Úplněk vlka
Lincoln Child
Jeremy Logan série
< 5. díl
Vraždy v odlehlé pustině Adirondackého pohoří, které rozbouřily poklidný život místních lidí, nesou znaky čehosi nelidského. Oběti jsou zmasakrované k nepoznání, roztrhané, pokousané a zanechané na nepřístupných místech, kam mnohdy ještě lidská noha nevstoupila. Vypadá to na divokého samotářského medvěda. Jenže medvědi jsou v té oblasti vzácní. Na místom odjíždí „záhadolog“ Jeremy Logan, aby přišel záhadě na kloub. Z koláže zdejších pověrami vědecky prokazatelných faktů dokáže zprvu vyvodit jediný závěr: vrahova existence je vyloučená…... celý text
Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: 2017 , BB artOriginální název:
Full Wolf Moon, 2017
více info...
Přidat komentář
Kniha je čtivá to nepopírám, ale je to četba typu "nouzovka když by už fakt člověk neměl co číst".Jinak bych to zařadil do kategorie pro mládež.
Mě se kniha líbila, mám pana autora moc ráda, takže jsem si řekla, že si přečtu všechny jeho knihy i ty samostatně psané. Napínavé, téma zajímavé, svižně a příjemně popsáno, četlo se mi pěkně. Doporučuji!
Aj keď je dej napínavý, kniha nepatrí medzi Childove najlepšie. viacej ako dej ma oslovil popis krajiny a nekonečných lesov pohoria.
Patřím k těm, kteří mají všechny knížky od dua "Preston Child". Tito dva spisovatelé píšou skvěle. Tohle je opět počin samotného Childa a nemůžu říct, že bych byla úplně spokojená, předchozí díl ze série Zapomenutý pokoj se mi líbil, ale tady mi něco chybělo, byť byla kniha čtivá, možná to chtělo více napětí, více vražd, větší zápletku... Kniha celkem předvídatelná, bohužel...
Klasický vlkodlačí příběh.Vraždy, tajemný klan, vědec, pátrání, působení měsíce atd.Příjemná oddechovka.
Tohle byla slabsi kniha. Kdyz srovnam treba s Totemem od Morrella tak uplne jina liga. Na autora urcite nezanevru kazdy ma pravo na slabsi chvilku ale budu doufat ze dalsi knihy budou zase lepsi.
Já prostě knihy od L. Childa miluji. Výborně se čtou, logicky vysvětlitelné tajemno, prostě fajn kniha.
Trochu jednodušší a chílemi trochu přitažené za vlasy, ale četlo se to dobře. Jako nenáročná oddychovka splní svůj účel.
Na úplnou jedničku to asi není, ale i tak jsem si dobře početla a po té Ebertové odpočinula hlavě. A tipovala jsem správně, když jsem uvažovala, kdo nejvíc přichází v úvahu.
Po doporučování od známých jsem čekala víc, ale nemůžu říct, že by to bylo přímo špatné. Pachatele jsem odhalila někde v polovině, ale zase musím příběhu nechat, že byl čtivý.
I přes slibně dramatický název a anotaci plyne příběh vcelku poklidně. Jeremy Logan píše svou monografii a mezi tím se motá kolem míst,kde došlo k podivným a hodně brutálním úmrtím.
Na to,že se hned v první čtvrtině knihy dozvíte,o co půjde,se děj malinko zrychlí až od poloviny a pak vcelku poklidně pokračuje až k předvídatelnému konci.
S hlavním hrdinou Loganem jsem měla problém. Působil na mě jako „studený čumák“. Na jednu stranu ho autor líčí jako senzibila,člověka,který se dokáže vcítit a dokonce fyzicky vnímat emoce druhých. Na druhou stranu se po takových zážitcích,či dokonce přítomnosti na místě činu,kde je obětí někdo,koho osobně zná, klidně vrátí ke své monografii, dokonce se mu v práci daří a má z toho dobrý pocit.To je podle mě lehce sociopatické chování. Každý normální člověk by byl na hromadě.
Teorie o působení úplňku je zajímavá,ale věnuje se jen negativním vlivům. Vedle lidí,ve kterých úplněk probouzí negativní pocity,jsou i lidé,na které působí pozitivně.
Ne že by se to četlo špatně. Ale to je pro mě tak asi vše,co jsem dostala
Štítky knihy
Autorovy další knížky
2007 | Relikvie |
2004 | Zátiší s vránami |
2003 | Kabinet kuriozit |
2007 | Kniha mrtvých |
2007 | Relikviář |
Ačkoliv čtu knihy ze sérií obvykle popořadě, tady jsem díky vlivu pozdního temného podzimu udělal výjimku právě kvůli názvu knihy. Chtěl jsem něco děsivého, co mě donutí nadskočit hrůzou i kvůli nečekanému vyštěknutí čivavy či neurčitému pocitu nebezpečí, když se sousedka zahalená do mlžného oparu sklání nad popelnicí.
No, tak nic podobně dramatického se nekonalo, ale alespoň mě kniha přivedla ke svému spisovateli. Úplněk vlka se četl sám, příběh se netáhl, a třebaže jsem dokázal děj docela slušně předjímat, svým způsobem mě bavil. K Lincolnu Childovi se ještě určitě vrátím, prohnal jsem ho databází a má dost knih, které budou stát za přečtení.