Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

matfan
04.03.2020 3 z 5

Čtivá a svižná detektivka. První díl (V lese visí anděl) mi přišel lepší.

haya82
03.03.2020 3 z 5

Kniha má spád, zápletka je zajímavá, ale... Mia mi leze na nervy čím dál tím víc, případ řeší zcela nahodile a na základě vlastních pocitů - prostě mi to celé nepřijde reálné. Závislost poloviny týmu vyšetřovatelů na všem možném nebudu ani komentovat. Konec mi přišel odfláknutý.

L.Helena
24.02.2020 4 z 5

Audiokniha - poslouchala se moc dobře.
Jako většině zde mi rovněž vadí, že vyšetřovatel má svůj "špičkový" tým postavený na člověku se sebevražednými sklony a alkoholikovi + patologickém hráči. Spoiler: To, že je jednou z obětí opět Holgerova dcera, tomu taky body nepřidá.
Nicméně zápletka zajímavá a příběh napínavý.

Luciinečka23
18.02.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. :)

L.Esoteric
03.02.2020 5 z 5

Kniha se krásně četla, je zajímavá a zároveň jednoduchá, skvělá oddechovka.

likaf
02.02.2020 5 z 5

Holger a Mia opět nezklamali. Jednoho až mrazí, když knihu čte. Nelze se od ní odtrhnout. Skvělá detektivka, doporučuji.

Anet2106
27.01.2020 4 z 5

Kniha se mi dobře četla. Občas už mě unavovaly životní úvahy detektiva Mii; taky mě překvapilo, že znovu do případu byla zatažena rodina detektiva Holgera. Snad se to ve třetím díle nebude opakovat.
Jinak moc dobrá kniha, zajímavé téma a čtivě napsané.

Ajrad1981
14.01.2020 5 z 5

Mně se knížka líbila, byť mě některé věci štvaly. Hlavně Mia. Psychicky nevyrovnaný vyšetřovatel, ideálně s nevyřešenou minulostí, je teď in, ale Miu fakt nemusím. Ať se už konečně rozhodně, jestli si hodí nebo nehodí mašli, ale to neustálé "pojď, Mio" už mi trochu lezlo krkem.
Dále Miriam. Člověk by řekl, že po minulém díle bude víc ostražitá, a ono ne. Totálně jí rupne v bedně - a proč? Kvůli chlapovi. Výhledově uvidím, jak se předvede ve třetím díle - pokud tuhle zkušenost teda rozchodí.

A moje "soukromé" hledání pachatele opět dopadlo bledě. Bylo mi jasné jen to, že to není ten, u koho by se to předpokládalo - ale to je taky celkem běžné (mistrem v tomhle ohledu byla Agatha Christie). Sice jsem se zaměřila správným směrem, ale stejně to ze dvou lidí, které jsem měla v hledáčku, byl až ten třetí. ;-)

Calie
12.01.2020 3 z 5

Kniha byla slabší, než předchozí díl V lese visí anděl. Autor píše čtivě a má super nápady, jen je podle mě neumí dost dobře zpracovat.
Samotný příběh je napínavý, líbí se mi vložené pasáže z minulosti, které pomáhají čtenáři přiblížit rozuzlení. Jenže právě to rozuzlení je prostě... slabé a překombinované. Přijde mi, jako by autor z vraha udělal co nejvíce vyšinutého člověka a navíc vnukl mu myšlenku: "Stejně zemře, tak ať z toho aspoň něco mám." Proč? Z tohohle mohly být dva náměty na dvě různé knihy a fungovalo by to lépe. Autor se sice pokusil své rozuzlení vysvětlit a obhájit, ale ne... podle mě to nefunguje.
Postavy jsou kapitola sama o sobě. Charaktery dobře vymyšlené, ale postavy se nikam nerozvíjí, spíš tak nějak všichni upadají na dno. Dialogy občas dost slabé. V polovině dialogů se vlastně postavy ani nepochopí, o čem ten druhý mluví, a druhá polovina vlastně ani nevznikne, protože postavy neberou telefony.
Zkusím dát šanci ještě Cloně a upřímně doufám, že se autor někam posune.

burilltomas
12.01.2020 5 z 5

Skvele cteni- jeste lepsi nez prvni dil!

ciaram
31.12.2019 2 z 5

Mia mi v téhle partě prostě vadí. Vysvětlete mi, prosím, někdo tu její genialitu. V čem spočívá? V dohadování se toho, jak by to mohlo být, nejlépe bez důkazů? To už bych raději četla paranormal detektivku, kde tohle budu očekávat. On navíc nestačí jeden závislák, oni jsou v partě dokonce dva. Všichni jsou vždycky děsně překvapení, rozhovory šroubované. „Zkušený detektiv" Munch se nechává vést mladou náladovou kolegyní? Kde je ta jeho zkušenost? Jo, a to že jsou zase buď samotní detektivové nebo jejich rodina v ohrožení života, je už taky zoufalost sama. Přitom autor umí vymyslet zajímavou zápletku, nevím, kde to pak vyšumí - pardon - vím, ujme se toho chudinka Mia.

Haneez
24.12.2019 4 z 5

Poměrně čtivá kniha, pro mě první od tohoto autora, ale určitě nebude poslední.

Nikol22
16.12.2019 5 z 5

Od knihy jsem měla celkem velká očekávání a - autor mě opět nezklamal. Byla napínavá od začátku do konce, nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Podle mého názoru dokáže Samuel v každém jeho detektivním příběhu zaujmout čtenáře hned ze začátku a držet ho v napětí po celou dobu, co příběh čte. V knize se opět objevily moje oblíbené postavy, které jí dodávaly ještě větší kouzlo a to už je co říct.

Lesandi
27.10.2019 2 z 5

Po skvělém "Andělovi" mě zklamala. Začátek dobrý, i pár pasáží se mi líbilo (třeba popis syna, ktery nechápal matčinu smrt, ten byl geniální), ale jinak nic moc. Konec byl vůbec špatný.
Clona mě v knihkupectví zaujala obalem, ale nevím, už se mi od něj asi nechce nic jiného číst.

werewolf88
25.10.2019 odpad!

Neskutečné zklamání po skvělém debutu V lese visí anděl.
Dialogy v této knize připomínají rozhovory dvou a více patnáctiletých dyslektických dětí, co už minimálně dva roky čuchají P6407.

Michla76
24.10.2019 2 z 5

"V lese visí anděl" je a doufám, že u toho i zůstane, nejspíš autorovým "vrcholem". Pokud se ovšem můžeme o čemkoli takovém bavit v případě moderních a hojně vycházejících severských blbin, ze kterých "Sovu" určitě nevyjmu.

mirka2558
23.10.2019 5 z 5

urcite odporucam velmi ma kniha bavila :)

alena4154
21.10.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Napínavé od začátku do konce. Konec mi bohužel přišel dost odbytý. První díl se mi líbil více. Každopádně na další se těším :-)

hrabalikoval
18.10.2019 5 z 5

Kniha mě bavila. Musím říct, že styl psaní autora mě začíná cím dál tím víc bavit. Líbí se mi jak nejdřív nevíte proč tam nějaké část příběhu je a nakonci to dává obrovský smysl. V jeho knížkách není lehké uhádnout kdo je vrahem a to mě na tom baví. Jsou napínavé a udrří vás v ději dokud je nedočtet. No ja se jdu vrhnout na třetí díl a sérii se určitě později zase vrátím.

marillainwir
17.10.2019 2 z 5

Jsem z knihy rozpačitá. Četla se mi celkem dobře, ale jak je níže v komentářích už napsané, všechny rozhovory a výslechy byly prokládané nekonečným “Co? Cože? Jak to myslíte?”, že to bylo pro mě až nervydrásající. Konec mi přišel odbytý, nedotažený. Pořád váhám, zda se pustit do další knihy.