Jako zvíře

Jako zvíře
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4266/jako-zvire-4266.jpg 3 14 14

Soukromý detektiv Edward Mayer je požádán, aby zjistil, kdo posílá finančnímu poradci Josefu Novákovi výhružné dopisy. Než však stačí zahájit pátrání, je jeho klient zavražděn. Souvisí výhružné dopisy se smrtí pana Nováka? A proč vrah zvolil poněkud zvláštní zbraň – jateční pistoli? Detektiv odhaluje nečekaná tajemství ukrytá za zdmi velkého rodinného domu, kde spolu žijí dvě rodiny se společným tajemstvím. Všechny stopy vedou k jedné osobě – právě k příteli a sousedovi mrtvého – až do doby, než je nalezena další oběť. Vyšetřování je neustále komplikováno zamotanou minulostí, která vyrazí dech nejen detektivu Mayerovi.... celý text

marci8
16.11.2023 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale nijak zvlášť mě kniha nezaujala. Je to dobrá oddechovka.

rilajaan
01.04.2023 3 z 5

Oddechovka.

mgeisselreiter
29.06.2014 4 z 5

Styl Čechury mám rád, píše s nadhledem, nadsázkou a s humorem a tak je třeba se dívat i na tento román. Je velice čtivý, je ze skutečného života Prahy současnosti a navíc je to i zajímavá detektivka. 80%, 29.6.2014.

marlowe
05.10.2013 1 z 5

Pořád nevím, jestli to byl záměr, nebo jestli si z nás významný český holmesolog Rudolf Čechura udělal srandu. Já osobně bych vsadil na „bé je správně“. Protože člověk, který se celý život zabýval detektivkami, přece nemůže (aniž by požil nějaké houbičky) napsat takovouhle donebevolající pitomost!
Pustit se do nějakého smysluplného rozboru knihy nemá cenu. Protože by to byla ztráta času. Neskutečně stupidní dialogy, příběh, za který by slovutného pana Conana Doylea, autorova oblíbence číslo jedna, jeho čtenáři „pověsili na hradby hlavou dolů“, postavy vyšetřovatelů, jejichž IQ se umístilo těsně za mikrovlnnou troubou a vůbec celkový způsob vyprávění činí z knížky nepoživatelný útvar, který bych nedoporučil ani svému úhlavnímu nepříteli.
Tu jednu hvězdičku dávám částečně ze soucitu – ale především za „nečekaně kreativní“ výběr jmen dvou soukromých detektivů (Mayer a Majer).