Dívka v ledu

Dívka v ledu
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5794 5794

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Michelleee
13.10.2021 5 z 5

Úžasná detektivka. Odhalení vraha bylo šokující a knížka mě neskutečně bavila.

SaraB
10.10.2021

Velmi dobře napsaná a čtivá detektivka se zajímavou zápletkou. Autor dokáže ve čtenáři udržet napětí od začátku až do konce celé knihy. Ze začátku jsem měla dojem, že vrah je úplně jasný, všechny vodítka k němu směřovaly a motiv se mi zdál více než jasný, ale říkala jsem si, že tak průhledné a jednoduché by to autor jistě neudělal. O to větší překvapení pro mě byl konec. Těším se na další díly! Doporučuji.

katynka78
08.10.2021 5 z 5

Je to už trošku delší čas, co jsem tuto knihu četla, ale jelikož jedu hlavně přes pocity, tak si velmi dobře pamatuju, co a jak.
Je to první kniha ze série o Erice, kterou jsem si oblíbila a patří dodnes k mým nejoblíbenějším detektivním ženám.
Kniha mě vtáhla do děje svou čtivostí, svižností a samozřejmě dějem. Bavilo mě to, můj talent na odhalování vrahů v knihách je slabý, takže si to většinou užiju, když se dozvím, kdo za to může. :-)
A taky tato kniha poskytla i mnoho krásných veršů pro mou tehdejší práci, takže mám na tento příběh opravdu hezké vzpomínky.
Jo a hlavně - přivedla mě k úžasné sérii!!!

chrastova.m
30.09.2021 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá a napínavá. Rozhodně splnila mé očekávání. Dávám o hvězdu méně a to z důvodu, že i když se mi celý příběh moc líbil, na konci jsem postrádala motiv samotného zločinu(nějaké vyjasnění PROČ). Celá kniha se vlekla (v pozitivním slova smyslu, nepřišlo mi to otravné), ale konec a samotné rozuzlení mi přišlo trošku moc rychlé. Navzdory tomuto malého mínusu bych si knihu přečetla klidně znovu :-)

Raddkaa
29.09.2021 4 z 5

Dívka v ledu je určitě kvalitní detektivka. Kniha obsahuje všechno, co by měla mít. Je napínavá, čtivá, ale začátek knihy byl vleklý a začínalo se to rozjíždět až v druhé polovině knihy. Závěrečné odhalení vraha je šokující, nicméně tam chyběl podrobnější motiv. Jinak knihu doporučuji.

kittlerka
17.09.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale uplně mě nevtáhla. Trochu mě nebavilo stálé oslovování "detektive šéfinspektrore". Zápletka nebyla špatná a celkově hodnotím knihu jako lepší průměr:)

lucie5197
15.09.2021 3 z 5

Bryndza je jeden z autorů, který na vás vyskakuje v podstatě všude, natolik že je to vlastně otravné, což je důvod proč jsem se mu tak dlouho vyhýbala. Nakonec mi ho tedy vnutila knihovnice a asi mi to až tak nevadí. Erika je vcelku sympatická hlavní postava, to je rozhodně plus, protože zatím mi všechny ostatní ženské hlavní postavy v detektivkách lezly na nervy. Neměla jsem vyloženě problém se od toho odtrhnout i když se to rozhodně četlo dobře.. závěr mě ale zklamal. Vrah nebyl až takové překvápko, ale furt jsem doufala, že k tomu budou mít nějaké dobré vysvětlení, navíc mi vrah moc nekorespondoval s tím náhledem do jeho mysli, který se tam občas objevil. Očekávala jsem něco promyšlenějšího, složitějšího.. ten konec mi přišel jako spíchnutý horkou jehlou, neuspokojilo mě to a navíc tam bylo i několik nezodpovězených otázek. I tak zřejmě sáhnu po další knize od tohoto autora.

cucik14
12.09.2021 5 z 5

Já osobně nemám ráda knihy, které mají nálepku "bestseller", ve většině případů jsem měla velké očekávání a poté jsem byla dost zklamaná. U Roberta Bryndzy se vám to ale nestane! Toto byla má druhá kniha od tohoto autora (jako první jsem četla Temné hlubiny, aniž bych věděla, že jde o třetí díl a moc se mi líbily, tak jsem se rozhodla začít od začátku). Autor píše velice čtivě, knihu jsem měla přečtenou během dvou dnů, za mě skvělá :)

kristyna3919
09.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Upřímně jsem čekala víc. Kniha se sama o sobě četla velmi dobře a rychle kvůli kratším kapitolám. Autor dokáže navodit tu správně nepříjemnou atmosféru hned v prologu. Ale nemůžu si pomoct...Rozuzlení mě trochu překvapilo, protože jsem si myslela, že tam bude spojitost i s Eričinou minulostí a že vrah, nejen Eriku, ale i její kolegy zná velmi dobře. A taky mi chyběl pořádný motiv a vysvětlení dalších dvou postav, co zde figurovaly... Nevím, asi jsem zvyklá na elegantní detektivky od A.Christie...Celkově detektivky a thrilery mám raději od žen. Každopádně toto byla první kniha, kterou jsem od autora přečetla a mám rozečtený druhý díl, tak uvidíme :)

kollorka
07.09.2021 5 z 5

Moc pěkná detektivka,se zajímavým rozuzlením. Četla se sama.

KKK
30.08.2021 5 z 5

První knížka od tohoto autora a určitě není poslední.

krevetka79
28.08.2021 5 z 5

Skvěle napsané a promyšlené...
Napínavé, takže se čtenář nemůže odtrhnout...
Erika je neskutečná bojovnice, kterou neodradí žádný zákaz nadřízených :-)
Jsem zvědavá na další díl....

Smavla
24.08.2021 5 z 5

Velice čtivá kniha, která vás svým dějem pohltí a nemůžete se odtrhnout od čtení. Hlavní hrdinka na začátku sice trochu nesympatická a občas jsem nad jejím chováním kroutila hlavou, ale i tak mám v plánu přečíst další knihy.

NelaMaty
23.08.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila a dobře se četla. Erika Fosterová mi byla ze začátku nesympatická, ale ke konci se to trochu zlepšilo. Snad si k ní najdu cestu v další knize.

ElikaS
23.08.2021 4 z 5

Od Bryndzy jsem četla už sérii Kate Marshallové a musím říct, že ta se mi líbila o trošku víc.
Autor umí skvěle vykreslit hrůzu a pocity obětí, což se projevuje především v prologu, kde na vás mrazivá atmosféra jen dýchá. Samotný příběh byl zajímavý, napínavý, i když vraha se mi podařilo odhalit celkem brzy, ale líbila se mi cesta, která k dopadení pachatele vedla.
Erika mě bavila, líbilo se mi, že je svá a nenechá si do ničeho kecat. Ještě víc jsem si ale oblíbila Petersona. Oba skvěle doplnila Mossová. Naopak už mě v detektivka moc nebaví vnitřní politika a neustálé házení klacků pod nohy nadřízenými. Jakoby detektivové neměli dost práce s případem.
Celkově se mi knížka líbila a určitě dočtu i zbytek série.

Imis
08.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Dívka v ledu je mým 1. setkáním s autorem i když jsem jí četla až 5 let po vydání. K přečtení mě motivovaly výborné recenze a poslech ukázky audioknihy. Pak už jsem chtěla vědět jak to dopadne.
Co lze rozhodně pochválit je úvod. Autor dokáže skvěle navodit atmosféru místa, úplně jsem před sebou viděla obrazy míst, na které nás zavedl. Následně už kniha pokračuje jako klasická detektivka, ve které je velká část věnována samotnému vyšetřování. Četla se rychle, celou jsem jí přečetla za 2 dny. Autor se snažil udržovat napětí, což se mu více, či méně dařilo. Že bych ale řekla, že to bylo napsáno nějak výjimečně oproti jiným detektivkám nemohu říct. A bylo několik věcí, které mi vadily: hlavní šéfinspektorka vyšetřovala citlivou vraždu několika žen a i přesto neustále chodila na nebezpečná místa sama na vlastní pěst. Neustále se jí vybíjel mobil a nikdy si ho neměla kde nabít. Některé její závěry působily, že si je vycucala z prstu, ale byla si vždy naprosto jistá, že jedině ona má pravdu. Žabo-myší boje mezi kolegy mi připadaly trochu trapné, ale budiž. Celou knihou se táhla až příliš okatě téma žen z východní Evropy. Inspektorka ze Slovenska, matka oběti ze Slovenska, další oběti z Čech, Slovenska atd. Svědkyně taky Slovenka. Přišlo mi to až trochu moc a bez hlubšího významu. Co trochu zamrzelo, že vraha jsem si správně tipla už na začátku knihy a to nejsem žádný Colombo :-) Ale jinak to nebylo špatné a milovníky klasicky psané detektivky to asi neurazí. Já asi sáhnu ještě Temných hlubinách a pak se rozhodnu, zda budu v čtení série pokračovat dál.

Deňulínek111
06.08.2021

Tato kniha byla mým prvním thrillerem a možná už proto se stala tím nejoblíbenějším :D . Děj celé knihy byl velice dobře promyšlený, pachatele jsem odhadla, až už byl v podstatě jasný, a to se mi často nestává. Jediným zádrhelem v celém čtení byly pracovní problémy hlavní postavy, které závěr knihy prodloužily a mnoho čtenářů by v této části knihu už dávno zahodilo, kdyby k dočtení nezbývalo posledních pár stran. Mimo to tedy hodnotím knihu velice kladně a díky tomu si budu muset najít čas, abych přečetla i další příběhy Eriky Fosterové :)

minirock
04.08.2021 5 z 5

Celkem povedená detektivka, nijak moc napínavá ale čte se dobře. Pachatele jsem tak nějak tušil a skutečně jsem se trefil. Konec mě přišel dost překombinovaný ale proč ne. Na Erice se mi líbila její zarputilost a to jak si stála za svým i přes nepřízeň šéfů. Překvapilo mě že je to první kniha s ní, protože se tam často vzpomíná na jejího mrtvého muže aniž by to bylo nějak podrobněji vysvětleno. Každopádně si určitě rád přečtu nějakou další knížku s touto tvrdohlavou policistkou.

linda173
04.08.2021 5 z 5

Po dlouhé době detektivka, která měla hlavu a patu. Nebylo tam zbytečně mnoho postav, které po sléze nevíte kam zařadit.
Za mě určitě doporučuji

BaPe895
02.08.2021 5 z 5

Velmi pěkná kniha, dobře napsáno,čte se to samo,ale Erika mi není příliš sympatickà. I tak dávám plný počet.