Spadla klec

Spadla klec
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403805/bmid_spadla-klec-Aku-403805.jpg 5 140 140

Hra lží série

< 6. díl

Má sestra chce znát pravdu. Ale pravda někdy bolí. Co kdybyste hráli hru… o svůj život? Co kdyby čas vypršel? Co se stane, když hra skončí? Hra lží, strhující šestidílná série o tajemstvích, lžích a děsivých následcích od Sary Shepardové, autorky úspěšné řady Roztomilé malé lhářky, je u konce. Podle obou knižních předloh se také natáčejí televizní seriály, které vysílá americká stanice ABC Family. Sara Shepardová absolvovala Newyorskou univerzitu a získala titul MFA z tvůrčího psaní na Brooklyn College. Románovou řadu Roztomilé malé lhářky inspirovalo její dětství ve Filadelfii v Main Line. Nějakou dobu žila ve městě Tucson v Arizoně, kam je zasazen příběh její další románové řady Hra lží. V současné době žije s rodinou v Pittsburghu v Pensylvánii. Psaní se věnuje od okamžiku, kdy se naučila písmenka. V mládí ovšem snila o kariéře seriálové hvězdy, návrhářky stavebnice LEGO, filmařky nebo redaktorky v časopise… Na motivy obou knižních sérií vysílá americká televizní stanice ABC Family úspěšné seriály.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , BB art

Seven Minutes in Heaven

šneki
13.10.2016 3 z 5

Fajn zakončení, slzička ukápla, ale opět nic světoborného... Moje podezření se utvrdilo, hold se autorka nemůže zavděčit všem.

Linda007
22.09.2016 5 z 5

Čekala jsem nějaký lepší motiv k vraždě, ale i tak se mi poslední díl líbil. Vraha jsem uhodla hned v prvním díle, ale na sérii se mi líbí odkrývání tajemství.

Adel13
22.08.2016 4 z 5

Moc pěkná série s (pro mě) naprosto neočekávaným koncem. Je zajímavé, jak si autorka dokázala pohrát s každým čtenářem. Předpokládám, že nejsem jediná, které autorka v skoro každé knížce pozměnila myšlenku na to, kdo je vrah. :-)

Sérii Hry lží doporučuji. Originální, napínavá a hlavně matoucí (v dobrém slova smyslu) detektivka pro (spíše) dívky. :-)

Jen škoda, že to nakonec nevyšlo se seriálem. První série a půlka druhé vypadaly moc dobře!

KateChatt
14.07.2016

Ó MŮJ BOŽE!!!! Tak tohle jsem fakt nečekala :o

Erummeldë
10.04.2016 4 z 5

Myslím, že už od minulého dílu bylo celkem jasné, kdo je vrah. Ale žasla jsem, jak to autorka všechno promyslela. Knížky sice byly někdy zbytečně zdlouhavé, některé pasáže byly dokonce úplně zbytečné, ale i tak se mi série hodně líbila.

Petra Ďat
28.03.2016 5 z 5

konečně závěr! skvěla serie

TheMelorry
13.03.2016 5 z 5

Skvělé uzavření celé série. Vraha jsem nejdříve také podezřívala, ale pak jsem usoudila, že je to blbost... no a nebyla.
Na jednu stranu jsem ráda, že se děj uzavřel a já konečně vím kdo je vrah, na druhou stranu mi bude hra lží určitě moc chybět....

Beerushka
18.10.2015 4 z 5

takze konecne vim kdo je vrah a musim rict ze mi nesedel od prvniho dilu takze sem rada ze to byl on

Melivie
12.10.2015 5 z 5

Strašně krásné zakončení a vůbec celá série byla pro mě nádherným útěkem z trampot dnešního života. Jsem ráda, že mi má dcera první díl půjčila, abych se vždy večer měla na co těšit. :-)

Kachorra
07.10.2015 5 z 5

Musím říct, že tahle série patří mezi to nejlepší, co jsem četla. Konec mě vlastně velmi překvapil a vůbec jsem s tím takhle nepočítala. Autorka mě nechávala neustále v napětí díky vloženým vzpomínkovým pasážím Sutton. Člověk už si myslel, že ví, jak to je, a hle, ono to najednou bylo úplně jinak, jelikož i samotná oběť vlastně nevěděla zhola nic. Hodně dlouho se mi nestalo, abych se na čtení tak těšila a do čtení se vůbec nemusela nutit. Takže podle mého názoru si tohle dílo pět hvězdiček plně zaslouží.

smejkalova.m
26.09.2015 5 z 5

Pane jo, Suttonin vrah mě hodně překvapil.. Bylo mi Emmy strašně líto, že to dopadlo takhle..

selenator
04.08.2015 5 z 5

Naprosto krásné zakončení série!

warca
28.07.2015 5 z 5

Konec série se autorce povedl! Sice jsem už na 28 stránce znala identitu vraha, ale to mi vůbec nevadilo. Má intuice se pak potvrdila nakonci. Příběh byl moc hezký a děj neuvěřitelně napínavý!
A pak to taky bylo smutné. To, když jsem si uvědomila, že se sestry NIKDY nepotkají :(.
Kniha si zaslouží určitě všech 5 hvězdiček.

zuzzuli
28.06.2015 5 z 5

S napětím jsem očekávala poslední díl této senzační série. V knihovně jsme byla zapsaná jako několikátý čekatel a tak jsem se rozhodla knížku přečíst v angličtině. Přestože si možná nedokážu úplně vychutnat barvitost vyjadřování, příběh jsem naprosto pochopila a i v jiném jazyce se mi moc líbil. Stejně však doporučuji přečíst si tuto knížku v jazyce mateřském. Smekám nad skvělou spisovatelkou jakou je bezpochyby Sara Shepard, která jak ve Hře lží či v Prolhaných kráskách dokáže využít motivy romance, napětí, strachu a nutí nás považovat za vraha člověka na kterého se celou knížku zaměřuje. Určitě stojí za to, si přečíst celou sérii. Pak všechno do sebe začne krásně zapadat a vy konečně poznáte pravdu. Emu jsme si hrozně oblíbila. Strašně milá dívka, která vytrvale, houževnatě zjišťuje kdo stojí za vraždou jejího dvojčete, kterou nikdy nepoznala. Sutton byla vždycky mrcha, která si nevážila ničeho a nikoho, avšak po smrti si uvědomuje co ztratila. Budou mi chybět obě... Jméno vraha mě překvapilo, ale už jednou jsem toho člověka podezřívala. U této skvělé spisovatelky totiž platí, že nepřítel je vždy nablízku.

muchomurka
23.06.2015 3 z 5

Sice mě většinou mrzí, když dočtu nějakou sérii, ale zde jsem ráda, že jsem se konečně dozvěděla, kdo je vrah a jak to celé bylo. Už žádný další díl! První půlka knížky sice byla celkem nezáživná - podobně jako předchozí díly, ale pak to nabralo spád a akci.
Nakonec mi bylo Emmy líto, neměla to jednoduché a ano, mohla jít (a hlavně měla) jinou cestou, ale přesto všechno mě nejvíc naštvalo chování paní Mercerové. Místo, aby se za Emmu v těžké chvíli postavila a společně to vyřešily, tak se k ní obrátila zády. A to jí předtím vykládala, jak mateřská láska je bezpodmínečná. Přitom od sebe odstrčila Becky a pak i Emmu. Ano, byla to vypjatá situace, ale to, jak se zachovala bylo ubohé. To mi asi nejvíc vadilo. A ještě teda to, jak se k ní každý obrátil zády, nikdo ji nechtěl vyslechnout a rovnou ji odsoudili, když ještě neměli žádné důkazy. Naštěstí, že zde byl Thayer, ten to zachraňoval, fandila jsem mu :-)

Kyta
06.06.2015 5 z 5

Dlouho jsem čekala na české vydání šestého dílu a myslím, že to čekání stálo za to. Tohle je bezesporu nejlepší díl.
Asi v polovině knihy jsem usoudila, že by čtenář mohl přečíst nejprve první díl a hned po něm díl šestý, a nejspíš by ani o tolik nepřišel... Ale při dočítání posledních stran jsem si řekla, že celá série rozhodně stála za přečtení; za všechno to neustálé a nezapomenutelné napětí a vlastně za celý příběh Emmy a Sutton. Pro někoho se tahle šestidílná série může zdát příliš zdlouhavá a zbytečně protahovaná, ale já si stojím za svým: nenechte se tím odradit!
Samotný závěr byl nesmírně emotivní. Vsadím se, že jsem nebyla jediná, komu ukápla nejedna slza...

Jestli sérii čtete jenom proto, abyste se dozvěděli konečné jméno vraha, tak si přečtěte posledních 50 stran posledního dílu a máte to. Jenže já jsem to nečetla jen pro to jméno, z knihy jsem si vzala i něco víc. Hlavně to, že nikomu nemůžete pořádně věřit (kdo četl, pochopí).

Snad autorka napíše spoustu dalších nezapomenutelných knih/sérií.

Madame R
25.05.2015 5 z 5

Užasna knižní série a opravdu zajímavý závěr.. Trošku mě mrzí, že už je konec protože Emma, Suttom a celá parta Hry lží mi bude chybět ( I když to byly mrchy :D ).

trynitrix
25.05.2015 5 z 5

Tak tohle byla pecka, nejlepší díl. Hodně emotivní díl. Sutton i Emmu jsem si velice oblíbila :-)

luciefeix
19.05.2015 5 z 5

uzasny konec !!! spadla mi čelist to jsem opravdu nečekala .Sara je nejlepsi ! :-)

Marisa
18.05.2015 5 z 5

Naprosto dokonalý konec série. Neměla jsem daleko k pláči. Emma a Suttonin duch mi přirostli k srdci. Doporučuji :)