Já, Poutník

Já, Poutník
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2030 2030

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

abicka
07.02.2017

Četla jako o závod. Líbila se mi velice. Nevadí mi objemné knihy docela jsem litovala, že už končí.

P-puma-
05.02.2017 4 z 5

Byla jsem mile překvapená. Její délka mě dlouho odrazovala, ale když jsem se začetla děj utíkal velice svižně a nepustil mě. Posledních 200 stran jsem přečetla jedním dechem.

Címa
04.02.2017 5 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala, protože mě děsilo těch 760 stran, přeci jen to není kniha úplně do mhd. Ale od první chvíle se četla úplně sama, bavilo mě líčení života jak Saracena, tak Scotta, jejich vzpomínek, vším, co si prošli, zákulisí tajných služeb, pátrání po viru,... Za mě jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla a určitě ji všem kolem doporučím.

elsicka
30.01.2017 3 z 5

Mně to přišlo strašně roztahané a ukecané. Četla jsem asi měsíc, několikrát jsem chtěla knihu odložit, ale dočetla jsem. Odvázaná jsem z toho nebyla:-(

mispulin
26.01.2017 5 z 5

Přistupoval jsem ke knize dost skepticky. Ale po přečtení několika stránek jsem se dostal do stavu, kdy jsem prostě musel číst dál.
Perfektně, do detailu zpracovaný román. Zaslouží si plný počet hvězd.

Stepka1989
19.01.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která mě vtáhla do děje a byla plná napětí od první stránky až po tu poslední. Důmyslně promyšlená zápletka je skvělá. Až mě mrzelo, že jsem knihu dočetla :-)

Verrrunka
19.01.2017 5 z 5

Chvíli jsem s hodnocením váhala, ale nakonec dávám plný počet. Takhle dlouhou knihu jsem dlouho nečetla a musím naprosto vážně přiznat, že jsem se nenudila ani vteřinu. Byla jsem naprosto fascinovaná tím, jak má autor všechno promyšlené. Trochu jsem nechápala propojení těch dvou případů, ale nakonec to do sebe pěkně zapadlo. Velkou část příběhu asi ovlivňuje jen náhoda, ale zbytek je fascinující detektivní práce. Nejsem schopná posoudit, do jaké míry je to reálné, ale i tak, strhující. A hlavní hrdina mi fakt přirostl k srdci, škoda, že to na další díly nevypadá, možná by to mohl být nový Harry Hole... :-)

JohanKo
17.01.2017 3 z 5

zaujala

kklepkaa
17.01.2017 5 z 5

Asi teď začnu snít o tom, že pojedu do Paříže a najdu tam Poutníka toulat se pařížskými uličkami... ne teď vážně. Ať přemýšlím jak přemýšlím, je to asi moje první kniha ze světa tajných agentů, takže nemám žádné srovnání, ale tohle byla vážně úžasná jízda. Bavil mě začátek, kdy jsem se dozvídala o hrdinově životě a bavil mě i konec, kdy jsem pomalu ani nedýchala. Terry Hayes vážně umí zaujmout čtenáře. I námět byl dá se říct velmi aktuální a to knize jen přidalo. Jo hlavní hrdina byl trochu James Bond, ale i tak se mi to ukrutně líbilo.

zazinka2
07.01.2017 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla, nepřeháním! Nelze ji odložit

miskamsk
07.01.2017

Ach, to byla Kniha. Doslova jsem hltal řádky stránek a střádal chvilky volného času, aby jsem mohl číst a číst. Kniha Vám nedá oddechu dokud ji nepřečtete a potom po poslední stránce najednou cítíte hrozné prázdno, protože příběh skončil. Ano, můžete namítnout, že něco už je přes čáru, ale k čertu s tím já si tuto knihu užil jako málokterou :-)

Evelína002
04.01.2017 5 z 5

Kniha, která mě naprosto pohltila. Člověk musí zústat soustředění po celou dobu čtění, aby mu něco neušlo, ale stojí to za to. Měla jsem ji přečtenou za pár dnů a když jsem ji dočetla, najednou prázdnota,. Nad čím teď budu bádat s hlavním hrdinou? Mrzí mě, že jěště nepokračovala dál, ale asi je to dobře.

zuzi_zuza
20.12.2016 5 z 5

Za mě dobrý! Má to říz, autor příběh vykoumal do nejmenších detailů a zvládl navodit super atmosféru. Prolínání reality s fikcí je občas těžké oddělit a dřív nebo později vás popadne lehká paranoia a začnete podezřívat souseda z toho, že je jistojistě agentem tajných služeb, který se chystá zachránit svět (nebo vás sundat...).
No a že je to nereálné? Kdy naposledy jste sledovali Jamese Bonda a vztekali se, že takhle by to ale přece být nemohlo! Není to literatura faktu a na fikci (a ještě prvotinu) je to zatraceně povedené!

MonikaHos
14.12.2016 5 z 5

Woow, tak "konečně" to mám za sebou. Není to jednoduché čtení, člověk musi pořad dávat pozor, aby mu neunikly některé souvislosti, takže pro mě žádná oddychovka. Ale stojí to za to! Autor je génius a z hlavního hrdiny se stala moje platonická laska.

lalaserka
13.12.2016 3 z 5

Čekala jsem něco víc. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst. Některé pasáže byli zajímavé víc a některé míň zajímavé.

princesse
12.12.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, místy se četla výborně, místy trochu hůře. Stalo se, že jsem se někdy úplně nesoustředila a nebyla pořádně začtená, ale těch chvil moc nebylo. Každopádně za přečtení tato kniha rozhodně stojí.

BADguy.cz
06.12.2016 4 z 5

Knihu jsem četl přerušovaně asi půl roku jen proto, abych ji nedočetl - skvěle napsané, děj má spád, žádné zbytečné zvraty, syrový příběh a největší plus - hlavní hrdina

malazluta
02.12.2016 5 z 5

Poutníka jsem přečetla jedním dechem. Narazila jsem na ni více méně náhodou a jsem z ní doslova nadšená. Doufám, že se někdy dočkáme další knihy tohoto autora.

arket
01.12.2016 3 z 5

Čekala jsem něco víc. Některé pasáže jsou zajímavé, ale vím, že k této knížce se rozhodně v budoucnu nevrátím.

Market = )
30.11.2016 5 z 5

Teda to bylo počteníčko :-). Preferuju knížky, který můžu držet jednou rukou a nehrozí mi její upadnutí, ale bylo to vážně senza. Měla jsem chvíle, kdy jsem nebyla stoprocentně zabraná a začtená, ale nebylo jich moc a úplně mi nevyhovovaly hrozby typu "a toho jsem měl později litovat" nebo "měl jsem zjistit, že to byla velká chyba", ale stejně asi nejlepší knížka, jakou jsem letos četla. A zhruba od půlky dál jsem byla překvapená, jak byla místy vtipná, to jsem upřímně nečekala :-).

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes