Já, Poutník

Já, Poutník
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2030 2030

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

Sandy007
01.04.2016 5 z 5

Ze začátku obyčejná detektivka. Potom se přistihnete, že najednou bezmyšlenkovitě zatajujete dech a jste naštvaní, když vás někdo vyruší. Z příběhu se stává děsivý thriller. A potom, když už se večer můžete konečně vrátit k napínavému příběhu, čtete tak zaujatě, že nevnímáte vůbec nic ze svého okolí. Už to není jen thriller, ale mistrovské dílo. Když konečně přečtete poslední slova, zjistíte, že už je dávno po půlnoci. Chvilku jen tak hledíte na poslední stranu, zrychleně dýcháte, jako kdybyste prožívali přesně to, co hlavní hrdina a v posteli ještě dvě hodiny přemýšlíte o tom, co se právě odehrálo ve vaší představivosti. A nemůžete se zbavit dojmu, že to byl jeden z nejlepších zážitků, které jste kdy prožili.

Jihorka
27.03.2016 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a minimálně do poloviny rozhodně nezklamala. Příběh Saracéna byl zajímavý, napínavý, lidsky uvěřitelný - prostě na pět hvězdiček. Jakmile kniha dostala očekávané kontury, její výjimečnost se vytrácela. Ano, je to thriller, u které se předpokládá napětí, honba za protivníkem, nejlépe po celém svět, důmyslné překonávání překážek atd. Nicméně v poslední třetině už Poutník, společně s narůstající genialitou, ztrácel mé sympatie. Jeho abnormální schopnost dedukovat z tisíce možných alternativ vždy tu jedinou správnou, aniž byl čtenáři byly alespoň nastíněny indicie, které by další možnosit vyvrátily, mi začala postupně brnkat na nervy. ;)
Závěrečné interview s protivníkem, za využití psychologie až telepatie, přes šrámy Poutníka na těle, které by skolily i Chucka Norrise, už mi vykouzlilo úsměv na tváři, a to bych u špionážního thrilleru nečekala.
Kniha stoji za přečtení už kvůli příběhu Saracéna na pozadí islámského radikalismu a terorismu s využitím biologických zbraní.
Kriminální zápletka na mě nepůsobila nijak zasadně rušivě, byť ta náhodička, která vede ke spojení se špionážním příběhem, je při počtu více než 7 miliard lidské populace obývající miliony měst, poněkud přitažená za vlasy.
Určitě bych vynechala amerického prezidenta. ;)

jarin58
26.03.2016 5 z 5

Opět jsem musel překopat žebříček mých nejoblíbenějších knih.Absolutní nej.

Mydli
25.03.2016 5 z 5

Začátek knihy který se odvíjí v několika naprosto nesouvisejících rovinách mě docela mátl. Skoky z místa na místo a časové sledy mi přišli prazvláštní... až kolem strany 200 se nitky začali logicky spojovat a já nemohl přestávat číst. Příběh je brilantně vygradovaný a zvláště v této době aktuální. Shrnuto a sečteno - vynikající kniha kterou si časem dám ještě jednou! Je suis Paris a Brusel...

Didi15
23.03.2016 5 z 5

Tak tuhle knihu považuji za mojí top:)..Nakonec jsem si ji musela koupit a přečíst ještě jednou:)

Wries
22.03.2016 5 z 5

Jako Souputník jsem cestoval se Scottem křížem krážem Evropou a Blízkým Východem, abych mu pomohl dopadnout Saracéna. Při troše zkrácení o vedlejší dějovou linku z Eastside Innu a Nikolaidise (to by bylo v předchozí sérii) by se mohlo jednat o další příběh Jacka Bauera.

1. čtvrtina knihy: Hodinka relaxační četby před spaním
Polovina knihy a kus: Dvě hodinky napínavé četby před spaním
Zbývajících 300 stránek: Během dvou dnů, kdy jsem opět vstával se zarudlýma očima do práce, ale stálo to za to.

Souboj dvou geniálních mozků, jak inzeroval obal, se nekonal. Byl to boj jednoho geniálního mozku (a svalů, píle, výdrže, legendy), ten druhý byl dost v pozadí, přitom až do jeho odcestování do Evropy to bylo hodně zajímavé. Zrod Saracéna byl opravdu působivý a nejvíc mi utkvěl v paměti únos v Hindúkuši.

★★★★½

nefernefer
16.03.2016 5 z 5

Tváří se to jako detektivka. A po čertech dobrá. Ale ve skutečnosti je to dost zdařilý pokus o objektivní pohled "z obou stran". Člověk si uvědomí, že znásilňování jakékoli kultury, byť v jádru s tím nejlepším úmyslem, je pořád znásilňování. A že to, co je dobré pro mě, nemusí být nutně dobré i pro jiné, kteří se pak, světe div se, brání. Je šílené, že ta největší zvěrstva jsou schopni lidé páchat ve jménu dobra...

avalsoraj
15.03.2016 5 z 5

Ačkoli nemám ráda špionážní romány typu Jamese Bonda, tak tohle byla trochu jiná káva. Líbilo se mi to a četla jsem, kdykoli jsem měla chvilku volnou. Snad to bylo i tím, že téma je velice aktuální a zápletka snadno uvěřitelná. Trošku se obávám, aby se to někdo nesnažil realizovat.

tomino
14.03.2016 5 z 5

Jedna z nejnapínavějších knih,které jsem kdy měl možnost "přelouskat".Moderní a velice autenticky znepokojivý thriller o možném zneužití modifikovaného viru neštovic.Nesmírně čtivé literární veledílo,skládající dokupy impozantní střípky postupu a pološíleného myšlení radikálního,od moderních výdobytků civilizace pokud možno co nejvíce se distancujícího teroristy a zároveň věřícího muslima a milujícího otce, a jeho oponenta,špičkového vládního agenta ve "výslužbě",který namísto klidného odpočinku v ústraní je postaven před nejtěžší výzvu svého života a je nucen v oblasti tureckého Bodrumu zachytit tu nejmenší mizející stopu,která vede až na pokraj přicházející apokalypsy celého Západního světa a jeho hodnot.To vše ještě ve stínu dvou špičkově naaranžovaných vražd,které spolu zdánlivě nesouvisí a které se odehrály na dvou zcela odlišných místech dvou kontinentů.Autorovi nutno vyseknout poklonu za věrné popsání tolik odlišných světů-Západního a Arabského a způsobu přemýšlení jejich obyvatel a politických,náboženských a policejních představitelů.Napínavé,mistrné dílo!

petra1394
12.03.2016 5 z 5

Co k tomu říct. Přečtěte si to, nebudete litovat. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy v životě četla (hodnotím s odstupem 2 let). Úžasná věc, tahle kniha.

MonikaV
12.03.2016 5 z 5

Poutavé čtení. Doporučuji.

Melanka
12.03.2016 4 z 5

Jo, četlo se to samo, krátké kapitoly a od autora vždy nechaný nějaký otazník, který vás nutí pokračovat hned dál. Zase tak převratná a úžasná kniha to není, jak jsem slyšela. Souhlasím s Hlavinkou, taky mě při čtení napadl James Bond, styl psaní mi zas připomínal Dana Browna. Nicméně jsem se nenudila.

hlavinka
08.03.2016 4 z 5

Kniha se mi libila, porad jsem si rikala, ze se jiste brzy objevi film.
A nejak jsem se nemohla ubranit tomu, ze je to takovy James Bond bez specialnich vychytavek :-)

ak303
02.03.2016 5 z 5

Zajimava kniha, druhá polovina byla lepší ale celkově vydarena s aktuálním tematem. Poutnik stojí za precteni.

tulipa
29.02.2016 1 z 5

Hodně dlouho jsem nečetla tak strašnou blbost. Nemůžu si pomoct, těžko říct, jestli je to tím, že kniha je spíše špionážní než detektivní, ale kolikrát jsem si během knihy klepala na čelo, jestli si ze mě dělá autor srandu..následně jsem se musela zasmát, když jsem zjistila, že nedělá a že to myslí upřímně vážně. Knihu jsem dočetla jenom proto, že jsem si zde přečetla komentář, který uváděl, že knihu nemáme odkládat, jelikož od půlky se knížka "rozjede". A když už jsem byla v třičtvrtině příběhu a pořád nic, tak jsem si prostě řekla, že to dočtu, třeba mě překvapí i ten konec.. nepřekvapil, jenom jsem si říkala, kde se v knize vzalo takového sentimentu. Mám ráda sentiment, bohužel ovšem ne v tomto případě. A zasazená dějová linka o matce, která je zachycena na fotografii ve vyhlazovacím táboře.. omlouvám se, dějiny holocaustu mě zajímají a respektuji tuto strašnou dobu, ale do tohoto příběhu to prostě nepatří.. Nechápu, tak vysoké hodnocení..

Johncze
26.02.2016 4 z 5

Uf, místy rozporuplné dojmy, příběh je díky počtu stran opravdu hodně tučný a autor si tak může dovolit i různé odbočky do minulosti, což se mi moc líbilo. Sepsané je to slušně, ale je z toho cítit ta touha protlačit to na filmová plátna a kolikrát tak některé pasáže působí příliš neuvěřitelně a nepřirozeně. Naštěstí se to ke konci, kde příběh výborně graduje, omezilo nebo jsem to přestal vnímat. Celkově tedy spokojenost a určitě zkuste.

Magnovak
23.02.2016 5 z 5

Nešlo odložit, krátké kapitoly většinou na sebe navazující vás budou nutit číst dál a dál. Měla bych drobné výhrady, ale nemá smysl je zmiňovat. Mám chuť začít číst hned znovu :)

Luciga
16.02.2016 5 z 5

Jednoznačně hodnotím velmi vysoko. Kniha mne zaujala vším :). Formou, příběhem, stylem vyprávění... po delší době jsem se od knížky opravdu nedokázala odtrhnout. A i když bylo vcelku jasné už na začátku, že dobro zvítězí nad zlem, tak i tak jsem příběh četla až dokonce s potěšením ze čtení.

oleg
16.02.2016 5 z 5

Stojí to za přečtení,nemohla jsem ji odložit,dokud jsem ji nedočetla!!

Mark
13.02.2016 5 z 5

Nemám slov, naprosto skvělá kniha.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes