Konec světa & Hard-boiled Wonderland

Konec světa & Hard-boiled Wonderland
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402729/bmid_konec-sveta-a-hard-boiled-wonderlan-cQn-402729.jpg 4 1111 1111

Kultovní román, odehrávající se ve dvou paralelních světech: v současném nočním Tokiu a v jakémsi světě představ, kde neplatí minulost ani budoucnost. Hrdina, specialista na kódování počítačových dat, přijme na první pohled normální zakázku a vzápětí se stane klíčovým prvkem v podivné hře. Netuší, že se už dávno ocitl na okraji propasti a že ta propast je mnohem hlubší, než by čekal. Mrazivé podobenství o cestě do temnot, skrývajících se za nablýskanou reklamní realitou našeho světa.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Odeon

Sekai no owari to hádoboirudo wandárando, 1985

Pendergast
09.06.2011

Naprosto úžasná kniha,je to trochu napínavé v tom smyslu,že pořád čekáte na prolnutí dvou zcela odlišných linií ,ale potom se nemůžete dočkat,až zas po knize sáhnete.Jeho styl psaní je pozoruhodný

marcipa
09.05.2011 5 z 5

skvělé, jeho knihy vás vždy překvapí, čte se výborně, má to myšlenku, náboj a navíc něco jako Jules Verne současnosti :-)

Clash
20.04.2011 5 z 5

No … tak jsem to dočetl. Kniha, na kterou jsem byl opravdu zvědavý, se ukázala ve výborném světle. Nebylo to zdlouhavé, nebylo to nudné ale právě naopak, každá další stránka ukazovala něco nového a nového. Murakami se čte opravdu dobře, jeho styl psaní obsahuje jednoduchost, pohodovou atmosféru, silné konce a pečlivost, kterou si získává čím dál tím víc obdivovatelů. Konec světa & Hard-boiled Wonderland je dobrá kniha, ukazující rozsáhlou fantazii spisovatele, který si dokáže pohrát se současným světem a souvisle i se světem „představ“. Další Murakami, další spokojenost.

zlovlk
16.04.2011 5 z 5

Když se ohlížím za tou snůškou knížek od Murakamiho, které jsem přečetl, připadne mi, že tahle utkvěla v zlovlčí paměti nejsolidněji. Což pro ni znamená asi něco velmi lichotivého.

Celou dobu jsem nedůvěřivě čekal, jak a jestli se ty dvě na první pohled naprosto nesouvisející dějové linie, spojené hlavní postavou, protnou nebo navzájem osvětlí.

Dystopické podzemní Tokio, šmrcnuté občas hodně bizarními průniky nadpřirozených, hororově pohádkových jevů; a proti tomu záhadné bezčasí města plného ztřeštěných, přesto však uvěřitelných pravidel. Nic není dovyřčeno do konce, svoboda interpretace řádí jako urvaná z řetězu - a stejně jako by v tom bylo cítit nějaký hluboký záměr. Možná je to všechno mýdlová bublina, ale pokud ano, pak jsou autorovy schopnosti ještě obdivuhodnější. Spíše se ale kloním k tomu, že Murakami je postmoderní upír sající krev přímo z tepny reality.

Nakonec to do sebe zaklaplo velmi pěkně, i když jinak, než jsem předpokládal. Oproti většině jiných děl tohoto ztřeštěného Japonce jsem měl u Konce světa nejsilnější pocit ukončenosti. Pokud tedy lze smísit pojmy "konec" a "nekonečno". Mám dojem, že u Murakamiho to možné je.

PetrFin
27.02.2011 4 z 5

Pro mě první Murakami, kterej má děj. A to dokonce hned dva. Ač konec je typicky japonskej konec-nekonec. Ale rozhodně je to čtivý a oba světy, který autor vytvořil jsou zajímavý.

Stammel
24.12.2010 3 z 5

Je to příliš rozvleklé a příliš bez pointy, která by tomu impresionistickému řádění dodala nějaký uchopitelný smysl, než aby to nebylo zklamání.

Márinka
30.11.-0001 3 z 5

Mnoho zbytečných slov ...