Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481011/bmid_kastanek-ZoV-481011.jpg 4 1985 1985

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden, 2018

lenka7679
11.09.2019 4 z 5

Místy ponuré a napínavé až dost, místy nudné. Nemohu si vybrat, kdyby jisté pasáže zmizely, bylo by to za pět, ale jsou tam, tudíž o jednu méně a doporučuji přečíst.

katy238
11.09.2019 5 z 5

Po delší době kniha přesahuje kvalitou použitý marketing. Výborné čtení, nepředvídatelný děj, ponurá atmosféra a překvapivé rozuzlení. Skvělé čtení a milé překvapení.

jitka22
10.09.2019 5 z 5

No...uff...od prvních stránek velice velice slušné...Doporučuji na 200%

Janiip
09.09.2019 2 z 5

Kaštánek mě nejdříve velmi bavit, bylo to velmi napínavé. Musela jsem pořád číst. Velmi mě zklamal konec. Díky tomu mám z knihy smíšené pocity.

allebra
08.09.2019 5 z 5

Po zhlédnutí seriálu Zločin jsem si hned koupila Kaštánka a rozhodně mě nezklamal. Možná byl místy lehce překombinovaný, ale za to měl spád a byl velmi čtivý. Asi to není úplně nejlepší volba pro slabší povahy, ale čtenáře severských detektivek jen tak něco nezaskočí a určitě budou spokojeni.

Bee240
08.09.2019 5 z 5

Kaštánka mám za sebou a musím říct že bylo hned od prvních stran jasné že je to skvělá kniha . Vraždy byli popsány velmi dobře a má představivost pracovala na plné obrátky .Zločiny byli originální a musím říct že nic podobného jsem ještě nečetla což je další plus. Nápad s kaštanovými panáčky je skvělí , každý někdy nějaké dělal a nepochybně až příště půjdu kolem kaštanu vzpomenu si na tuto knihu . Měla jsem svou teorii o tom kdo je vrahem zvaným Kaštánek , ale ukázalo se že jsem se spletla. Kniha byla napínavá a velmi velmi dobře napsaná , bylo tam sice pár krkolomných výrazů ale jen pár takže to šlo. Co se týče postav tak jsem si oblíbila Marka Hesse ale vyšetřovatelku Thuinovou zase moc ne...nějak mi k sobě moc nešly ale každý zvlášť byli dobří . Za to ministryně Rosa Hartungová se mi zase nelíbila vůbec ani nevím proč ale prostě mi nebyla sympatická. Knihu jsem četla celkem dlouho ale je to tím že je teď méně času , jinak bych ji určitě slupla za dva tři večery. Kdo nečetl rozhodně doporučuji je to skvělá detektivka.

Katela
08.09.2019 4 z 5

Severské. Brutální.
Prostě super.

petrarka72
08.09.2019 4 z 5

Brutální a podmanivé, varuji slabší povahy... ale začnete číst a hned tak nepřestanete. Severská záliba ve vražedných dětských traumatech a extrémních dospělých posedlostech na hranici uvěřitelnosti je nepřekonatelná...

Ketrin.TR
07.09.2019 4 z 5

To nebylo vůbec špatné! Napínavé a čtivé s nečekaným koncem. Hvězdu dolů však strhávám tomu těžkopádnému začátku, kdy rozjezd trval moc dlouho a já se pořádně nemohla začíst; jako ostatní čtenáři soudě dle komentů. Stejně tak některé odstavce byly naprosto o ničem, zbytečně to natahovalo příběh.

Horalka254
07.09.2019 5 z 5

Kniha, která Vás vtáhne dovnitř a nepustí i když už jí máte dávno přečtenou.

OBRZlobr
06.09.2019 5 z 5

Nedalo se od knihy odtrhnout. Prostě paráda!

bend-ik
06.09.2019 3 z 5

Neskutočne dlhé, ťažkopádne vety a aspoň tretinu každej strany by som vyhodila - bolo to celkom trápenie :/
No a opäť raz sa nechápem, prečo dávam tým severským veciam toľko šancí(?!), keď to ich "krimi" vážne nie je pre mňa.... dostatočné.

crazyjuan
06.09.2019 5 z 5

Uff, tak tohle bylo to nejlepší, co jsem v tomhle žánru za poslední dobu četl. Skvělý námět, dobře stavěný příběh, napětí. Za mě absolutní pecka a doufám, že je to začátek série, která nastavenou úroveň bude držet.

mispulin
02.09.2019 3 z 5

No musím se přiznat, že týden od přečtení knihy už nevím o čem to bylo. Vadil mi i styl psaní.

Toňula
02.09.2019 3 z 5

Na knihu jsem byla valemi zvědavá po kladných ohlasech zde, ale upřímně, docela jsem se s ní natrápila. Příběh nebyl špatný, ale ani k jednomu z vyšetřovatelů jsem nepocítila větší sympatie, závěr už byl poněkud překombinovaný, možná už jsem přesycena vraždami a brutalitou severské krimi, ale tentokrát moc chválit nemůžu, škoda..

jehanys
01.09.2019 3 z 5

Tak jsem to konečně dočetl. Kniha se mi docela líbila, ale bylo to moc dlouhé. Co mě ale v poslední době u detektivek vadí, je moc krve a brutalita vrahů. Myslím, že někdy méně znamená více, ale to je pouze můj názor.

martoska77
29.08.2019 4 z 5

Měla jsem problém se začíst a to docela dlouho, tak první třetinu knihy. Vadilo mi, že se střídaly věty psané v minulém a přítomném čase (otevřela okno a dívá se ven), což možná vzniklo díky špatnému překladu (?). Možná proto jsem zpočátku s knihou měla problém, ale pak přišel ten zlom a já to díky napínavému příběhu přestala vnímat... a až do konce knihy jsem se nemohla odtrhnout. Skvělý příběh, i když konec mi přišel takový trochu odfláknutý. Tuším, že přijde druhý díl...

Ivana11
29.08.2019 5 z 5

Moc, moc pěkné, napínavé, čtivé. Až do poslední chvilky jsem měla typ na pachatele úplně jiný, než ve skutečnosti v knize byl.

JustWomen
27.08.2019 5 z 5

Napínavé od první kapitoly, akční, drsné, s přesnou dávkou logiky a emocí. Sympatická nesourodá detektivní dvojice řeší zapeklité případy zmizení a vražd, vše je propojeno s minulostí a s figurkami z kaštanů. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah.
Well done.

Eduarda
26.08.2019 3 z 5

Příliš teatrální, příliš na efekt, v půlce tomu spadl řetěz a začalo to dřít, ke konci jsem měla pocit, že už i autor by to měl rád z krku. Kriminalisti, chovající se jako děti, a při honbě sériového vraha jednající nekoordinovaně a na vlastní pěst. Takový severský lehký podprůměr.