Číslo 20

Číslo 20
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529194/bmid_cislo-20-65915b11deece.jpg 4 243 243

Další nervydrásající thriller od autorky bestsellerového Kopíráka. Nález mrtvého muže na černé skládce, jehož tělo už stihly napůl ohlodat krysy, je sice drsný, ale detektiv Adam Bishop už si zvykl na ledacos. Když však kousek od oběti objeví nastříkané číslo XII a nedaleko číslo XIV, dojde mu krutá skutečnost: mezi odpadky se tu nejspíš nachází mrtvol víc. Hon na sériového vraha se rozbíhá – a velice brzy se Adama začne dotýkat i osobně. Zná totiž toho, kdo stanovil první číslo – dvacet – a zahájil odpočítávání. Sice ho chytili a uvěznili, ale zdá se, že ani mříže nezabrání tomu, aby bylo jeho hrůzné dílo dokončeno... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Twenty, 2023

Kalina
14.09.2024 5 z 5

Skvělý příběh jako volné pokračování Kopíráka. No, to bylo asi zbytečné psát. Ale i
desky a ořízka knihy jsou velice povedené.

bigben
13.09.2024 4 z 5

Výborný krimi příběh s koncem, ne jako první knížka této autorky.

Andrea7272
06.09.2024

Pecka, pecka :-)
Napínavé od začátku do konce. Moc vydařená kniha stojí za přečtení !!!

čtenářP
31.08.2024 4 z 5

fajn, tošku moc krve možná :)

papajapa
30.08.2024 4 z 5

Námětově velmi povedené. Přeskakující časová linie mi nevadila jen ten konec. Nůž proti židli s tímto výsledkem?

ještěrka38
30.08.2024 5 z 5

Úžasně napínavé, poprvé žena jako sériový vrah.,.za mě lepší než Kopírák...

Šárka88
18.08.2024 4 z 5

Zde máme opravdu shodu dvou knížek, které se sešly. S porovnání s knihou Za zamčenými dveřmi je Číslo 20 více čtivější a víc napínavé. Dala bych pět hvězd, ale jak píše komentář Petra00, začátek je pomalejší. Trochu jsem se ztrácela v dějí, kde přeskakujete během současnosti s minulostí a nebylo mi jasné o kom je řec. Typ na pachatele jsem měla nejdřív jiný, proto mě to pak překvapilo. Ke konci jsem si knížku užívala a poslední dvě kapitoly za mě super.

Petra00
14.08.2024 4 z 5

Nebráním se srovnání s Kopirakem, který se mi líbil více. Do první poloviny Čísla 20 jsem se nemohla moc začíst, druhá půlka a zejména konec byl super, takže ve finále musím říct že mě to bavilo, promyšlené.

uzivatel42014
10.08.2024 5 z 5

Kopírák super a tato kniha taky akorát mě mrzí ten konec ,že je otevřeny a vlastně neuzavřený uvidíme příští dil

LucyLovesBooks
06.08.2024 odpad!

Musím říct, že jsem od knihy měla velká očekávání. Před touto knihou jsem četla Za zamčenými dveřmi a tedy upřímně řečeno, nevím kdo koho kopíroval, ale zápletky těchto knih jsou identické. Jsem zklamaná..

Maki21
28.07.2024 5 z 5

Topovka! Tímto jedním slovem bych knihu mohla jednoduše shrnout ale pokusím se to trochu rozvést. Kniha je napínavá od první stránky, zhltla sem jí za dva dny jelikož jsem potřebovala pořád vědět jak se bude děj vyvíjet. Když už jsem si myslela že jsem celé záhadě přišla na kloub tak opět další zvrat a ta nenápadná narážka na Kopíráka? Bezva věc. Autorka se určitě zařadí mezi mé oblíbené a budu se těšit na další knihu.

nicole1990
28.07.2024 5 z 5

Kniha skvělá líbila se mi víc než kopírák , ale ten konec mě teda zklamal když nevím jak to celé dopadlo . Ke konci už mi to přišlo takové překonbinovane příliš zvratů ke konci .

ClaireW
27.07.2024 4 z 5

Lepší než Kopírák.
Vydržela jsem napjatá až do konce, pořád nějaký zvrat. Když už to vypadalo, že vše vyřešeno, tak zase se něco semlelo. Jen ten konec, chci vědět jak to s ním dopadlo.

monika0356
23.07.2024 5 z 5

Čtivé, brutální i smutné..přesně moje gusto, doporučuji.

Téra
23.07.2024 4 z 5

Čtivý, napínavý thriller s pro mě nečekaným rozuzlením. Předešlý Kopírák mě sice bavil o malinko víc, ale Číslo 20 také doporučuji.

TerkinKnižnySve
22.07.2024 5 z 5

Sam Holland - Číslo 20

Počet strán: 392
Vydavateľstvo: @nakladatelstvi_kalibr
Žáner: #detektivka #thriller

Veľmi dobrá kniha!

Do posledných strán sme netušili, kto za tým všetkým stojí a dokonca aj pri jemnom náznaku mi absolutne necvaklo, skoro som zošedivela!

Objavenie tiel na skládke, označené číslom... Prečo? a kto?

Adam, hlavný vyšetrovateľ a jeho tým sa do toho pustia po hlave a aj keď Adam tuší a jeho ex Romi ho núti otvoriť oči je dlho slepý až do únosu kolegovej manželky. Potom už dá na Romine slová a konečne sa začne uberať tým správnym smerom.

Dej bol perfektný, rýchly a detaili vrážd boli výborné opísané.

Autorka nechá čitateľa v napätí a aj keď som si myslela ku koncu, že už máme toho psychopata dolapeneho a vysvetlil svoj motív, ešte sme neskončili!

A tu je otázka, čo všetko dokáže sadistické týranie dieťaťa? Aké dieťa vyrastie? dobrý a úspešný človek? Alebo totálny psychopat, manipulátor a sériový vrah, ktorý si ďalšieho pestuje aby dokonal jeho prácu pre prípad núdze?

Za #spolocnecitanie ďakujem Petra Turnová Nina Maybe

#recenzieTerka #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #samholland #cislo20

Obsah:
#vyšetrovanie #krimi #sériovývrah #sériovévraždy #vraždy #detektívka

Galloway
20.07.2024 5 z 5

Jelikož jsem nečetla Kopíráka, občas jsem tápala v ději, ale až tak velký problém to nebyl. Člověk si plno věcí dokázal odvodit.

Určitě bych řekla, že kniha není pro slabší povahy. Popisy mrtvých, vražd, emocí vraha jsou opravdu až brutální. Po zádech mi z detailů běhal mráz, a i když jsem se snažila všechny ty věci nepředstavovat, většinou moje fantazie stejně zvítězila.

Příběh skvěle doplňují různé policejní záznamy, psychologické posudky, pitevní zprávy.

A děj? Napínavé od začátku až do konce. Netušila jsem, kdo může být vrah – jeden tip jsem měla, ale byl špatný. Tolik zvrhlých lidí v jedné knize jsem nečekala.

Rozum mi zůstává stát hlavně nad tím, kolik lidí obdivuje tyto brutální vrahy, a nakonec se jimi nechají i zmanipulovat. A další otázka, která mi nedá spát: Kolik bolesti je schopen člověk způsobit jinému člověku jen tak pro radost? Příšerné.

Katulinka69
19.07.2024 4 z 5

Tak snad lepší než Kopírák

genduna
14.07.2024 2 z 5

Na můj vkus drsná detektivka, hraničící s autorovou úchylkou v metodách týrání... Není to zrovna můj šálek kávy...

anovy64
11.07.2024 5 z 5

Tak to bylo dost brutální, ale čtivé a napínavé až do poslední tečky.

Sam Holland
americká