Jak na to, aby se nám děly samé dobré věci

Jak na to, aby se nám děly samé dobré věci
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533896/bmid_jak-na-to-aby-se-nam-dely-same-dobr-65eaba35d1baa.png 4 17 17

POCHOPTE SVŮJ MOZEK, PRACUJTE S EMOCEMI, ZLEPŠETE SI ŽIVOT Vědecky podložený motivační bestseller, který změnil život už milionům lidí Víte o tom, že vaše emoce a myšlenky mají přímý dopad na váš organismus, na vaše vnímání skutečnosti, a dokonce i na vaše vlastní geny? Jste si vědomi, že způsob, jakým řešíte konflikty, vás může předurčovat k úzkostem nebo depresím, tedy k nejčastějším nemocem 21. století? Podle doktorky Marian Rojas Estapé, která se ve své práci zaměřuje především na léčbu pacientů trpících úzkostí, depresí, poruchami osobnosti, poruchami chování a na rodinné terapie, štěstí spočívá v žití přítomností, v překonání ran minulosti a v nadějném očekávání budoucnosti. Mnohé poruchy, kterými trpíme, mají svůj původ v neschopnosti vypořádat se s přítomností. Štěstí není to, co se nám děje, nýbrž jak na to, co se nám děje, nahlížíme. V audioknize Jak na to, aby se nám děly samé dobré věci pochopíte, jak je důležité naučit se zaměřit svoji pozornost správným směrem, a odhalíte návod na překonání strachu, tísně a negativních myšlenek, které vedou k fyzickému a psychickému bloku.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: audiokniha , Voxi
Originální název:

Cómo hacer que te pasen cosas buenas


Interpreti: Veronika Veselá
více info...

Přidat komentář

Kniholenka_DK
10.11.2024 audiokniha 3 z 5

Kniha má hrozný název, který bych čekala spíše u nějakého ezo blábolu, ale k četbě mě přesvědčily některé pochvalné recenze. Ezo blábol kniha rozhodně není, je to psychologická příručka pro laiky. Obsahuje základní témata, která lidi v oblasti psychologie trápí. Od všeho najdete trochu, takový mišmaš. Struktura témat je mírně nelogická. První cca půlka knihy se mi moc nelíbila (moc obecné a jakoby akademicky podané), druhá půlka mi přišla zajímavější. Pokud nejste v tématu úplný nováček, tak zde asi nenajdete příliš nového, co by vás překvapilo. Většina textu jsou spíše obecná povrchní shrnutí daných problémů. Ono ani konkrétní návody dávat nejde, takže jde spíš o to, jestli text člověka nakopne, aby si svůj problém vůbec uvědomil a měl dostatek vůle ho řešit. Autorka sama u většiny problémů uvádí jako ideální řešení psychoterapii. Anotace slibuje vědecký pohled, ale ten jsem tam nijak zvlášť nepociťovala - většinu těch věcí člověk tuší instinktivně nebo už patří k obecným znalostem.
Obecné řešení problémů, které autorka předkládá, popisuje rovnicí: znalosti + pevná vůle + plán/cíl + vášeň/optimistický přístup (+ trocha štěstí). Každému ale musí být jasné, že reálné provedení není jednoduché.

Poslouchala jsem jako audioknihu, což se mi v tomto případě neosvedčilo. Nedokázala jsem se na poslech plně soustředit - text nebyl přespříliš odborný, ale ani to nebylo psané (a možná i namluvené) tak hezky jednoduše jako třeba v Mozaice duše pana Kvapilíka, kde audiokniha vyloženě sedla. Zde je mnoho textu (zvlášť v první půlce knihy) i ve formě číslovaných seznamů typu "toto se děje kvůli tomu: 1. ..... 2. ..... 3. ....." pro audioknihu to není zrovna ideální forma. Věřím, že v papírové formě bych si knihu asi užila více.

kristyna7552
24.08.2024 5 z 5

Poslouchala jsem jako audio, ale mám potřebu si knihu koupit i v papírové podobě a některé pasáže si zvýraznit. Kdybych měla někomu doporučit jednu knihu, co mi opravdu pomohla, volím tuto. A jak je zde již zmíněno, spoustu věcí jsem znala či mi připadaly intuitivní, ale ono není od věci si je připomenout. Nejvíc poutavé mi přišly příběhy jiných lidí, o kterých Marian psala.


Verymach
03.02.2024 5 z 5

Často u hodnocení podobných knih čtu ,, není zde nic nového, co bych nevěděl/a." Ono je ale někdy důležité si něco připomenout. I kdyby jedna věta způsobila, že se nad tím zamyslíte, stojí za to tyto knihy číst. Jsem na 72 straně a mám zatím pocit, aha, vlastně tak to je. Čte se to dobře, jsou tam příběhy jiných ( to mě zajímá nejvíce), ale i věci, na co byste se měli zaměřit. Nechybí tam i odborné pasáže, které kupodivu nepřeskakuji. Nejraději bych si vzala zvýrazňovač a důležité věci si podtrhla. Po dočtení a i v budoucnu bych si jen prolistovala knihu a připomněla si, vše důležité. Psát do knihy se mi ale příčí.
Zatím jsem knihu nedočetla, ale zatím ji hodnotím velice kladně.

denisa7430
08.10.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih k osobnostnímu rozvoji. Moc se mi líbil styl psaní, myšlenky autorky. Věnuje se tomu, co je příčinou depresí a jak nejen s nimi, ale i traumaty, chronickými úzkostmi, strachem, utrpením a pocity nejistoty bojovat. Jak reagovat na toxické lidi, jaké dopady mají emoce na naše zdraví, jak s emocemi správně pracovat, a co se děje v těle, když emoce potlačujeme. Jaké dopady na nás má "zmijí hnízdo", tedy sociální sítě a internet obecně.

cubeice
21.09.2023

Z mého pohledu jedna z nejzbytečnějších motivačních knih. Když jsem do ní nahlédl, přišlo mi, že sice nepřináší nic nového, ale tak nějak je v ní tématika osobního rozvoje zpracovaná přehledně a výstižně a také v poměrně širokém záběru. Proto jsem do ní šel. Když jsem se ale do ní (ne)začetl, nestačil jsem se divit, jak fádní, nudná a naprosto bezduchá je. Dozvědět se perly typu: "lékař by si měl s pacientem nejdříve povídat, než mu začne předepisovat léky, pokud se chcete zbavit traumatu z minulosti, nesmíte v minulosti žít, pokud chcete překonat současné trauma, věnujte se příjemným vzpomínkám, lidem se žije lépe, když najdou smysl života, pak mají více důvodu být šťastní, bolest má lidskou i duchovní hodnotu, jediným všelékem je láska, člověk potřebuje milovat, láska je velká věc, abyste se cítili dobře vyhýbejte se lidem, kteří na vás působí negativně, pokud chcete mít dobré vztahy s ostatními, chovejte se k nim pozorně a vřele, potlačovat emoce je špatné, atd., atd., atd., kdy kniha nenabizí nic jiného, než
obdobné fráze a snad ještě sem tam nějaký výzkum, ze kterého vyplývá, že abychom byli šťastní, nemusíme být bohatí, ale musíme mít dobré vztahy, k tomu opravdu poměrně drahou knihu nepotřebuji. Příběhy z ordinace autorky jsou rovněž velmi obyčejné, nezajímavé, zvláště pro psychiatra celkem běžné a přesto je z nich paní doktorka Estapé as. Lady Bonbon často šokovaná až zablokovaná. Na to, aby obměkčila kambodžské pasáky, když chtěla jejich ovečkám (rozuměj prostitutkám) nabízet terapie a přesvědčit je, že prostituce jim nepřinese štěstí, stačilo pasákovi nabídnout bonbon a hned byli laskaví jako malá dečka a ochotně jí ke svým ovečkám pouštěli? To jako fakt?
Až do 62 strany, kam jsem dočetl, nic jiného než tyto z mého pohledu zbytečné fráze bez hodnoty nejsou. Když jsem ještě namátkově zalistoval v knize dál, nic opravdu smysluplnějšího jsem nenašel. Ale pokud jí někdo přečte celou, objeví v ní něco více než jen fráze a podělí se o to, třeba mě to namotivuje za čas zkusit číst i dál. Za mě tedy final hodnocení: možná dobré jako slovník, ale jako návod, aby se mi v životě děly samé dobré věci naprosto zbytečné, nepotřebuji se dozvědět, že k uvaření vody je potřeba nalít jí do nádoby a nějakým způsobem přivést k varu. Možná jsem ale divný já, když milionům lidí změnila život k lepšímu a je to všude naprostý bestseller.