Já, Poutník

Já, Poutník
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2057 2057

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim, 2013

Clairka
05.07.2016 1 z 5

Bohužel nedočtena. Nemohla jsem se nák začíst... :-(

PetK
22.06.2016 5 z 5

Ze začátku mě trochu děsila tloušťka knihy, nedovedla jsem si představit, že nesklouzne ke zdlouhavým popisům nebo nudným pasážím. Ovšem chvíle, kdy jsem si řekla "sakra, už to nějak drhne", přišly asi dvakrát a okamžitě bylo změněno prostředí a krize zažehnána, takže cajk :-)
Čte se to dobře, je to atraktivní, v časových rovinách jsem se neztrácela. Jako u podobně laděných příběhů - detektivních, špionských - je třeba brát to trošku s nadsázkou, co všechno je hrdina schopen ustát a vyřešit :-) ale to udělám ráda. Doporučuju. A už se bavím tipováním, kdo bude hrát hlavního hrdinu ve filmu :-)

anarkia
21.06.2016 3 z 5

Hlavní hrdina mi připomíná egyptského vojevůdce,který má ve své hrobce nápis,že:...člověk jako já nikdy nebyl,není a ani nebude...
Většinu času se mi kniha četla opravdu dobře,ale ke konci už jsem si přála,at to sakra už konečně skončí :-D
Přišlo mi to už fakt moc překombinované a neuvěřitelné,jak mu všechno vycházelo.
I tak můžu doporučit a v knize je docela dost úvah,které stojí za zapamatování a přemýšlení.

tanuki
16.06.2016 4 z 5

Kdo má rád napětí a tajné agenty zachraňující svět před blížící se katastrofou, ten si může být jistý, že ho Poutník nezklame. Těch 700 stran nemá téměř žádné hluché místo a postupem času musí čtenář sám sebe velmi důrazně přemlouvat, aby po dočtení jedné kapitoly ihned nezačal s další a neskončil po pár dnech na kapačkách z důvodu naprostého vyčerpání. Velkým kladem příběhu je věrohodný popis myšlenkových pochodů jednoho džihádisty, který chce prospět své víře. Ta je pro něj nejvyšší autoritou, ale také nejcitlivější slabinou.
Kniha bohužel překvapí i několika nedokonalostmi. Především se snaží uměle skloubit dva nezávislé příběhy do jednoho celku tím, že jejich vyústění umístí do jednoho Tureckého letoviska, takže náš tajný agent může oba případy řešit najednou. Opravdu těžko uvěřitelné. Taky klišé, že každý současný vyšetřovatel by měl mít nějaké temné stránky či závislosti (adopce, drogy) snad v tomto příběhu nemusely zaznít. Drogy se k našemu hrdinovi přece vůbec nehodí. I schopnosti osamělého teroristy ve výrobě zmutované biozbraně jsou až udivující (kam se hrabou všechny světové výzkumné týmy - stačí jen být MUDr. a umět používat Google :o)
Nad těmito neduhy lze ale přivřít oči, protože jinak se jedná o velmi čtivý a napínavý příběh.:o)

"Jak se říká - chcete-li rozesmát Boha, řekněte mu, že máte nějaké plány" - str. 88

zdena.jm
16.06.2016

Vynikající, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Doufám, že od tohoto autora ještě něco u nás vyjde.

Alizon
16.06.2016 4 z 5

Ze zacatku (cca po stranu 200) me kniha neuveritelne stvala. Zacala zahadou zabite zeny, potom se cela stocila jinam a ja si porad nemohla udelat ani zakladni casovou osu. Okolo strany 200 to do sebe vsechno casove zapadlo a knizka me zacala bavit. Plusy - napinave, ctive, jako prvotina urcite vyborne, hezky navzajem propletene. Minusy - zejmena ze zacatku jsem si rikala ze jestli jeste jednou prectu vetu "jak se pozdeji ukazalo", "jak jsem se pozdeji dozvedel" a podobne - zacnu kricet. Jak pisou ostatni "trosku moc americke". Nektere veci mi tam pripadaly uplne navic - sem tam uplne zbytecne namichany holokaust (snad aby bylo v knize uplne kazde citlive tema) nebo udalosti z minulosti Poutnika (jeho puvod a adopce) - ty byly pro dej pomerne irelevantni a jestli mi ho mely nejak vic priblizit, tak to se nestalo - celou dobu mi prisel ponekud neosobni. Celkove souhlasim se Selinute, dobre se to cetlo, zapletka vymyslena dobre, ale diky vyse uvedenym vecem nemuzu napsat, ze by byla knizka genialni aneb "jediny thriller, ktery si letos musite precist".

gad
03.06.2016 4 z 5

Poutník se mi četl skvěle, výborná kniha.

Liiiii
01.06.2016 5 z 5

Úžasná kniha!!!!! Uf, úplně mě dostala! První kapitoly jsem s ní trochu bojovala. Trochu to trvá než se zorientujete a chytnete a přestanete se bát, že jde o hodně politiky a islamistických nenávistí a podobně. Nejde. Chce to se od tohoto pocitu oprostit a hlavně se nenechat vystrašit! Pak dostanete skvělý, co skvělý, brilantní! napínavý thriller, který vás drží a nepustí do posledního slova! Pořád jsem tomu nechtěla věřit, ale čím dál tím dál při čtení to vím! Je to opravdu SKVĚLÁ kniha!!! (Zase jsem si začala nervama kousat nehty :-) )

Alessio25
31.05.2016 4 z 5

Začátek se mi zdál trochu zdlouhavý a trošku nezvyklé bylo také to věčné přeskakování mezi různými časy a ději jednotlivých osob. Na to si ale člověk rychle zvykne a určitě mohu knihu doporučit. Byla velmi zajímavá a poutavá a především závěr jsem přečetl jedním dechem.

MonnieSPO
23.05.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Ke čtení jsem přistupovala trochu s předsudky a možná proto mě tak příjemně překvapila. Téma docela aktuální, příběh napínavý a poutavý. Autor si musel dát opravdu práci s tím, aby na sebe děj navazoval a nikde neudělal chybu. Další knihu tohoto autora si taky určitě koupím.

francouz
22.05.2016 5 z 5

Naprosto super kniha, velmi poutavě napsaná i přes svoji délku Vás nepustí. Perfektně prokreslené postavy, místo a akce. Opravdu perfektní počin.

Janet11
12.05.2016 5 z 5

Jeden z nejlepších (nicméně také nejrozsáhlejších) kriminálních thrillerů, který jsem zatím četla. Autor umí skvěle pracovat s postavami a prolínáním textu, takže závěrečný výsledek působí opravdu jednolitě. Je zde skvěle zachycená dusivá atmosféra Saúdské Arábie a z ní pramenící fanatismus některých vyznavačů islámu, což bohužel zapadá do dnešní doby teroristických útoků a obav. Perfektně vypracovaná psychologie postav, některé děje možná maličko předvídatelné, ale i tak za mě plný počet hvězd.

Lina
07.05.2016 5 z 5

Ačkoliv je kniha dlouhá a je tam několik linií,člověk tomu naprosto porozumí,neztrácí se .Je to absolutní pecka,jedna z nejlepších,co já četla.Bravo.
Dávám 5 hvězd.

kob
06.05.2016 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Dlouho jsem nečetla tak skvěle napsanou knihu.

Sneby
05.05.2016 5 z 5

Asi nejlepší knížka co jsem četl, několik dějových linií, to je úplně skvělý :) Kdo měl rád sherlocka tak musí tohle milovat :) navíc se to dotýká témat současný doby, těším se na druhý díl a jsem zvědav, jak dopadne film :)

levánoha
04.05.2016 1 z 5

Kniha mě vůbec, ale vůbec nechytla.

pinkpop
18.04.2016 2 z 5

já nevim, ale mě to prostě nebavilo.... až posledních tak 100 stránek... :-/

Januka
16.04.2016 4 z 5

Příběh poměrně zajímavý a čtivý, hlavně posledních asi tak 200 stránek jsem byla napnutá, jak to dopadne. Ale protože je kniha poměrně dost obsáhlá, tak obsahuje několik prolínajících se příběhů a někdy kolem půlky jsem se v tom docela dost ztrácela.

handlovas
12.04.2016 5 z 5

Nemám co vytknout. I přes délku knihy, mě bavila každá stránka, příběh neztrácel na tempu. Doporučuji všem a těm, co mají rádi špionážní thrillery obvzlášť.

MagdalenaHalow
10.04.2016 4 z 5

Popravdě řečeno, je to docela děsivá kniha. Donutí vás zamyslet se nad tím, čeho všeho jsou fanatici jako Saracén schopni. Bohužel mi v dnešní době ten příběh ani nijak nereálný nepřipadal...
K samotnému příběhu - v prvních dvou částech mi vadilo neustále přeskakování mezi časy a místy. Značnou část knížky jsme si dokonce myslela, že se vražda v Eastside Inn stala až po celé té "aférce" okolo Saracéna. Možná to byla jen moje chyba, ale přišlo mi to místy dost zmatené. Pak už se to ustálilo na pohledech ze strany Poutníka a Saracéna a příběh se rozběhl závratnou rychlostí. Poslední část už jsem přečetla jedním dechem.
Tu jednu hvězdičku ubírám právě za ten začátek, ale jinak rozhodně doporučuji.