh trochu přes kopírák… Je taky škoda, že hlavní postavy vězí na místě, nevyvíjejí se, a přitom se jim věnuje hodně prostoru. Nebýt toho všeho, byly by ode mne hvězdy určitě čtyři, protože autor má rozhodně talent a schopnost čtenáře zaujmout.

Půca4
18.10.2016 5 z 5

Pro mě asi trošku slabší než V lese visí anděl, ale i tak dám 5*!

happy-smile
16.10.2016 4 z 5

Na můj vkus byla knížka zbytečně dlouhá. Většinu času se věnovala soukromým životům vyšetřovatelů a detektivka tak ve výsledku dostala možná tak půlku prostoru. Kdyby se trochu osekaly Miiny a Munchovy psychózy, tak by to dopadlo o hodně líp. Mám sice ráda silné detektivní postavy, ke kterým se člověk může vracet, ale tady jsem měla opravdu pocit, že je těch soukromých záležitostí až moc a že je to na škodu.

Didi15
15.10.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila a po V lese visí anděl a teď po Sově se tento autor zařadil mezi oblíbené autory. Zápletka dobrá a už teď se těším na nějakou další knihu.