Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481011/bmid_kastanek-ZoV-481011.jpg 4 1959 1959

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

Arwen777
10.11.2020 4 z 5

Knihu jsem původně ani číst nechtěla kvůli avizované brutalitě, ale našla si ke mně cestu jako audio kniha v období rekonvalescence, tak jsem jí dala šanci. A jsem ráda.
Ačkoliv brutální je to až moc, samotný příběh se mi líbil. Je to chytře vymyšlená, propracovaná a pěkně komplikovaná detektivka s dávnou křivdou a současnou pomstou. Dvojice detektivů není z nejsympatičtějších, u severské detektivky žádné překvapení. Moc se mi líbila komplikovanost a neprůhlednost zápletky a překvapivý konec.
Ústředním tématem je týrání dětí a jediné, co mě zarazilo, je, jak se tolik případů mohlo opomenout právě v Dánsku, v zemi tak známé vychvalovanou péčí o děti...
Audio knihu moc pěkně načetla Zuzana Kajnarová.

Knihomol2108
09.11.2020 5 z 5

Skvělá, čtivà.

FreckledCathy
09.11.2020 5 z 5

Překvapivé a promyšlené do samého konce.

Renda698
08.11.2020 4 z 5

carterův styl

Matilda
08.11.2020 5 z 5

Výborný thriller, chvílemi mě i mrazilo. A Marka Hesse řadím na první místo v žebříčku nejsympatičtějších detektivů :)

pastelka53
08.11.2020 4 z 5

Velmi napínavý příběh plný zvratů a temna. Vše bylo perfektně promyšlené a vždy skvěle zapadalo do sebe.
Jen za zpropadená severská jména mi asi vždy budou dělat problémy. Trvalo pár kapitol než jsem se zorientovala do toho o kom je řeč.
Kaštánku, Kaštánku, není nic horšího než touha po pomstě...

lenkaabooks
05.11.2020 4 z 5

Ty severský detektivky jsou tak neskutečně brutální, prostě co se může odporného stát, stane se. Dobře psané, napínavé až do konce, jen při pohledu na kaštany a nedejbože z nich vyrobené panáčky se mi budou ježit všecky chlupy.

ViolettaCh.
05.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Určitě jde o dobře vymyšlený thriller se zajímavou zápletkou, nadto prvotina autora. Protože vyšetřovatelé Thullinová a Hess přežili, tak počítám, že si autor nechává vrátka pro další příběhy. Thullinová moc sympatická není, Hess naopak ano. Co se mi ale nelíbilo, je porušení základního pravidla správné detektivky o tom, kdo zločincem nemá být. S tímto nešvarem jsem se setkala např. u Stefana Ahnhema. Takže za to hvězdička dolů.

Majakadelcova
05.11.2020 5 z 5

Bomba, užívala jsem si každou stránku až do úplného nakonec.

Riccia
04.11.2020 5 z 5

Co si přečíst do výzvy, jsem si u tématu dánského autora nechala poradit od žebříčku a dobře jsem udělala. Násilné činy byly na mne sice až trochu moc násilné, ale příběh to vyvážil velice promyšlenými kličkami děje a velkou napínavostí. Dlouho se mi nestalo, abych litovala, že neumím rychleji číst, abych se už dozvěděla, jak to dopadne. Ještě klika, že jsou rodinní příslušníci již schopní nahradit mne u vaření večeře :-)

Petrasim
02.11.2020 5 z 5

Na to, že to byla prvotina autora, tak super kniha. Doufám, že autor bude v psaní pokračovat.

Blazule
01.11.2020 5 z 5

Moje první detektivka v životě...nefandím tomuto žánru, ale zvolila jsem nejčtenější knihu v rámci výzvy a tohoto tématu a musím říct, že navzdory mému postoji k tomuto žánru, mě kniha vtáhla do děje tak, že jsem nemohla přestat poslouchat...

hanavka
31.10.2020 5 z 5

Audioknihu jsem začala poslouchat krátce po poledni a před chvílí mi doběhla poslední minuta. Je krátce před čtvrtou ráno. Víc asi netřeba říkat :) Z tohoto příběhu jsem si prostě sedla na zadek.

Alča I.
30.10.2020 5 z 5

Moc pěkná detektivka. Nelze ji ohodnotit než plným počtem hvězdiček

hzd
28.10.2020 4 z 5

Knížka byla na můj vkus dost drsná. Chvílemi jsem se musela ke čtení dost nutit. Konec byl ale opravdu hodně napínavý.

Laughtubbe
27.10.2020 5 z 5

Nejlepší thriller na podzim !

Drahuš
26.10.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá detektivka, která se skvěle čte.

kiraa
25.10.2020 5 z 5

Nejsem žádnej požírač severských detektivek. Ale ... Na Kaštánka jsem narazila náhodou v ochutnávce na audio knihách. Už po pár minutách jsem věděla, že musím být u toho až se nad tím psychopatem, který ty ženský porcuje jako maso na gril, definitivně zavře zem. Kdo ke každý mrtvolce položí figurku kaštánka, na kterým je otisk prstu holčičky Kristy, která byla před několika měsíci unesena a za jejíž vraždu sedí v detenčním ústavu taky jeden fajnovej magor? Závěr, kdo je kdo a proč to všechno, je neskutečně vyšponovanej. Brutálně dobrá krimi!!!

studentice
25.10.2020 3 z 5

Knihu jsem během čtení několikrát odložila, protože jsem se nemohla začít. Konec měl ale spád. Některé pasáže byly pro mě velmi drsné

Bára91
21.10.2020 5 z 5