Holubice a had

Holubice a had
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471012/bmid_holubice-a-had-hgD-471012.jpg 4 1196 1196

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Serpent & Dove, 2019

MISKA03701
16.04.2021 4 z 5

Knize dávám čtyři hvězdy hlavně pro její čtivost, sem tam povedený humor a napětí. Opravdu tuhle knihu není problém přečíst za jeden den... Autorka píše jednodušším, ale čtivým stylem, což je asi největší plus téhle knihy. Dávám čtyři hvězdy, navzdory tomu, kolik má tahle kniha děr. Nelíbilo se mi vyřešení sňatku, za mě prostě neuvěřitelné a hlavně Lou měla prsten neviditelnosti, takže klidně si lovce brát nemusela a mohla zmizet přímo uprostřed sňatku... :D Takových situací je tam mnoho a mnoho, ale dle hodnocení se zdá, že čtenářům to nevadí. Pak mě zklamal svět, na který jsem se těšila nejvíc. Z různých recenzí jsem se dočetla, jak je originální, ale francouzská slovíčka originální svět nedělají.

Ale je fakt, že kniha má pobavit, a to asi tak nějak splnila. Na druhý díl se ovšem nechystám.

bk7
10.04.2021 5 z 5

Povedený příběh. Ze začátku jsem se bála, že to bude taková ta klasika.. dva nepřátelé, kteří si k sobě najdou cestu. Ikdyž je příběh postaven na tomhle, tak má hodně co nabídnout. Atmosféra i samotné postavy jsou hodně sympatické. Kniha mě bavila a hodně oceňuji uzavřený konec! Těším se, co bude ve druhém díle.

Sarka14
08.04.2021 4 z 5

Nevím, co jsem čekala, ale tohle úplně ne. Příběh není vůbec špatný. Vztah Lou a Reida mě bavil. Ty jejich dialogy byly vtipné. Ale něco tomu všemu chybí. Musím se přiklonit k názoru, že některé věci na konci nedávali tak úplně smysl. Asi by stálo za to je trochu víc rozvinout nebo děj víc promyslet. Není to úplně nejlepší fantasy, kterou jsem kdy četla. Ale má to potenciál. A i když druhý díl není hodnocený nejlépe, celkem se na něj těším.

Pog
08.04.2021

Hvězdičky dávat nebudu, jelikož jsem měla obrovský problém knihu vůbec vzít do ruky a pokračovat ve čtení, takže jsem ji nedočetla. Jsem naštvaná, protože vždycky naletím na "humbook tipy" a vždycky jsem zklamaná. Asi už jsem na takovou literaturu stará, nebo já nevím.
Jelikož mi je proti srsti mít rozečteno více než jednu knihu, raději jsem tuto odložila, aby dostala šanci jiná. Škoda, příběh zněl lákavě...

tereza7804
29.03.2021 5 z 5

I když kniha v zahraničí a někdy i tady u nás v Česku schytala velkou bídu, mně se to neuvěřitelně líbilo! Vtipné, svižné a hlavní hrdinové jsou pecka. Trošku jsem se bála toho náboženství a historie, ale bylo to vážně skvěle napsané. Slyšela jsem, že si hodně lidí stěžovalo na údajně málo popsaný svět. Mně to upřímně přišlo tak akorát, žádné okecávání a každý si umíme si myslím představit (zhruba) 17. století, kdy se upalovaly čarodějnice a ženy byly omezované. Za mě doporučuji všemi deseti. 5/5.

smrčci
29.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Vzhledem k úžasnému hodnocení jsem se na knížku hodně těšila. Přesně ten styl hate-to-love milostného příběhu mám ráda a tady to bylo vykresleno naprosto dokonale. Ty dialogy mezi Lou a Reidem mě vážně hodně bavily a celkově do doby, než se ta jejich milostná linka vyvrcholila mě knížka neskutečně bavila. Vybudovaný svět je velmi originální, fungování magie také.
Ovšem jak se kniha blížila k závěru, nadšení ze mě nějak opadlo. SPOILER Jako by to celé nějak přestalo fungovat. Dialogy byly zvláštní, nepochopila jsem, proč se ke skupince najednou připojil korunní princ. Proč se v závěru, kdy se předpokládá, že je bude Morgana pronásledovat, usadí v táboře, rozdělají oheň a upečou si večeři. A vedou sáhodlouhé vysvětlovací debaty. Konec SPOILERU
Celkově dávám 4/5, ovšem další díl už asi číst nebudu.

kachnat
24.03.2021 5 z 5

Naprosto mě uchvátil styl i příběh, láska, nenávist, sarkasmus... Nemohla jsme knihu odložit....

bookbypatrik
20.03.2021 4 z 5

Na Holubici a hadovi miluju ten humor. A postavy. A svět. A styl psaní. A tu originalitu.
Pokud máte rádi fantasy propojené s romantickou linkou, tohle je přesně pro vás!

Těším se na druhý díl a opravdu doufám, že nebude tak slabý.

spencer
14.03.2021 5 z 5

Tento příběh mě tak bavil. Už od první stránky jsem byla naprosto unešená tím, jak autorka píše a velmi brzy jsem si zamilovala i postavy. Na romantické lince se mi líbilo, že se na vše šlo pomalu a nebyla to typická láska na první pohled. Jsem zvědavá na pokračování :)

Beruš09
14.03.2021 5 z 5

Za mě super. Dlouho jsem se tak skvěle nezačetla do knihy, jako je tato. Moc hezký nápad a moc hezky zpracovaný. Možná bych tam přidala více romantických chvilek s Lou a Reidem, takové to škádlení není vůbec na škodu. Líbilo se mi, že autorka necpala všude sprostá slova. Zezačátku mi přišla, že jich je tam moc ale potom to bylo tak akorát. Vtipné scénky tak nechyběla a drzost Lou mě hodně bavila. Začátek knížky nebyl vůbec protáhlý, nudný nebo podobné záporné vlastnosti. Rozvíjel se v začátku toho velkého dějství a všechno mělo svůj čas, zároveň to autorka napsala tak moc hezky, že se zase nemusela čekat dlouho dobu a nic nebylo uspěchané.

Fani
11.03.2021 4 z 5

Původně jsem číst tuhle knihu nechtěla, nemam rada kdyz je knihy vychvalovana,ja mam pak velka očekávání a po přečtení jsem zklamana. Tohle bylo ale jine, příběh sem si neskutecne uzila, vse jsem prozivala s Lou a proc to sakra konci tak otevrene, no je jedine stesti ze mam doma uz i druhý dil ale čekání na treti bude asi nekonecny. Kazdopadne skvělý a nechávám si malou rezervicku kdyby dalsi dily byly jeste lepší ????

badliar_id
11.03.2021 5 z 5

Dost dlouho jsem přemýšlela jestli dám knize čtyři nebo pět hvězdiček, nakonec jsem se rozhodla pro pět a to z důvodu: Kniha je originální, žádnou podobnou knihu jsem ještě nečetla. Postavy jsou skvělý. Kniha je plná sarkasmu a dalších skvělých věcí.
Musím se ale přiznat, že mě začátek knihy nudil. Až teprve kdy Lou a Reid byli svoji a začali se hašteřit, mě to začalo pořádně bavit. Některé věci jsem předpovídala, jiné jsem absolutně netušila a zaskočily mě.
Myslím si, že pro fanoušky fantasy žánru je to skvělý typ na čtení, ale určitě to mesedne každému..
Konec skončil opravdu nenormálně :D (ještě že mám doma druhý díl).. Mě to bavilo a nasmála jsem se u toho, takže za mě doporučuju...

Damonka18
10.03.2021 5 z 5

Měla jsem problém se do knihy začíst, ale když se tak stalo bylo to skvělý. Prvně jsem tuto knihu vůbec nechtěla číst. Nakonec jsem si ji koupila a jsem nadšená. U Lou se mi hrozně líbilo jaká je sprostá. To bylo k popukaní a pak se kouknete na Reida, který je takový svatoušek :D Brečela jsem smíchy! Těším se na druhý díl. Doporučuju přečíst!

Ivet_V
10.03.2021 4 z 5

Po druhé to bylo mnohem lepší. Bavilo mě to. Hlavní hrdinové a jejich romantická linka byli skvělí. Lou jsem si neoblíbila hned od začátku, ale postupně se mi začala zamlouvat. Líbil se mi hlavně ten její sarkasmus. Reida jsem si oblíbila skoro okamžitě. Bylo super pozorovat, jak se mu měnil charakter k lepšímu během příběhu. A taky musím pochválit, jak autorka dokázala vymyslet tak originální kouzlení.

Adél784
06.03.2021 4 z 5

Originální fantasy o nesmělém lovci čarodějnic Reidovi a sarkastické čarodějnici Lou, kteří se vezmou a je jen otázkou času, kdy Reid zjistí, že jeho žena je čarodějnice, které on loví a upaluje zaživa na hranici....

Prvních 100 stran se nic moc nedělo, ale pak tam byl zvrat za zvratem. Celkově se v knize vyskytuje mnoho momentů, kdy si člověk řekne "To jako vážně?!".
Lou je skvělá hlavní hrdinka, která má smysl pro humor, pro sprosté slovo nejde daleko, je sakrastická a člověk se s ní prostě nenudí. Reid je upjatý a nesmělý a s Lou se rozhodně nenudil a neměl to s ní jednoduché. Je to klasická hate-love romance.
Miluju postavu Ansela, takže doufám, že v dalších dílech dostane více prostoru.:)
Naopak Cellii nesnáším..
Určitě by se hodilo varování, že snad každý čtenář dostane při čtení chuť na skořicové šneky...:)

Celkově dávám knize 4/5. Těším se na další díly, už jen ty obálky stojí za to, mít tuhle sérii v knihovně. Ikdyž je kniha v žánru young-adult, tak si myslím, že tuto knihu si užije i čtenář, který tento žánr normálně nevyhledává.

Malá ukázka z knihy:
,,Čarodějnice a lovec čarodějnic spojeni v posvátném svazku manželském. Tenhle příběh mohl skončit jen jediným způsobem. Hranicí a sirkou. Proklínala jsem se za to, že jsem byla tak hloupá a dovolila jsem si příliš se mu přiblížit"

,,Vím, že tomu věříš." řekl Ansel tiše, ,,ale nemůžeš nutit Reida, aby tomu věřil taky." Konečně vzhlédl a v hnědých očích měl hluboký smutek. Smutek, který by někdo v jeho věku vůbec neměl znát. ,,Některé věci se slovy změnit nedají. Některé věci se musí vidět. Musí se zažít."

tomas9591
05.03.2021 3 z 5

Z prvních pár stránek na mě spadla silná atmosféra Mexika, a nebo právě Francie, ještě se mi vybavil film Coco od Disneyho.Ženy jsou přestrojené za může, nosí se uplé korzety, obrazy lidí na zdech mají v očích kukátka pro špehování a nikdy nevíte, která z žen je čarodějnice.

Obálka knihy se moc povedla a líbí se mi, celkové výhledové zpracování knihy je hezké. Možná bych ocenil slovníček francouzských slov, ikdyž, přiznejme si, většinu tvořili nadávky. :D
Vulgarismy se v knize objevovaly poměrně hojně, mně to nicméně zase tak nevadilo a neotravovalo, povětšinou to bylo i směšné.
Nenápadně se tedy dostávám k postavám. I když měly osobnost a nebyly vůbec ploché a bez charakteru, nešlo mi se do nich delší dobu, než je u mě zvykem, vžít. Hlavní postava Lou mi charakterově poměrně sedla, byla akční, nepředvídatelná, neprůbojná a pořádně sarkastická, ale autorka ukázala i její druhou stránku, za což jsem byl rád. V některých okamžicích se Lou otevřela a řekla o sobě víc. Někdy mi přišla extrémně nezodpovědná vůči sobě, i přesto, že věděla, že jí hrozilo to nejhorší, co mohlo, se rozhodla vylézt z úkrytu. Kdyby nebylo jejích přátel, ve spoustě situacích by už nemusela být živá. Tohle mi hodně vadilo. :/
Reid je teda pořádný charakter, byl opravdu rázný, někdy upjatý a měl horkou hlavu, nicméně se taky v jistých momentech poodhalil. Žádná z postav to v tomhle světě nemá lehké, a tak jsou jejich životní příběhy těžké. Pro knihu, kde se vyskytuje hate love, nejlepší charakterová kombinace. I ostatní postavy mi jaksi přirostly k srdci, a jakmile se všechny začaly s posunem příběhu sbližovat, přirostly ke mně ještě více.
Některé zvraty týkající se postav mi ale přišly poměrně… nereálné? Myslím, že je to správný výraz. Nechci moc prozrazovat, ani nebudu, jediné, co řeknu, je, že to za mě bylo všechno až moc propojené.
S hate love jsem se v knize ještě nesetkal a moc mě bavilo o tom číst, autorka se na tom podle mě vyřádila
Jak jsem nakousl nahoře, příběh má poměrně silnou atmosféru a svět není plochý. Prostředí Francie bylo pro příběh, za mě, jako dělané, vše sedlo. Jsou tu jak honosné zámky, ve kterých se konají přepychové večírky, tak temné lesy plné tajemných bytostí a čarodějnic.
Co se těch magických bytostí týče, za mě by bylo lepší, kdyby o nich nepadla ani zmínka. Jediné, co se tu mihlo, byla jednostranná zmínka o goblinech - skřítcích, pak přišel tajemný les, ve kterém prý mohly číhat všelijaké tajemné bytosti. Připomíná mi to situace v knihách, kdy se básní a šeptem dramaticky mluví o něčem strašně nebezpečném a silném a ničivém, ale pořád se o tom jen mluví. Nikdy to v průběhu nebylo ukázáno, nějaká scéna či demonstrace. Působí to pak na mě buď jako zatím nevyužitý potenciál (který snad bude naplněn v dalších dílech), nebo úmysl autorky to v příběhu jen zmínit, aby se neřeklo, z čehož úplně radost nemám.
Byl jsem zvědavý, jak moc bude propracovaný magický systém v knize, jestli bude mít nějaká pravidla a jak bude fungovat. A bylo to zpracované moc dobře, magie měla své meze a byla rozmanitá. Jediné, co mi ale nesedí, je, že Lou při používání své magie musela vždy něco obětovat, ale v knize tak někdy udělá, a někdy ne. Čtenář se prostě nedozví, jestli něco obětovala. Opět jsem se bál, aby čarodějnice nebyly mocné a nelítostné jen z povídek a z toho, co se povídá. To se díkybohu nestalo a v těch skoro pět seti stranách toho bylo pro mě tak akorát.
Co se délky týče, tak si myslím, že to bylo poměrně delší, ale nevadilo mi to a četlo se to dobře.
Přečtení dalšího dílu zvážím, měl by vyjít za pár měsíců, takže bych si příběh mohl i docela pamatovat. Z anotace mě příběh moc neláká, ale díky postavám to ještě zvážím.

Ivet_V
04.03.2021 4 z 5

Trochu mě to zklamalo, asi to bylo moc vysokým očekáváním. Děj mě moc nezaujal, ale o to byli lepší hlavní hrdinové a jejich romantická linka. Lou jsem si sice neoblíbila hned od začátku, ale postupně se to zlepšovalo. Líbil se mi hlavně ten její sarkasmus. Reida jsem si oblíbila skoro okamžitě. Bylo super ho pozorovat při postupném měnění charakteru k lepšímu během příběhu. A taky musím pochválit, jak autorka dokázala vymyslet tak originální kouzlení.

Adee.K
03.03.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Můžu říct, že díky holkám z Humbooku jsem měla dost vysoká očekávání, ale knížka mě nezklamala. Prostě boží. A ta romantická linka byla tak milá a roztomilá, dokonalost.

Damonka12
01.03.2021 5 z 5

Tohle byla dokonalost, hate to love romantika, znepřátelení, odhalování tajemství .... skvělý svět. Můžu jedině doporučit.

Libris_Na_Ex
27.02.2021 4 z 5

4,5/5
Takhle má vypadat romantická fantasy. Magie a svět tady není zbytečně moc komplikovaná a překombinovaná, zároveň ale dává smysl a romantická linka je díky němu silnější a zajímavější.
Hlavní hrdinové mají svůj charakter a navzájem se krásně doplňují. Stránky vám pak mizí pod rukama a najedou jste na konci. Takže už se nemůžu dočkat dalšího dílu a ať už je březen, prosím.