Jako vždycky
Morgan Housel
Kniha Jako vždycky vás vybaví schopností přemýšlet o rizicích a příležitostech, abyste si dokázali lépe poradit s nejistotou, kterou přináší budoucnost. Když plánujeme, rojí se nám v hlavě spousta otázek. Jak si povede ekonomika příští rok touto dobou? Co bude za deset let jinak než teď? Prognózování je ale složité. Důležité faktory, které budou utvářet budoucnost, jsou z podstaty věci nepředvídatelné. Namísto toho bychom si měli klást jinou otázku: Co v budoucnosti zůstane při starém? Povědomí o tom, co se nikdy nemění, je užitečnější a důležitější než pochybné predikce budoucnosti, která je obestřena nejistotou. V knize Jako vždycky vysvětluje úspěšný autor Morgan Housel v 23 krátkých kapitolách, že život, lidské chování i podnikání se řídí neměnnými zákonitostmi. Až budete v příštích letech pozorovat, jak se tytéž známé vzorce vynořují zase a znovu, přistihnete se, jak přikyvujete a říkáte si: „Jasně, jako vždycky.“ Vyzbrojeni těmito novými znalostmi a sebejistotou se můžete vydat na cestu k lepšímu životu.... celý text
Filozofie Psychologie a pedagogika Sociologie, společnost
Vydáno: 2024 , Aurora (SK)Originální název:
Same as ever, 2023
více info...
Přidat komentář
Od autora jsem četl první knihu Psychologie peněz, která mě nadchla. Doufal jsem, že Jako vždycky bude něco jako volné pokračování, ale jedná se o popis "jak to na světě chodí". Kniha není špatná, pár zajímavých myšlenek, ale znovu bych si ji nekoupil.
Na tuto knihu jsem se moc těšil, protože předchozí autorův počin (Psychologie peněz) byl fenomenální je to kniha, kterou si člověk může znovu přečíst každý rok a pokaždé mu něco nového dá. Druhé knize autora dávám čistě ze soucitu dvě hvězdičky s dovětkem, že znovu bych si ji nekoupil. Ne, není špatná, ale ve srovnání s tou první je taková nemastná & neslaná, jako by autor nevěděl, o čem pořádně psát a přešlapuje tak na místě. Stran zaujetí čtenáře a vtáhnutí do problematiky se v žádném případě nepodařilo navázat na předchozí knihu. Možná si dal autor příliš krátkou dobu (rozuměj odpočinek či odstup) od té první, přeci jen dva roky jsou jen dva roky.