Holubice a had

Holubice a had
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471012/bmid_holubice-a-had-hgD-471012.jpg 4 1196 1196

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Serpent & Dove, 2019

Soulmate
26.02.2021 2 z 5

Pro mě osobně je kniha velkým zklamáním. Celý příběh je dost nelogický, má spoustu děr a přišlo mi, že občas autorka zapomněla, co si vlastně vymyslela. Například prsten, který ji dokáže zneviditelnit. Když ho může použít a situace si to vyloženě žádá, tak to nepoužije. :D To samé ten důvod sňatku, kterému jsem nevěřila. Postavy si autorka přesouvá, jak se jí zlíbí. A ta vychvalovaná insta romantika? Tak z toho už jsem asi vyrostla. Takhle si já romantiku tedy nepředstavuji, ale co já vím, že. Hlavní hrdinka mi bohužel nebyla sympatická... Taková sprostá bad girl, která má víc zkušeností než lovec čarodějnic. Takže zklamání.

Libris_Na_Ex
25.02.2021 4 z 5

4,5/5
Takhle má vypadat romantická fantasy. Magie a svět tady není zbytečně moc komplikovaná a překombinovaná, zároveň ale dává smysl a romantická linka je díky němu silnější a zajímavější.
Hlavní hrdinové mají svůj charakter a navzájem se krásně doplňují. Stránky vám pak mizí pod rukama a najedou jste na konci. Takže už se nemůžu dočkat dalšího dílu a ať už je březen, prosím.

magdalene7
24.02.2021 5 z 5

Po delší době se mi do rukou dostala kniha a byla to zrovna Holubice a had. Už delší dobu jsem měla čtenářský blok a musím říct, že jsem opravdu nešlápla vedle, když jsem si vybrala zrovna tuhle.
Děj byl naprosto úžasný, knihu jsem nedokázala pustit z rukou a byla hrozně moc čtivá. Kdybych nepotřebovala spát, tak ji mám přečtenou za den. Fantasy linka možná pro některé není tak zajímavá, ale podle mě je docela originální. Krásně zobrazená slow-burn romantika - kterou já prostě nedokážu odmítnout - mě naprosto uchvátila. Lou a Reid jsou prostě něco jiného. Lou jako drzá rebelka a Reid jako upnutý lovec tomu opravdu dávají grády :). Hodně krát jsem se i zasmála. Ještě plus (za mě tedy) že se autorka nezdržuje se sprostými slovy a intimitou ;).
Dočetla jsem to včera a ještě pořád nad příběhem přemýšlím. Pro mě to byl naprosto perfektní rozjezd z mého bloku a nemůžu se dočkat až si přečtu druhý díl! :)

ydnac
23.02.2021 5 z 5

Další hezká fantasy o mladé čarodějce a lovci čarodějnic. Moc dobře se četlo a i když je děj předvídatelný našly se i části, které mě překvapily :-)
Hlavní hrdinka se mi líbila, je taková přidrzlá a neláme si hlavu s tím co řekne, ale taková je Louise :-) prostě svá. Slovní přestřelky s Reidem byly zábavné :-)
No a konec? - potřebuji další díl :-)

aquaver
21.02.2021 5 z 5

Tuto knihu si hned přidávám ke svým oblíbeným a určitě ji doporučuju. Nemohla jsem ji vůbec odložit, stránky rychle ubývali a než jsem se nadála byla jsem u konce. Romantická linka byla prostě úžasná. A i ta obálka je skvělá. Jediné mínus, které kniha podle mě má, je slovník Lou. To mi trochu vadilo. Nakonec musím ale uznat, že to asi k Lou prostě patří. Jsem ale ráda, že jsem si ji šetřila tak dlouho, protože to dlouhé čekání na pokračování bych asi nepřežila :D

Nelajza
19.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji.

Týna79
18.02.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se úplně nemohla moc začíst, ale potom mě to opravdu bavilo, takže si myslím, že to stojí určitě za přečtení. Neskutečně miluju chování hlavní hrdinky, to se ani nedokážu vyjádřit jak. Kdybych měla ohodnotit zvlášť jen romantickou linku, tak by to bylo 5⭐️, ale něco málo mi tam chybělo, takže jako celkovou knihu hodnotím 4⭐️

lokonla
07.02.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah.
Je ale pravda, že začátek byl slabší... ale pak když se to rozjelo, tak mě to moc bavilo. Je fakt, že občas jsem nad nějakými detaily kroutila hlavou, ale kniha byla prostě dobrá.
Myslím, že je lepší, když od ní nic neočekáváte.

SPOILER
Milostná linka byla zajímavá, ale přišla mi předvídatelná. Hodně mě zklamalo, že tam více nebyl rozebrán ten prsten, po kterém všichni tak šli... tak snad v druhém díle? Uvidíme

Karolin77
07.02.2021 4 z 5

Na začátkem musím říct, že jsem mírně zklamaná.
Chviličku jsem byla mírně podrážděná tím, že se v knížce objevují cizí slova. ( Pro mě naštěstí jen na pár prvních stránkách pak už moc ne. - Tohle je osobně můj problém.... Preferuji knihu celou přeloženou, ale je mi jasné, že to do příběhu patřilo)
Další co mi už vadilo byly sprostá slova. Hlavní hrdinka Lou je velice vulgární. Ale Read naštěstí takový nebyl za což jsme byla ráda. Oba dva byli své opaky. Ale bohužel mi mezi nimi chyběla chemie. Chtěla jsem tam více scén kde by se lépe poznávali, to poznávání tam sice bylo,ale já ho tam chtěla o maličko víc. Něco mi tam ale stejně chybělo,bohužel nejsem schopná říci co. Ostatní postavy mi přišli fajn a žádná z nich mi nevadila a ani mě neštvala.
Příběh byl neuvěřitelně čtivý a stránky mi utíkaly pod rukama.
Ocenila bych více akčních scén a maličko lépe popsaných...( Chápu, že napsat knihu není vůbec jednoduché)
Celkově se mi kniha líbila, ale nejsem z ní odvařená, tak jako všichni ostatní.
Druhý díl si každopádně přečtu.
Za mě hezká kniha, ale něco mi tak prostě chybělo.
4/5*

Calwen89
03.02.2021 4 z 5

Příjemná oddechovka s naprosto předvídatelným dějem. Nicméně velmi čtivá, francouzština pro mě byla příjemným obohacením, ale přehnaně časté vulgarismy mi byly dost proti srsti. Naopak bodík musím připsat za to, že hlavní hrdinkou není víla nebo upírka (s kterými se ve fantasy roztrhl pytel), ale "obyčejná" čarodějnice.

lukyli154
31.01.2021 4 z 5

Kniha se velice dobře četla a moc mě bavila. Po první kapitole jsme si sice říkala,co na tom všichni mají, protože mi hrozně vadila nadmíra francouzských slov a "vybraný slovník" hlavní hrdinky,ale pak se to změnilo. Na jednu stranu to bylo až humorné díky Lou, která je sprostá, drzá a vtipná, oproti věci ohledně čarodějnic mi přišli až děsivý a odporný. Pět hvězd jsem nedala z toho důvodu,že prakticky třičtvrtě knihy je o sbližování Lou a Reida a teprve v poslední čtvrtině se to zlomí a máte akcí jako blázen. Těším se na další díl, protože se to docela slušně zamotalo.

Calla2002
30.01.2021 3 z 5

Popsala bych to spíš jako oddechovou knihu. Měla jsem jí přečtenou za pár hodin a musím říct, že něco co se mi na ní opravdu líbí jsou hlášky. Naprosto jsem si zamilovala naši Pohanku a způsob její řeči. Někteří si na vulgarismy stěžovali, ale podle mě by to bez nich nebylo ono, nebo tedy hlavně ona. Taky jsem si velice oblíbila vztah mezi Lou a Reidem, to jak si pomalu propadali.
Není to podle mě ale na pět hvězdiček, není to podle mě kniha, kterou si jednou přečtu znova a ani to neskončilo tak, že bych byla nějak napjatá na druhý díl. Něco tomu prostě chybělo.
Dávám tři hvězdičky, i když to vidím spíš na takové 3,5*

Rudolf14
26.01.2021 3 z 5

Začátek se mi četl těžce. Romantický příběh se mi líbil, hlavní postavy a jejich hašteření se mi moc líbilo. Přesto mě to zas ke konci nějak přestalo bavit jako na začátku. Celkový pocit z knihy je, ale dobrý.

Anathiel
24.01.2021 4 z 5

Velice čtivá kniha, nešlo se od ní odtrhnout, ale i tak mi v ději něco chybělo.. Postavy byly až moc ploché, bezcharakterní.

knihomolkaJani
22.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Ale ten konec? Okamžitě potřebuju další díl! :D Ale abych nebyla jen pozitivní, maličko mi vadily vulgarismy. Ovšem jinak spojení drzá čarodějka a lovec čarodějnic, který je tak trochu zaslepen církví, to je skvělá kombinace. A musím říct, že Vás pomalé rozplétání příběhu opravdu překvapí. DOPORUČUJI!

Knihontýnka
16.01.2021 4 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, hlavní hrdinka je sice trochu kanál (vyjadřováním), ale možná i proto to mělo švih. Později už to začalo být méně svižné (malý SPOILER, který si ale stejně přečtete v obsahu :D), zvláště pasáže “manžel”/“manžílek” to a tamto. Konec docela zajímavý. Moc slibovaných překvapivých zvratů se mi nedostalo, přesto nadstandard.

Knihoholka.
03.01.2021 5 z 5

Knihu jsem viděla doporučovanou snad úplně všude a vůbec se tomu nedivím. Je výborná. Plná napětí, že jsem nemohla přestat číst. Ačkoli je hlavní dějovou linkou vztah Lou a Reida a ne už tolik čarodějnictví, vůbec mi to nevadilo. Autorka výborně vykreslila postavy, moc se mi líbil kontrast mezi hlavními hrdiny.

Hanjimka
31.12.2020 5 z 5

Příběh postavený na dvou silných bytostech, plný napětí, ale i humoru. Doporučila kamarádka a jsem moc spokojená.

vandalindakova
29.12.2020 5 z 5

Tohle je kniha, na kterou jsem se hrozně moc těšila ještě předtím, než bylo oznámeno, že vyjde v češtině. Dala jsem na spoustu doporučení a vrhla se do ní už v angličtině.
A jsem nadšená! Protože čtení této knihy jsem si tak neskutečně užívala, i přesto, že mi to trvalo celkem dlouho se tím prokousat. Vůbec to nebylo nudné, ani zdlouhavé a rozhodně bych neškrtala ani slovo. Při delším čtení jsem si vše dávkovala tak nějak postupně, a měla jsem čas se kochat atmosférou a postavami.
Atmosféra provázející příběh byla naprosto kouzelná. Trefně zde byl popsán svět, kde na každé straně stojí čarodějnice nebo naopak jejich lovci. Z příběhu na mě vyzařoval nádech středověké Francie, ať už díky lovení a upalování čarodějnic, tak díky používaným výrazům.
Příběh nabral akčnost až někde v posledních 60ti stranách, ale to mi naprosto vůbec nevadilo. Styl psaní byl pohodový a já si užívala vznik romantické linky mezi Lou a Reidem, a vtipné momenty. Ty totiž provázely celou knihu a byly naprosto dokonalé. Často jsem se u knihy smála jako blázen.
Hlavní hrdinku, čarodějnici Lou, jsem si zamilovala. Ona byla po celou dobu přidrzlá, vtipná, provokovala, ale také se o sebe uměla postarat a neměla ráda, když ji chtěl někdo chránit. K tomu měla srdce na pravém místě, a nebyla zlá a ani hloupá. Reid byl dost velkou část příběhu spíše nevýrazný, mohli jsme vidět jeho odhodlání pro jeho víru. Až v poslední části se začal vybarvovat.
Romantická linka tu byla úžasná. Ano, souhlasím, že je to příběh Niny a Mathiase v jiném kontextu, ale jejich romantickou linku miluju a miluju i tuhle. To, jak se na začátku pošťuchovali, handrkovali a provokovali, bylo boží!
Rozhodně za mě velké, velké doporučení a nemohu se dočkat pokračování!!

eliska2126
17.12.2020 5 z 5

Megaaa! ❤️
Myslím, že si tahle knížka rozhodně zaslouží humbuk, který kolem ní je. #humbooktip2 rozhodně nezklamal.
Určitě bych chtěla vypíchnout tři věci: styl psaní, vývoj postav, atmosféra.
Styl psaní mi vážně sedl. Shelby píše opravdu čtivě. Děj je skvěle vystavěný. Stránky doslova mizí pod rukama.
Vývoj postav je taktéž naprosto dokonalý. Každá postava v knize je osobitá a úplně jiná. Naše hlavní dvě postavy jsem si zamilovala už od prvních stránek. Lou je vtipná, sarkastická a tvrdohlavá, kdežto Reid je takový ten správný ctihodný gentleman.
A jako poslední bych ráda vypíchla atmosféru. Je to skvělý frankofonní příběh. Ta francouzská atmosféra na mě přímo dýchala. Musím ale přiznat, že mě ze začátku ta nahodilá francouzská slova trochu vytrhávala z děje, ale pak jsem si všimla, že jak postupuji dějem, tak tam jsou míň a míň.
Takže ano, jdu s davem a Holubici a hada budu doporučovat, kudy budu chodit.