Dívka v ledu

Dívka v ledu
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5794 5794

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Nepřekonatelné!

Pet13
24.07.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, měla spád, napětí a odhalení nečekaného vraha je také plusovým bodem. Určitě není poslední knihou od tohoto autora.

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Super detektivka. Hlavní postava, seržantka Erika, mi byla sice trochu méně sympatická, ale dojem z knihy to nezkazilo. Až do konce jsem nevěděla, kdo je vrah, což je předpokládám žádoucí :).

michaela2338
20.07.2021 5 z 5

Detektivka jak má být. Dostatečné napětí, které brání knihu odložit. Osobitá hrdinka, která se zakousne a nepustí.

Lely
11.07.2021 5 z 5

Kniha se lehce a rychle četla, děj ubíhal a pěkně navazoval. Hlavní hrdinka byla celkem sympatická, jsem zvědavá co se o ní dál dovíme. Určitě v této sérii budu pokračovat.

mfajmanova
28.06.2021 4 z 5

Román se moc hezky četl, určitě zkusím od autora i něco dalšího. Konec byl pro mne trochu zbytečně natažený, ale jinak jsem si čtení užila.

veverrka11
28.06.2021 3 z 5

Knížka se četla dobře, děj ubíhal, ale... nějak nevím, co si mám myslet o hlavní postavě Erice. Přijde mi, že se v některých situacích chová naprosto nelogicky a přežila jen díky obrovské náhodě. Vraha jsem tak nějak tušila cca od poloviny knížky, spíš mě překvapilo, že se s takovou verzí nepracovalo již dříve...

Metla
27.06.2021 3 z 5

Týden po dočtení vzpomínky na knihu blednou rychlostí, s jakou se rozplývá prd ve větru. Za měsíc si nejspíš vybavím jen traumatizovanou vyšetřovatelku, která jedná na základě pochybných domněnek a nedbá přitom, komu přišlápne kuří oko. Možná se nehtíkem v mozkových závitech uchytí i dojem nepříliš jistého překladu (občas to skřípalo - nijak tragicky, ale přesto…), třeba uvízne také zápletka o uškrcených ženách a identita pachatele, snad.
Ke shrnutí si pomůžu originální berličkou: četlo se to relativně dobře. Bryndza je přímočarý, zbytečnými oklikami zdržuje pouze minimálně, někdy se dopouští výpadků ve věrohodnosti, postava Eriky má (zatím nevyužitý) potenciál, vedlejší charaktery jsou nahozené mělce, padouchova motivace chybí… prostě je zlý a basta fidli.
Pokud se rozhodnu v sérii pokračovat, trpět nebudu, ovšem to samé můžu říct, když se na Eriku Fosterovou vybodnu. Klasický případ thrilleru hodnoceného lhostejným pokrčením rameny: ušlo to, nenadchlo, neurazilo. 55-60%

Nikol681
22.06.2021 5 z 5

Super knížka, děj měl spád a moc mě bavil.

dr.romca
02.06.2021 5 z 5

Četla se dobře, děj pěkně navazoval. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.
Jen hlavní hrdinka Erika se mi zdála moc sebevědomá na to, že nastoupila na nové místo, kde nezná své kolegy

barusa.s
30.05.2021 5 z 5

Bryndza opět nezklamal. Ačkoliv jsem začala uprostřed série o inspektorce Erice Fosterové, nevadilo to. Postupně se probírám ostatními tituly a dávám si dohromady ucelený obrázek. Tato kniha jistě nebyla poslední.

Miška74
26.05.2021 4 z 5

Knížku jsem si vybrala kvůli dobrému hodnocení a musím říct, že mě mile překvapila. Ačkoliv je to autorův první thriller, tak se povedl. Knížka se četla dobře, byla napínavá a vše krásně navazovalo. Inspektorka Erika Fosterova mi byla celkem sympatická. Líbila se mj její vytrvalost a odhodlání, nenechala se zastrašit a dostala se svým týmem nakonec vraha před soud.

Mirin1349
24.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem tomuto autorovi odolávala, o to větší radost mám z toho, že jsem po jeho knize konečně sáhla. Bylo to velice čtivé, napínavé a nebyla tam hluchá místa. Čeští a slovenští čtenáři určitě budou kvitovat odkazy na naše krajiny. Možná i proto, že detektivky čtu ráda, tak mi přišlo, jako že čtu knihu od nějakého mně již známého autora.

***SPOILER***

Jediná věc, kterou bych si představovala jinak, byl vzkaz od vraha a jeho fascinace Erikou. Přišlo mi, že to musí zákonitě být někdo z její minulosti, který si s ní chce vyřizovat účty. Moc se těším na další díly.

chamyl
22.05.2021 2 z 5

Patřím mezi zklamané čtenáře a nemám z toho radost.
Nesympatická policistka s nijak zázračnými předchozími výsledky ignoruje veškeré detektivní i služební postupy a pravidla, jelikož je vedena svojí těžko pochopitelnou intuicí, která se přitom v minulosti minimálně jednou krutě nevyplatila. K tomu jí zřejmě za koblihu tleská prakticky celý kolektiv nových kolegů, kteří ji vlastně vůbec neznají, ale okamžitě k ní mají blízko, přičemž její chování by v reálném životě mělo spíše obrácený efekt.
Zbytečná manýra se zazděnou slovenskou linkou (škoda) a klišé boje poctivých proti zkorumpovaným.
Všechno už tu bylo a fungovalo lépe.

Monuli36
16.05.2021 5 z 5

Čtivá,super napsaná a napínavá knížka.Určitě se poohlédnu po dalších dílech autora

Fifth Element
12.05.2021 2 z 5

Nebyla z nejhorších, ale nenadchla...

Jordanka9
02.05.2021 5 z 5

Můj druhý Bryndza, i když první v sérii s Erikou a jejím týmem. Takže řadu policistů jsem již znala a věděla jsem jak se jejich charaktery budou vyvijet.
Napínavé a rychlé čtení od první řádky do konce a ten byl vskutku překvapující a nečekaný. Bavil mě popis temných zákoutí i moderních částí Londýna ,nevím, nakolik vyfabulovaný. Prostě Robert umí zaujmout, postavy jsou jako živé, třeba Markův tatínek. Erika zázračné 2x vyvázne ze spárů vraha, snad v dalších dílech bude mít trochu klidu. Což je už psáno a dáno, ale já to zatím
nevím. Důvod k přečtení celé řady, 3. knihu mám rozečtenou.
Doporučuji nejen fandům detektívek ...

Moška
01.05.2021 3 z 5

Nebylo to špatné. Dobře napsané, příběh má spád a do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Současně jsem ale vnímala, že literární jazyk a vystavení dialogů jsou jednodušší, než by mohly být.

Emberas
01.05.2021 4 z 5

Velmi dobře napsaný thriller. Robert Bryndza se zařadil mezi mistry svého oboru a jeho knihy patří k tomu nejlepšímu, co se dá v daném žánru přečíst.

wlado
26.04.2021 4 z 5

Môj prvý Bryndza a nesklamal. Po veľkom množstve kriminálnych autorov, ktorých som čítal v posledných rokoch som našiel autora, ktorý píše pútavo s výborným popisom prostredia a postáv. Odporúčam