Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516041/bmid_hrdinky-budoucnosti-1-nel-mBU-516041.jpg 4 37 37

Hrdinky budoucnosti série

Svět ustál třetí světovou válku, v níž zahynula velká část lidské populace. Spojené státy zanikly, z jejich trosek vzešlo nově zformované společenství, kde žije i Cornelie. Je krásná a úspěšná, miluje svou práci a právě se zasnoubila s mužem svých snů. Jednoho dne se ale ocitne v nesprávnou dobu na nesprávném místě a celý její život se od základu změní. Jako jediná přežije katastrofu, která ji téměř o všechno připraví, ale zároveň jí přinese nevídané schopnosti. Jak s nimi naloží? A bude se vůbec umět s novou identitou ztotožnit? Ne každý je totiž předem připravený stát se někým neobyčejným.... celý text

Jane2016
03.07.2023 4 z 5

Nel, příběh o ženě, která přežije jako jediná katastrofu a následně čelí nově nabitým schopnostem. Sci-fi příběh s nevšední atmosférou. Přiznám se, neměla jsem vůbec problém se začíst. Hned, co jsem knihu začala po večerech číst, prakticky hned jsem si zvykla na styl psaní autorky. Líbilo se mi rozdělení kapitol a je mi i sympatické, že kniha má cca 300 stran.

Co se týče Sci-fi příběhů, nedá se říct, že bych byla jejich příznivcem. Kdybych si měla vybrat knihu ze všech žánrů, tak jsem si celkem jistá, že sci-fi by bylo až někde ke konci. Každopádně tato kniha mě tak zaujala anotací, že jsem si řekla, že musím udělat výjimku. A udělala jsem moc dobře!

Čili, pokud sci-fi není ani Vaším žánrem, tak se nebojte udělat výjimku taky a Nel zkuste, věřte mi, že nebudete zklamaní!

V příběhu jsem měla všechno romantiku, novou identitu, třetí světovou válku! Prostě Sci-fi, jak má být.

Jsem opravdu velmi zvědavá, jak bude tento příběh pokračovat a těším se na další knihu!

cornetka
11.06.2023 5 z 5

Nel a Gavon jsou dokonalý pár - ona oblíbená seriálová herečka, on úspěšný sportovec hrající baseball. Nel se přichomýtne k demonstraci a stane se tak obětí útoku smrtícím virem. Jako jediná útok přežije, ale ne tak docela bez následků. Nejen že se jí změní vizáž, ale navíc získává vlastnosti, které by jí leckdo mohl závidět. Nějakou dobu je v karanténě, ale během několika týdnů se vrací domů. Nic ale není takové jako dřív.
Nel je klidná žena, která nemá ráda zbraně a násilí. Proto ani nedokáže využít, resp. zneužít, její nové schopnosti a dovednosti. Snaží se sžít s novým životem, ale jde to jen těžko. Ztrácí své blízké, o kterých si myslela, že jim může věřit a spolehnout se na ně. Musí být neustále zavřená doma a pod dohledem, protože z ní mají lidé strach - bojí se, že by je mohla nakazit. Postupem času ale začne chodit ven a je jí jedno, jak na ní okolí hledí.
Knížka mě velmi mile překvapila. Řadí se mezi scifi, které víceméně nečtu, ale úplně mimo realitu pro mě nebyla. Nel mi byla sympatická, uměla přemýšlet a byla rozumná. Svůj nový život nakonec přijala a to jsem u ní oceňovala. Líbilo se mi, že Nel začala používat svoje nové schopnosti pouze s dobrým úmyslem a nezneužívala jich, jak by to udělala většina lidí. Nesmím zapomenout zmínit také milostnou linku, která je důležitou součástí. No a ten konec? Doufám, že další díl bude k mání co nevidět.
NEL zahajuje novou sérii HRDINKY BUDOUCNOSTI a už teď jsem zvědavá, jaké bude pokračování.

petuzla5591
23.05.2023 5 z 5

Tento příběh jsem měla tu čest číst ještě před vydáním, v beta verzi a už tehdy se mi moc líbil. Zaujal mě příběh žen, kterým tragická událost změnila celý život.
V první knize sledujeme Cornelii, do které jsem se dokázala vžít a oblíbila jsem si ji. Zpočátku milá, krásná, úspěšná a snad i naivní mladá žena však projde značným vývojem. Obdivuji ji, lituji ji a mám pochopení pro vše, co udělala. Ráda bych jí byla přítelkyní, které by se mohla svěřit.

Jelikož jsou vztahy pro hl. hrdinku důležité, v knize se vyskytuje romantika. Zjistila jsem, že čistě románky číst nezvládám. Ale když se romantická linka vyskytuje ve fantasy nebo sci-fi, je to jiné kafe. V této knize se mi romantická linka moc líbila a mohu vám prozradit, že i když jsem knihu už jednou četla, finální události pro mě byly naprosto nečekané...

A také bylo zajímavé sledovat, kolik lidí se ke Cornelii obrátí zády, když nejvíce potřebuje.

Suma sumárum, já jsem naprosto spokojená s výsledkem.
Krásná obálka, jak přední, tak zadní strana.
Stránky mi ubíhaly pod rukama a příběh mě moc bavil, stejně tak hlavní hrdinka a další postavy. Kniha má příjemný formát, měkkou vazbu a 330 stránek, takže se dobře drží a není ani nijak zdlouhavá.
Er forma, kterou mám já osobně ráda, se k příběhu hodí.

Právem se tento titul řadí mezi mé nejmilejší a já doufám, že autorka bude s Hrdinkami budoucnosti pokračovat. Vlastně bych uvítala pokračování hned teď!

Je mi jasné, že kniha nesedne všem, ale pokud vás zaujala, zkuste jí dát aspoň šanci.

wish4u7594
19.05.2023 5 z 5

V téhle knížce si každý najde to, co má rád. Je tam akce, je tam něco se života, nechybí milostná linka, je tam nastíněno postapo, vývoj hlavní hrdinky je dost znatelný. Zpočátku taková dokonalá Barbie, která spíš může někomu lézt na nervy, protože všechno kolem ní je růžové (proto nejspíš ta růžová barva obálky). Nechci nic prozrazovat, ale ke konci už hrdinka není taková jako na začátku. Hodně čtivé, žádné zdlouhavé pasáže. Holčičí marvelovka je dobrý nápad a jsem zvědavá na pokračování a příběhy dalších hrdinek.

Veskoslav
11.05.2023 1 z 5

Je to přesně ten typ knížky, kde jasně vidíte, že autorka si "přečetla" podobnou knihu jako Metro k tomu nějaký komiks o superhrdinech a snažila se o tom napsat knihu. Jako prvotina by to nejspíš nebylo špatné. Ale ta naivita u některých věcí, otřepané klišé ala 3. světová a rozpad USA, rádoby katastrofické sci-fi. Je pravdou, že jsem přečetl prvních 120 stránek a pak mě to přestalo bavit, třeba se to nějakým záhadným způsobem rozeběhne a bude to odsípat a je to jedno z nejlepších post apo sci-fi, co kdy vyšlo. Ale silně pochybuji. Je to spíše takové naivní "ženské" sci-fi o ženě pro ženy:)