Aréna smrti

Aréna smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413628/bmid_hry-o-zivot-W1F-413628.jpg 5 6578 6578

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

danny_21
19.05.2019 3 z 5

Survival vyvraždovačka pro náctitelé s velkou dávkou naivity a popleteného líbání. Celá mystika a smysl Hladových her mi unikala, stejně jako nedovařený postapokalyptický svět a vůbec nemluvím o nevyhraněných postavách a odfláknutém finále. Průměr s odřeným ušima - 50 %

š.m.i.k
25.04.2019 5 z 5

začátek se trochu vlekl, ale pak to stálo za to. Hodně mě baví strategie v chování postav a rozhodně jdu do pokračování...

Noname007
22.04.2019 5 z 5

Trvalo mi dlouho, než jsem se ke knize dostala, ale stálo to za to. Na triviální podnět velmi dobře napsané dílo. Příběh byl i vcelku dramatický, i když vcelku předvídatelný. Okamžitě sahám po dalším dílu.

biairicia
05.04.2019 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý. Pointa je děsivá a strašná šílenost! Ale napsané je to brilantně. Velmi čtivé. Člověk to opravdu prožíva s hlavními postavami. Prožene se ve Vás řada emocí, a to od těch slabších, až po opravdu silné. Doporučuji přečíst!

Herča76
15.03.2019 5 z 5

U této knížky jsem si prožila 2x poprvé :-). Poprvé jsem četla knihu v elektronické podobě a poprvé tento žánr. A stačí napsat ÚŽASNÉ! Už teď si rezervuji další díly a do oblasti sci-fi zabřednu častěji. Doufám, že budu mít štěstí na spoustu takto vydařených kousků.

ydnac
12.03.2019 5 z 5

Kdybych mohla dát 100 hvězdiček dala bych:-).Strhující, napínavé, dojemné, prostě úžasné. Člověk by nejradši nespal jen, aby to dočetl:-)všechny díly super, super, super.HUNGER GAMES jen tak něco nepřekoná...

betule3
11.03.2019 5 z 5

Od knížky jsem měla velká očekávání a tak jsem ze začátku byla trochu zaražená, protože se mi to nezdálo jako naprostá pecka. Ale jakmile jsem se pořádně začetla, nepřestávala jsem knížku hltat a přečetla jsem druhou půlku na jeden zátah. Do dalších dílů se vrhám okamžitě. :)

Chesterton
06.02.2019 3 z 5

ANO vyprávění je svižné, poutavé, naplněno napětím i vztahy . . . . . ne zcela hloupé.
Ale boží? Fenomén? Není to tak trochu smutný výraz dnešní doby, která se chce ubavit k smrti???

Nutno předeslat, že jediné sci-fi v mém čtenářském životě je Den Trifidů. Těžko jej při mé mizivé ochotě zaplétat se do nereálných světů, cokoli překoná. Také nejsem správná věková skupina. Hladové hry jsem potkala náhodou a naštěstí v audio podobě.

Nejspíš oprávněný vzdor a velice vyhraněná osobitost Kaatnis spolu s jemnou lidskostí a jakýmsi poselstvím ve smyslu "chléb a hry" mě u příběhu poměrně snadno udrželo až do konce. Také Routa a Liška mě bavily. Na neposledním místě opravdu podařená interpretace Terezy Bebarové.

Jediné co se mi až nepřekonatelně příčilo, byl motiv vzájemného zabíjení dětí, ale dokázala jsem najít a přijmout v tématu určitou symboliku a vztah ke stavu společnosti dnešních dnů i antických civilizací minulosti o kterém píše Alef.

Komentáře jsem pročetla stejně pečlivě jako vždy . . . . trochu mě znepokojila představa, že by některé z mých dětí mělo potřebu větší brutality v takovémto dílku . . . . naštěstí si oba vystačili se světem Pána Prstenu ☀️

No, nevím, poslechnu další díly . . .

Ivka14
24.01.2019 5 z 5

Nečtu sci-fi, ale celou sérii Hunger games si musím přečíst. Bylo to napínavé, čtivé a taky dojemné.

Lucas.94
12.01.2019 5 z 5

Celá série je jednou z mých sci fi srdcovek :-) Na stylu psaní není nic zvláštního, ale autorka má vynikající děj. A při čtení všech knih jsem se nemohl zastavit. Musel jsem vědět, co se bude dít na další stránce.

SophiaHowlett
12.01.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Měla jsem ji přečtenou za 2 dny a to jen kvůli tomu, že jsem měla málo času... Jinak bych ji měla přečtenou za jediný. Prostě výborná kniha.

jaroiva
08.01.2019 4 z 5

Film jsem neviděla a tak jsem neměla úplně představu, do čeho se pouštím.
Celková nálada vyzněla úplně jinak, než jsem čekala, ale bylo to milé překvapení. Byla to spíš romantika než thriller. Když už mě to přestávalo bavit, došlo vždy k nějakému zvratu.
Zápletka možná trochu na efekt, ale bavilo mě to. Tedy budu další v zástupu těch, kdo musí dát dobré hodnocení této knize.
Podívat se na film mě ale ani po přečtení knihy neláká.

venda753
06.01.2019

Hnedka, jak jsem si přečetla první stranu, věděla jsem, že tahle kniha bude úžasná.

denniys
22.12.2018 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila,přečetla jsem ji jednim dechem a hned se vrhnu na další díl..mnohem lepší než film...

JiříM
19.12.2018 5 z 5

Strhující čtení.

Mr.Fox
01.12.2018 5 z 5

Sic mě při četbě stále ovlivňovalo filmové zpracování, které mi tanulo na mysl každou chvíli, a má čtenářská představivost s fantazií tak stagnovala (žel), přesto nemohu jinak, než hodnotit plným počtem. :-)

Chajda69
12.10.2018 5 z 5

Fenoménu Hunger Games jsem poměrně dlouho odolával, ale spíše nevědomky, než že bych proti němu něco měl. Až před delší dovolenou jsem sháněl, co s sebou, a trilogie mi připadala jako dobrý začátek.

Svět Panemu funguje perfektně. Mám rád dystopické a antiutopistické příběhy, takže popis fungování nového státního útvaru mě velmi zaujal a bavil. Ono totiž fungování Panemu jako "federativního" státu bylo uvěřitelné, promyšlené a (což je trochu znepokojující) nikoli nepředstavitelné.

Kam směřuje celá trilogie bylo naznačeno již v první části, to ovšem nijak nekazilo to, jak mě kniha bavila. Aréna pak byla jen vrcholem toho všeho.

Nejlepší díl série, zasloužených pět hvězd.

Soboll
12.10.2018 5 z 5

Páni,
napínavé,emotivní , dobrodružné,romantické čtení plné zabíjení kde se zrodila láska ? Anebo ne ?
Moc se těším na druhý díl ,který mi snad vše prozradí :)

BoubelkaLulu
30.09.2018

Kdyby mi bylo 17 let, Hunger Games by se mi asi líbily. Dneska mě dětská literatura ale už moc nebaví.

A.K.A.R.
22.09.2018

Zvláštní na této knize je to ,že každý má jinou představu o budoucnosti a Hunger Games je jiná verze než jakou známe a všechny nás uchvátila.Ano pár úmrtí bylo trochu divných,avšak tato kniha poukazuje na fakt že i lidé dělají chyby.A to velké.Nicméně kniha se mi líbila a vřele ji doporučuji.Velmi se těším na další díl.