Kdo chytá v žitě

Kdo chytá v žitě
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1953/bmid_kdo-chyta-v-zite-u8T-1953.jpg 4 4219 4219

Tento psychologický poválečný román poprvé vydaný v roce 1951 patřil v padesátých letech k těm nejčtenějším. Příběh vypráví sedmnáctiletý mladík Holden Caulfield, který byl vyhozen z přípravné školy a popisuje tedy jeho cestu domů. Cestou se setkává s různými typy lidí a získává nejednu zkušenost. Černý humor, kterým nám je tento příběh vyprávěn, nás více přibližuje k povaze pubertálního hocha, který cestou poznává nejen nové lidi a nová místa, ale také tak trochu sám sebe.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Volvox Globator

The Catcher in the Rye, 1951

Jíťa
30.11.-0001 2 z 5

Tahle knížka mi moc nesedla. Je sice plná symboliky a jakéhosi poselství, ale pokud autor toto poselství opakuje téměř na každé stránce od začátku do konce, tak mě to časem docela nudí. Hlavního hrdinu jsem navíc nemohla vystát. Na několikastránkovou esej dobrý, ale na celou knihu nee.

dzejnyka
30.11.-0001 5 z 5

Milujem túto knihu, je veľmi silná a chytá - nielen v žite, ale i za srdce - aj s odstupom rokov. Holden je jedným z mojich najsympatickejších knižných hrdinov, lebo má vlastný svet a je nesmierne vnímavý, a takýmito ľuďmi sa rada obklopujem na papieri i v realite.