Konec seňora Zavaly

Konec seňora Zavaly
https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63390/konec-senora-zavaly-63390.jpg 3 8 8

čef
21.03.2020 5 z 5

Zajímavé hraniční charaktery v této jinak poklidné detektivce autor vymyslel: prudérní, šikanózní šéfík blb, prudce vtipný homouš, násilnický stavitel a náš rozvážný gurmánský detektiv a jeho rázná manželka. Zápletka je taky originálně vyřešená a tak doporučuji. Ještě musím zachytit jedno moudro na str. 117 k zamyšlení: „Litujte svých ctností, ne zlozvyků. Za celé lidské dějiny ctnosti způsobily daleko více katastrof než zlozvyky.“

konicekbily
21.11.2019 3 z 5

Klasická anglická detektivka umístěná do španělského baleárského prostředí, na Mallorku. Dobré odpočinkové čtení, nic víc od knihy nečekejte!

Zelený_Drak
31.07.2016 3 z 5

Konec seňora Zavaly mi sednul o něco více než Umění odejít. Výstavba zápletky nebyla tak přímočará a také dějové zvraty byly lepší, takže mě závěr překvapil. Na druhou stranu u druhé knihy autora už mě poněkud nudily malebné popisy přírody a povzdechy nad starými dobrými časy. Líbil se mi ovšem nečekaný zásah Dolores do děje a Salas mě také nezačal nudit. Dále je mi sympatické, jak podezřelí Alvarezovi často nadávají a nechtějí s ním spolupracovat bez ohledu na to, zda něco vědí nebo ne. Celkově mě detektivka bavila, ale znovu ji číst nebudu (už bych věděla, kdo je vrah).

Jeffrey Ashford
anglická, 1926