Já, Poutník

Já, Poutník
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2030 2030

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

DejnaDee
17.08.2016 3 z 5

Kniha se četla velice dobře, dá se říci, že jedním dechem a to je její velké plus. Musím se přiznat, že jsem jí, ale po několika kapitolách odložila, protože mě nebavila a nenadchla. Jelikož, nemám ráda nedočtené knihy asi po čtvrt roce sem se k ní opět vrátila. Po několika kapitolách mě k mému údivu začala bavit a doslova mě vtáhla do děje.Vyprávění bylo poutavé, podmanivé i napínavé. Co mě však vadilo bylo občasná přehnanost až překombinovanost. Čemu jsem opravdu nemohla uvěřit byl fakt, že by byl jeden člověk (byť s lékařským titulem) schopen vytvořit zcela sám nový druh neštovic! Toto prostě není možné a proto dávám jen tři hvězdy.

blackdog
15.08.2016 5 z 5

Pre mňa je toto minimálne kniha roka. Tak pútavo napísané, taká aktuálna..... Jednoducho ak sa začítate, kniha je pritom dosť obsiahla, nedáte ju z ruky. Pritom nie som milovník špionážneho žánru, čítal som ho na dovolenke v Grécku, kam sme išli autom .Mal som pocit, ako by sa to odohrávalo v mojej blízkosti. Na hranickach som stretával kopu moslimov.... boli akí boli. Možno aj preto ma to vtiahlo do deja tak intenzívne. Bodrum som priam cítil

SimonaP
13.08.2016 5 z 5

Prostě úžasný. Nemám co dodat. Doporučuji.

Veríňák
10.08.2016 4 z 5

Asi nejuprimneji v mych ocich tuhle knihu vystihne veta - prekvapive je to dobre.

Dostala jsem knizku na Vanoce od maminky a nic moc od ni necekala. Spousta scen je tam prehnanych, absurdnich, hlavnimu hrdinovi nekolikrat pomuze vyslovene nahoda a v samotnem zaveru je z nej uz polovicni superhrdina :) A pasaz o smrticich nestovicich vyrobenych takrka na koleni me jako mikrobiologa vyslovene dostavala :)
ALE! Navzdory vsem temto vytkam je to ctive, hrozne moc ctive. Knizka ma spad a skutecne me bavila.
Mimochodem, vubec bych se nedivila filmovemu zpracovani. Ja, Poutnik si o to vyslovene rika.

Air15
05.08.2016 4 z 5

Věta na obálce, že se jedná „o jediný thriller, který si letos musíte přečíst“ překvapivě nelhala. Už po úvodních dvaceti stránkách jsem věděl, že tohle určitě dočtu do konce. Nejzajímavější je kompozice celé knihy, ta je vyprávěna v první osobě hlavním hrdinou, který ale zároveň vypráví o událostech, kterých nemohl být svědkem. Z Poutníka se tak stává vševědoucí vypravěč, jehož styl lehké odtažitosti, pragmatismu a bohatých zkušeností nejlepšího agenta je strhující a velmi baví. Je to někde na pomezí špionážního thrilleru a krimi románu. Doufám, že Terry Hayes napíše ještě něco, ten autor to umí. Není to Clancy nebo Forsyth, je to něco jiného, ale zároveň je to přesně to, co člověk chce číst do hluboké noci a netrpělivě obracet stránky. Jo, a nic si o knize nezjišťujte, odhalování zápletky a toho jak spolu všechno dohromady souvisí, je na tom to nejlepší.

felia
26.07.2016 4 z 5

Kniha, která zřejmě za odpoledne nelze přečíst. Je velmi napínavá, hemží se mrtvolami i informacemi o životě muslimů. Mně by svědčilo, kdyby autor zůstával více na zemi, ale celkově mimořádně povedený thriller.

Gábi181
24.07.2016 5 z 5

Výborná kniha. Lehce pomalejší začátek, ale zhruba od 70. strany napínavé a strhující čtení. Celá kniha je skvěle promyšlená, několik jednotlivých příběhů do sebe postupně zapadá. Autor výborně popisuje myšlení jednotlivých postav. Velmi doporučuji, nenechte se odradit ani počtem stran :)

Peťulka3
21.07.2016 5 z 5

Super, vážně jo. Takhle zamotaný začátek z kterého se vyklube krásně do sebe zapadající konec se jen tak někde nevidí :)

marmar123
21.07.2016 3 z 5

dobry namet, pritazeny dej, americky superhrdina, konec hoodne roztahany.

OciVelkeZelene
17.07.2016 4 z 5

Cetla jsem to docela dlouho....na nekolikrat.... bojovala jsem... ale nakonec zvitezila.

WeeWar
16.07.2016 3 z 5

Ve filmu by to byl slusnej akcnak. Jako ctivo? Uprime, byt nerad, konstatuji, ze je to jednohubka!

Má to cele od zacatku do konce velice slusnej drive, jakysik prequel/sequel styl vypraveni je taky docela zajimavej, Ale tech spojek je nekdy az moc a nektere jsou uplne rusive, az k nasrani, for me. Nerikam, ze nedavaj smysl:)

Jinak je to takova vlastne dost typicka filmove akcni slataninka, silně přitažená za vlasy, kdy je hlavni hrdina od vseho trochu, ale hlavne a predevsim desne cool a nejvic nejlepci: Richie Rich, Holmes, Bourne, Body, Doyle, John McClane a nepochopitelne(fakt nechapu proc) i nejakej fetak. To, proc je smazka, se tam ale nejak vice nerozepisuje.

Za drajv bych dal 5 hvezd, kvuli prehaneni bych dal 2-3 hvezdy, tak celek dam za 3 hvezdy plus velky plus.

Danka1975
16.07.2016 3 z 5

Ač jsem se snažila, tak po úžasném žačátku nadešla krize, a to minimálně do 200 strany, ale ani pak se nestalo, že by mě kniha pohltila .. .:-(((, spíše je to ale o tom, že tato tématika není mým šálkem kávy. .. a rovněž nejsem v rozpoložení, kdy si chci číst o bezcitnosti, fanatizmu, umírající těhotné ženě, vyoperovaných očích zaživa apod. . . (i když pro mnohé bych to zvolila jako četbu povinnou, co různé "izmy" dokáží :-(!!!!).. nechci samozřejmě zavírat oči!!!. . .nechci tím knihu označit za zbytečnou,rozhodně najde svou cílovku, ale já to zatím nejsem. . .

anna7042
14.07.2016

Nesnažila jsem chápat linie či výrazy oborů, jimž nerozumím, takže jsem jela po vlně od začátku až do konce a za mě super.

Jingle
11.07.2016 4 z 5

Přesně jak v americkém filmu - přehnané, nereálné, splácané dohromady, občas až postavené na hlavu, ale má to spád. Asi by se moc nestalo, kdyby si některé dějové linie autor odpustil, ale i tak to bylo čtivé a tu a tam se objevila i zajímavá myšlenka nebo citát...

Marluksa
11.07.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!! Zprvu mě trošku zarazil přehršel politických a podivných termínů, spousta zbytečné omáčky, ale později... nebyla jsem schopná se odtrhnout. Kniha mě zaujala příběhem, který je vlastně jaksi neustále aktuální. Vřele doporučuji.

Michaeles
08.07.2016 5 z 5

Nejlepší thriller co jsem v životě četl a myslím si, že ho jen tak něco nepřekoná. Od začátku do konce se člověk nemůže odtrhnout. Pro ty kdo se bojí délky knihy - překonejte strach knihu si kupte nebo půjčte a s chutí do čtení !

Více již brzy v recenzi na:

3DD!3
07.07.2016 4 z 5

Poměrně strhující špionážní román s až mrazivě realistickou zápletkou, dalo by se říci. Má to slabší momenty to rozhodně, ale těch silných je víc. Hayes míchá ty správné ingredience a i když jsou některé technologické parádičky už trochu zastaralé, dokonale slouží příběhu. Saracénovy pasáže jsou dokonalé, krásně kontrastují s tou špetkou amerického patosu, který prodává. Finální duel arabské cti k tradicím versus americké krvežíznivosti mi byl hodně po chuti. Západ kdysi nevyhrál proto, že by byl hodný a čestný... Opravdu dobré a velice čtivé. Těším se na Vaughův film.

Gracian1964
06.07.2016 5 z 5

Mňa tá hrúbka knihy nedesila, práve naopak, mám rád hrubé knihy, hlavne keď sú dobré, lebo potom vám trvá dlhšie, kým ju prečítate a tým pádom si to aj dlhšie užívate. Nechcem tým tvrdiť, že ide o nejaké super geniálne dielo, ale v mantineloch svojho žánru je to prudký nadštandard, takže vládne spokojnosť. Pri čítaní som sa nenudil. Bolo tam všetko, čo tam malo byť a zamiešané v pomerne správnom pomere. Nuž tak...

Clairka
05.07.2016 1 z 5

Bohužel nedočtena. Nemohla jsem se nák začíst... :-(

PetK
22.06.2016 5 z 5

Ze začátku mě trochu děsila tloušťka knihy, nedovedla jsem si představit, že nesklouzne ke zdlouhavým popisům nebo nudným pasážím. Ovšem chvíle, kdy jsem si řekla "sakra, už to nějak drhne", přišly asi dvakrát a okamžitě bylo změněno prostředí a krize zažehnána, takže cajk :-)
Čte se to dobře, je to atraktivní, v časových rovinách jsem se neztrácela. Jako u podobně laděných příběhů - detektivních, špionských - je třeba brát to trošku s nadsázkou, co všechno je hrdina schopen ustát a vyřešit :-) ale to udělám ráda. Doporučuju. A už se bavím tipováním, kdo bude hrát hlavního hrdinu ve filmu :-)

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes