Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481011/bmid_kastanek-ZoV-481011.jpg 4 1959 1959

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

lucinka84
10.09.2020 4 z 5

Ten konec mi přišel moc uspěchaný. Pár posledních kapitol by chtělo víc rozepsat, aby to bylo napínavější.

Radka1911
10.09.2020 5 z 5

Perfektní, napínavá detektivka a absolutně se podepisuji pod komentář uživatelky Mandlevest.

lucifess
04.09.2020 5 z 5

Asi jsem definitivně propadla jsem kouzlu severských detektivek a thrillerů. Vynikající knížka od první do poslední stránky. Napínavé a nepředvídatelné.

PeWa80
02.09.2020 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Místy celkem dost husté a vyústění nečekané...Po dlouhé době dobrá kniha.

mirec88
31.08.2020 5 z 5

Úplne ma pohltil tento krimi thriller a to čo sa tam dialo a spôsob akým je kniha napísaná je neskutočný. Je to jedna z najlepších krimi kníh aké som za posledné obdobie čítal a ten koniec a kto je vlastne vrah by som si ani vo sne nepredstavil. Rozhodne odporúčam, ale nie je to pre slabé nervy. Je tam dosť veľa krutých a krvavých scén. Ale je to pecka.

Vesmich
29.08.2020 5 z 5

Tento člověk napsal Zločin, snad jediný novodobý detektivní seriál, který se mi chtělo sledovat. Takže přečíst si toto, byla výzva. Bylo to napínavé, místy tak, že se mi chtělo zhasnout a schovat se, střihy jsou snad rovnou připravené pro film, pachatel je tak specifický, že je sice jasné, že to co dělá, je fuj, ale je také jasné, že moc na výběr teda neměl. Detektivové jsou charakterově přesně podle mého gusta. Pro mě naprosto dokonalé!

Sabina335
28.08.2020 5 z 5

Musím přiznat, že Kaštánek mi v knihovně leží již delší dobu a vlastně se teď sama sebe ptám, proč jsem po ní nesáhla už dřív? Kniha mě jednoduše nadchla hned od první kapitoli. Začátek je neuvěřitelně napínavý a díky velmi krátkým kapitolám máte touhu číst dál a dál (sama jsem byla překvapená, když jsem na jeden zátah zhltla 50 stránek a knihu jsem odložila vlastně jen kvůli tomu, že už mi ve vaně stydla voda :D). Knihu hodnotím velmi pozitivně, napínavá až do samého konce, úžasný a velmi překvapující motiv.

iveta3689
27.08.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé, dobře napsané.

zimolka
25.08.2020 5 z 5

Tak mě kniha dle spousty dobrých recenzí nezklamala.Děj byl napínavý,do čtení jsem se rozhodně nenutila.

Han-nah
23.08.2020 4 z 5

Krásná obálka s něžnou hlavní figurkou této knihy "Kaštánka" v kombinaci až s děsivým a napínavým dějem. Poslední stránka nám dává naději, že tato kniha bude mít pokračování.
Prolíná se tu taky velmi závažné téma sociálního systému odebírání dětí, pěstounská péče, to, kam se děti mohou dostat, co zažívají a vliv na jejich další život.

Hell_Rihova
22.08.2020 3 z 5

Od Kaštánka jsem měla velká očekávání, protože jsem na něj slyšela jen samou chválu, ale jak už to bývá, když jsou velká očekávání, většinou pak přichází zklamání. Námět se mi líbil, ale za mě nebyla kniha tak čtivá, abych se vnořila do děje a četla a četla. Místy jsem se musela do čtení hodně nutit. Ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Na konci jsem byla překvapená, ale bohužel, se mi kniha nečetla moc dobře.

michimuller
20.08.2020 3 z 5

Sáhla jsem po "Kaštánkovi" možná jen kvůli výzvě 2020 a měla velké očekávání, dobře mi tak. Možná o malinko lepší průměr, připadalo mi to nekonečné a nelogické. Na druhou stranu i mě přivedlo k zamyšlení, kolik druhů kaštanů vlastně znám? Mezi jedlý a koňský se mi okamžitě vloudila ikonická čokoládová tyčinka ledové kaštany... Začátek morbidní, pak se nic nedělo, uzavřeli vyšetřování a pak mě to začalo bavit posledních cca 35 kapitol. Hodně zvláštní počin, který jsem několikrát odložila a dorazila jen opravdu náhodou.

Horalka5
18.08.2020 5 z 5

Kniha byla napsaná dobře, jen jsem měla trochu problém s jednou z hlavních postav, která mi byla celkem nesympatická, naopak klobouk dolů před postavou vraha! Skvělý motiv a hlavně obrovské překvapení! :)

lifeoptimist
11.08.2020 4 z 5

Vybráno kvůli výzvě... zatím jsem odolala severským detektivkám od Nesbo (kde mě pár známých a kamarádů varovalo před brutalitou), ale tohle byl místy taky masakr. Za mě dobrá detektivka a možná někdy v budoucnu se vrhnu i na další severské autory :-), jinak hlavní postavy mi nepřišly až tak protivné, jen byli jiní a to mi přišlo originální :-)

LussyP
09.08.2020 4 z 5

Audiokniha, 3,5 hvězdy.

Začátek vás hned vrhne do brutality, masakru, což mě navnadilo, bohužel, pak už to bylo vlažné jen s chvilkovými dávkami adrenalinu, knížka by mohla být o takových 150 stran kratší.

Další velkou nevýhodou byly naprosto nesympatické hlavní postavy, což je u tohohle žánru docela problém, protože se o ně nebojíte, když se něco zvrtne.

Asi vina překladu, ale "oukej" bylo použito opravdu mockrát.

Naopak skvěle hodnotím pachatele, jeho motiv, systematičnost a to překvapení, když jsem zjistila, kdo to byl.

Výsledkem je lepší průměr. :)

Anasa
08.08.2020 2 z 5

Výběr byl jasný - dánská detektivka s výborným hodnocením. Zklamání propastné. Už začáteční morbidita mne odrazovala, v půlce knihy jsem přemýšlela o tom, jak dlouho to bude autor natahovat, i když příběh sám nebyl špatný. Provázelo ho však spousta minusů: Hlavní vyšetřovatelka byla neskutečně nesympatická, navíc jsem do konce knihy nepochopila, proč se stále zmiňuje její inteligence a vyšetřovatelské kvality, nějak to nevyplynulo. Nejen ona, i další postavy mi přišly sotva načrtnuté. Velmi zvláštní styl psaní, který tu už dost čtenářů zmínilo. Občas stránka "suchého" textu, s krátkými větami, spíše reportážní, pak přešla v text se sáhodlouhými souvětími, ve kterých byly občas věty připojené špatným spojovacím výrazem. Velmi mi vadilo neodůvodněné střídání minulého a přítomného času, někdy se to přihodilo i v souvětí. Je to prazvláštní styl autora, nebo je to překladem? Knihu jsem dočetla, vzala jsem si totiž na krátkou dovolenou jen ji, po další od stejného autora asi nesáhnu.

VeronikaKrake
06.08.2020 5 z 5

Velmi dobrá kniha. I když byla dlouhá, tak se skvěle četla. Musím říct, že mě příběh fakt bavil. Bylo to dost promyšlené, což čtenář ocení. To rozuzlení bylo takové..., no neudělalo mi to radost. Co vám budu povídat :D. Ale kniha super, doporučuju.

anibeni
04.08.2020 4 z 5

Po delší době jsem sáhla po detektivce a udělala jsem dobře. Kniha se mi četla skvěle, nevadilo mi střídání dějových a časových linek. Hned od samého začátku jsem byla prudce vtažena do děje, což mě baví... nesnáším sáhodlouhé začátky o ničem... Překvapilo mě rozuzlení, původně jsem na Kaštánka tipovala někoho jiného...

stanislav0373
03.08.2020 4 z 5

Kaštánku, kaštánku, tys mi ale dal... Nebýt toho, že je hlavní hrdinka neskutečně protivná a vypatlaná kráva, tak to má díky zajímavé zápletce a překvapivému rozuzlení plný počet hvězd.

bigbabe
02.08.2020 3 z 5

Nejsem typický čtenář detektivek nebo thrillerů, vzala jsem si knihu v rámci ČV.
I přes pracovní a jiné nasazení jsem jí přečetla téměř jedním dechem, ale tak v polovině jsem už tušila pachatele a to je asi i důvod, proč mě tento žánr neoslovuje a muž se se mnou nechce dívat na detektivky nebo musím mlčet. (-:
Šílené je, když si člověk uvědomí, že i toto se opravdu mohlo stát. Když si člověk vybaví některé kriminalistické zločiny, které se stali, tak toto je trochu součet několika, ale i tak to mohlo být vše skutečné a to je strašná představa.