Kostičas

Kostičas
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193478/bmid_kosticas-xn0-193478.jpg 4 1370 1370

Kostičas série

Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Host

The Bone Season, 2013

alipeli
04.05.2014 5 z 5

Anotace knihy mě osobně nijak extra neuchvátila a velká propagace knihy mě jen odrazovala od přečtení. Ale kvůli práci jsem si ji musela přečíst a...kniha mě naprosto uchvátila. Konečně se propaguje kniha, která je opravdu skvělá.
Sice přečíst prvních cca 50 stránek je docela za trest, protože je tam pro mě málo odstavců a hodně dlouhého textu. Ale to musíte vydržet. Stojí to fakt za to!

Pihtipudas
30.04.2014 5 z 5

Tohle je prostě bomba! Začátek mi dal celkem zabrat, než jsem se sžila se všemi těmi postavami a novotvary a vůbec světem, který dvaadvacetiletá (!!!) spisovatelka dokázala vytvořit, ale pak už to byla jízda. Jsem z knihy absolutně nadšená a říkám si, že to šílenství, které román v Británii i dalších zemích, kde vyšel, vyvolalo, není jen tak pro nic za nic. Opravdu úctyhodný výkon, za který by se nemusel stydět ani mnohem starší a zkušenější autor, propracovaný příběh, jemuž nechybí napětí, překvapení, zajímavé postavy a nechybí samozřejmě ani trocha té romantiky (i když z těch náznaků, které autorka čtenáři nabízí, jsem čekala něco víc - ale upřímně, o čem by pak psala v těch dalších 6 dílech, co plánuje!). Prostě a jednoduše výborná kniha, která zaujme všechny!