Já jsem smrt

Já jsem smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534225/bmid_ja-jsem-smrt-65f17a081530a.jpg 5 2142 2142

Robert Hunter série

Roberta Huntera a jeho parťáka Carlose Garciu čeká vyšetřování případu dvacetileté ženy, jejíž mrvolu údajně našel náhodný kolemjdoucí na trávníku poblíž losangeleského letiště. Oba detektivy z útvaru ultranásilných zločinů přivolali na místo činu nejen proto, že oběť byla před smrtí krutě mučena. Vrah ji také naaranžoval do pozice přípomínající hvězdu – a to napovídá, že může jít o sériového vraha. Hunter s Garciou zjistí, že oznamovatel nemohl mrtvolu vidět z místa, které uvedl – a že tedy nejspíš zavolal sám vrah. Tušení, že jde o pachatele, který bude s policisty hrát morbidní hru, se změní v jistotu, když patoložka objeví v hrdle oběti zasunutý srolovaný papír se třemi slovy napsanými její krví: JÁ JSEM SMRT. Na druhou mrtvolu vrah upozorní hned následující den, jenže tuto ženu trýznil a zabil úplně jiným způsobem. Proč tak spěchá a proč mění modus operandi? Další oběti pachatel oznamuje v dopisech – losangeleskému starostovi, detektivům speciální sekce vražd i Robertu Hunterovi osobně. Ve všech je vyzývá: najděte mě, poznejte, kdo jsem, řešení je ve jméně. Ale jaké jméno má na mysli?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Bookmedia , Audiotéka

I Am Death , 2015

Interpreti: Jakub Saic

Ticiana
12.11.2019 5 z 5

Tak pomalu se dostavam na konec serie. A po Zlobe jsem sa bala, jakou pecku vypusti. Ano bylo to moc desive. Ty pasaze s Cervem byli fakt brutalni, i kdyz musim rict, ze mne to trosku na konci matlo. Garcia dostal trosku vic prostoru, co taky ocenuju. A ted sup na dalsi dil.

hnusák
11.11.2019 5 z 5

Naprosto čtivě napsaná detektivka, má strhující spád a to závěrečné finále mě dostalo. Díky za fajn zábavu.

Kami33
10.11.2019 5 z 5

Jeden z mých oblíbených autorů. Děj má spád, hlavní hrdinové jsou sympatičtí, knížka je čtivá. Jen ten konec mě na chvíli zmátl. A ano, možná je až moc brutální, ale hvězdičku jí za to neuberu :-).

desert.fox
05.11.2019 3 z 5

Konzumní detektivka, která se snaží porušit všechna pravidla, ale výsledek je trochu křečovitý. Moc násilí, zdlouhavé popisné pasáže - ale logiku to vcelku má.

Petulla72
31.10.2019 5 z 5

Neskutečně silný příběh!
Carter mi nahání husí kůži naprosto každou knihu, ale sakra ještě nikdy se mi nestalo, že by mi husí kůže zůstala po celou dobu knihy.
Dokonale mě držel napnutou až do nečekaného a strhujícího konce! Popisy brutality jsou tedy jen pro silné povahy - detailní, precizní.
Po přečtení se určitě ujistíte zda máte zavřené skutečně všechny okna, zamčené domovní dveře, jestli máte signál na mobilu a zda funguje internet.
Ještě poslední myšlenka a to, že autor dal více prostoru detektivovi Garciovi, což bylo jenom příjemné.

Dalamanek831
26.10.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila přecetl jsem ji za dva dny. Už se těším na další. Tahle série od Chrise cartra bude dobrá.

Rodaw
23.10.2019 5 z 5

JÁ JSEM SMRT
Tady se prostě musím zmínit o scéně, která se objevila hned na začátku a byla neuvěřitelným způsobem psycho. Nicol, jde se dolů najíst, v kuchyni uvidí sedět cizího muže.... ÁÁÁÁ, tato scéna byla fakt něco. Jak jsem již psala u nějaké předchozí knížky ze série: Chris Carter umí psát dokonale strašidelné scény. Ať už je v nich přítomné násilí a nebo ne. Obojí umí perfektně. Rozuzlení je šokující, čtenáře svým způsobem až "bolí"... V této knize také silně dominuje postava "Červa" - co k tomu napsat.. pasáže s ním mě šokovaly....
Více na mém YouTube :-).

Steiniglovka
20.10.2019 5 z 5

Carter si Zlobou nasadil laťku hodně vysoko,ale stejně opět splnil má očekávání.
Po dočtení mi teda trvalo asi minutu, než jsem si vše sesumírovala kdo je kdo :-D a poprvé jsem uhodla vraha, což svědčí o tom, že u sedmé knihy už je Carter trochu předvídatelný, ale to vůbec neubírá na kvalitě jeho díla ❤️ jdu rovnou na další díl..

LadyHip
17.10.2019

Přiznám se, že tentokrát jsem rozpolcená. Na jednu stranu skvěle vystavěný příběh, velké překvapení v závěru, kdy všechno nakonec dává smysl. Ale na straně druhé přehnané a pro mě až zbytečně brutální způsoby trýznění a vraždění, kde se to detaily jen hemží. Cartera a jeho knihy obdivuju, ale násilí na dětech, to už na mě bylo moc.

elena2054
16.10.2019 5 z 5

Výborný dej, kniha se čte velice dobře. Jen té brutality mi už přijde přehršel.
Přiznám se, že už začínám být přecartrována. Je to jistě i tím, že čtu celou sérii bez prokladu pohádkami.
Chápu, že kdyby bylo v knihách méně brutality, byla by i jiná cílová skupina čtenářů, jenže mně ty detailní popisy násilí a potoky krve potěšení nedělají.
Tak ještě dvě knihy a dám šanci novemu autorovi. :)

MOmoMO
11.10.2019 5 z 5

Je prostě dobrej!

twiggynka
08.10.2019 5 z 5

Opět skvělé čtení! Konec mě dostal! Krutost a zloba je v některých netvorech opravdu bezmezná a následky jsou nenávratné! :-(

monte
25.09.2019 5 z 5

Opět perfektní čtení.
Carterovky nemají chybu

klara225
23.09.2019 4 z 5

Celkem fajn díl, míra brutality Carterových knížek nemá obdoby, což už mi začíná mírně vadit.

Spoiler pro ty, kteří nečetli ani jeden díl!!! Proč se musí Hunter vždycky na konci zachovat jak naprostej idiot a naservírovat se vrahovi přímo pod nos? K jeho vysoké inteligenci mi to nějak nesedí.

DonFilipson
20.09.2019 5 z 5

SUPER!!! Ten závěr jsem nečekal :D

Evule81
19.09.2019 5 z 5

Další pecka! Doporučuji

Ctenar1202
08.09.2019 5 z 5

Já jsem smrt...věta, kterou vrah zanechává napsanou u těla obětí, které zavraždil naprosto brutálním způsobem... Další z drsných thrillerů, které umí psát snad jen Chris Carter. Napětí od začátku až do konce. A když už si čtenář říká, že tuší jak kniha dopadne, příjde takový zvrat, že mu padne brada a běhá husina po těle.

Aivlis
05.09.2019 5 z 5

Aj keď už popis násilia bolo u mňa trochu "přes čáru", aj keď som vedela hneď pri prvej zmienke jeho mena kto je vrah (tentokrát to bolo doslova jak blesk z jasného neba - bez logiky mi švihlo -toto je vrah),nemohla som prestať. Musela som vydýchavať, mám dosť silnú fantáziu, knihy ma vtiahnu do deja a pri predstave, čo tie chudák ženské zažívali za brutalitu, bolo mi nedobre na duši. Jak niekto može vymyslieť takýto príbeh?! Carter je naozaj macher v svojom remesle.

ivana1924
31.08.2019 5 z 5

Kdyby to tak chtěl někdo zfilmovat ....asi bych se nedokázala odtrhnout stejně jako od knihy. Za mě super, i když už mě docela začíná štvát, že Robert furt leze někam sám a všichni víme jak to bude...., ale i to že vše dobře dopadne. Super :)

Etule
27.08.2019 5 z 5

Potřebovala jsem něčím rozbít ten romantický maraton, takže můj milovaný psychopat Carter byl jasná volba. Musím říct, že jsem mu ten začátek sežrala i s navijákem (a málem mě sklátil infarkt).
Opět se setkáváme s brutálním vrahem, ale tentokrát je to přece jen jiné. Jeho modus operandi se s každou další vraždou mění a nebýt podpisu, který jim po sobě zanechává, těžko by si vraždy spojovali. Nicméně tenhle vrah nejedná z nějaké neodbytné potřeby, ale proto že si to prostě užívá a má vše dokonale promyšlené.
Miluju Roberta i Carlose, to jak se skvěle doplňují. Takže za mě opět plný počet. Autor si s námi zase zahrál a ačkoliv jsem tentokrát tušila, kdo je vrah, stejně jsem se trefila jen napůl. :D