Je možné žít 150 let?
Michail Tombak
Profesor dr. hab. (bichemik) Michail Tombak patří do světové elity významných specialistů přírodních léčitelských metod. Je autorem bestsellerů věnovaných zdravému aktivnímu a dlouhému životu. Své výzkumy a zkušenosti uvádí v knize "Je možné žít 150 let?"
Literatura světová Literatura naučná Zdraví
Vydáno: 2011 , BeskydyOriginální název:
Can We Live 150 Years?, 2011
více info...
Přidat komentář
Ne se vším v knize souhlasím, ale je to velice zajímavé čtení, srozumitelné všem. Moudré rady zkušeného léčitele.
Je dobré vědět, že taková publikace existuje.
Věřím, že jednou mi autorovy řady přijdou vhod.
Největší snůška nesmyslů jakou jsem kdy četl. "Těm co mají nadváhu, chci říct, že praktikování správného způsobu dýchání pomáhá ke snížení nadváhy, takže není třeba měnit způsob stravování, na který jsme zvyklí."
Důsledná aplikace všech uvedených pravidel je v dnešním civilizovaném světě takřka neuskutečnitelná!
Pokud by se o to přece jen někdo pokusil - dělená strava, speciální úprava vody, dechová cvičení...atd. - musel by zjistit, že tohle všechno mu zabere dobrou polovinu všeho času! Takže, není lepší žit 75 let lehce nezdravě, nežli úzkostlivě dodržovat uvedená pravidla po dobu 150ti let? Když časově to vyjde nastejno, ten získaný čas si stejně neužijete...
Povinná četba.. Ne vše může asi každý z nás aplikovat, ale vzít si z toho to nejpodstatnější a řídit se třeba jen zlomkem uvedených rad, bylo by hned líp.
Profesor Tombak navrhuje dva základní pilíře vysokého věku. Prvním je známá dělená strava a tím druhým je všelék doktora Grunsteina, kterým léčil Švejka a simulanty už za světové války - klystýr :-). 65 %.
Název knihy je trochu nepovedený, ale kniha samotná je hodně dobrá :o) Hezké počtení...
Štítky knihy
alternativní medicína zdravý životní styl zdravá výživa
Autorovy další knížky
2011 | Je možné žít 150 let? |
2012 | Vyléčit nevyléčitelné |
2013 | Cesta ke zdraví |
2014 | Jak žít dlouze a zdravě |
Kniha je hodně zajímavá, plná informací a také rad ke zlepšení zdravotního stavu. Bohužel také nesmírně špatně přeložená, některé věty nedávají smysl kvůli špatnému slovosledu nebo chybným koncovkám.