Kroniky prachu

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493688/bmid_kroniky-prachu-8PG-493688.jpg 4 2177 2177

Kroniky prachu série

Police v knihovnách jsou plné prachu, ale i úžasných příběhů, které stojí za to číst. Jako třeba tento… Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik, 2017

Artemis886
16.09.2024 5 z 5

Upřímně moc nečtu romantické knihy a vážně nemusím ''slowburn''. Avšak u téhle knihy to bylo něco jiného. Velmi se mi líbilo prostředí, hrdinové a chemie mezi panem Reedem a slečnou Animant.

Ada0004
12.09.2024 5 z 5

Velice milé čtení hlavně pro všechny romantické duše a milovníky knih. Pohlazení po duši, které vám mnohdy vykouzlí úsměv a nejenom na tváři, příběh plný zvratů a příjemného napětí, ponoří vás do staré Anglie a dovolí vám zde prožít s odvážnou, milou, velice sečtělou a jiskrnou mladou dámou zlomovou část jejího mladého života.

Atisa
11.09.2024 4 z 5

Kniha se mi jako celek líbila, ale přišla mi dost pomalá, dost se táhla, což mě ne vždy tak úplně bavilo. Na romantiku moc nejsem, ale mám v plánu si brzy přečíst knihu z podobného prostředí.

Ludmila91
07.09.2024 5 z 5

Krásný příběh

eliska2126
20.08.2024 3 z 5

Já se přiznám, že jsem se do této knihy asi ani neměla v plánu pouštět, sice mě zaujala, když vyšla, ale pak to že mě nějak opadlo, když jsem viděla, jak moc vychvalovaná je. Jenže pak jsem viděla nabídku štafety u @recenzniinstac a řekla jsem si, že se zkusím přihlásit a knihu si třeba přečtu. A povedlo se a já děkuji za možnost se štafety zúčastnit.

Ale teď už ke knize. Myslím, že hodně z vás tuto knihu zaregistrovalo, proto jen v rychlosti. Jedná se o romantický young adult román zasazený do doby viktoriánské Anglie. Sledujeme zde Animant, která se díky nabídce svého strýce vydává do Londýna, aby pracovala v univerzitní knihovně jako asistentka knihovníka Thomase Reeda, který je tak protivný a náročný, že u něj žádný asistent nevydržel moc dlouho. A Animant je samozřejmě rozhodnutá vydržet.

Příběh jako takový byl fajn, ale problém jsem měla s hlavní hrdinkou. Animant mi moc nesedla a občas mi lezlo na nervy to, jak si až moc hrála na dospělou a v situaci, která nastala za 5 minut, tak se zachovala akorát jako rozmazlený spratek. Hrála si na strašně důležitou a chyběla ji nějaká pokora. Za mě to je až moc na sílu vytvořená silná nezávislá hrdinka, které jsem tu sílu a nezávislost ale moc nevěřila.

Druhá postava pan Reed byl fajn. Už od začátku jsme natrefili na to, že asi něco tají. To, co se potom odhalilo mě trochu zklamalo, i když to bylo hezké tajemství, tak jsem čekala něco temnějšího.

Líbila se mi dějová linka Animantina bratra Henryho a Rachel. Tam jsem tu romantiku opravdu cítila víc, než z Animant a Thomase Reeda. Fajn byly i kapitoly s bratry Reedovými.

Taky jsem se docela těšila na Londýn, ale bylo tam z Londýna tak málo, že bych ani nepostřehla, kdyby se to odehrávalo někde jinde. Některé pasáže v knize se mi taky zdály výplňkové a zbytečné.

Kroniky prachu jsou pro mě spíše průměrnou záležitostí, která bohužel nestojí za ten hype, i tak jsem ale ráda, že jsem si příběh přečetla a jsem ještě radši, že to bylo ve štafetě, kde mi příběh zpříjemňovaly ještě poznámky holek.

Vanocni_skritek
11.07.2024 5 z 5

Příjemné Na to, že se tam toho vlastně až tolik neděje, stránky ubíhají jedna za druhou a děj krásně plyne... na to, že je to celkem bichle

Anežka173
09.07.2024 4 z 5

V knize panuje příjemná atmosféra podzimního Londýna, takže ideální četba pro pochmurné podzimní večery. Děj místy možná trochu táhlý, ale jinak povedená kniha. A navíc prostředí univerzitní knihovny, což každý vášnivý čtenář dle mého ocení.

vladka16
08.07.2024 5 z 5

Milé,líbilo se mi to.

Martooni
03.07.2024 5 z 5

To bylo tak krásné! Tak jemné, tak čisté, tak opravdové. Kniha se mi strašně líbila a doporučuji všude kudy chodím.

Líbila se mi přímá Animant a mám ráda muže, kteří jsou nepřístupní, ale s dobrým srdcem, a takový přesně je Thomas Reed (možná na můj vkus až trochu moc protivný).

Nemám ráda, když nejsou jasné konce. A tady ten konec, na který jsme se všichni těšili, chyběl. Děkuji tedy za pokračování, ale klidně mohl být zde.

kaca1530
02.07.2024 4 z 5

Asi bych to nenazvala historickým žánrem, ale spíš šlo o román s velkou atmosférou. Knížky, Londýn, romantika, těžké nepodlehnout. Když se člověk začte, tak i taková bichlička uteče rychle. Ještě palec nahoru za krásnou obálku a poznámka na okraj, že autorka, která se letos objevila na Světě knih, je velice zajímavá, milá, inspirativní a hlavně lidská.

Lendie
26.06.2024 4 z 5

Musím přiznat, že mě kniha uchvátila už podle obalu a četla se jedním dechem a velmi snadno se člověk do příběhu hlavní hrdinky vžil. U knihy jsem se mnohdy usmívala, ale i jsem si v jednu chvíli poplakala...ovšem do pláče mi bylo i v závěru knihy, který byl velmi rychlý a hrozně kýčovitý a vlastně mě to na celé knize hrozně zklamalo. Nádherná kniha, ovšem s nepovedeným koncem.

Kaja1
19.06.2024 5 z 5

Byl to milý a nevinný příběh zamilovanosti a následně i lásky. Navíc umocněný prostředím, kde se odehrává. Vždycky si uvědomím, jak bylo důležité, že byly ženy, které se vzepřely společnosti a šly si i přes překážky za svým. To, že nemohly navštěvovat knihovny, mě udivilo. Ale potom si uvědomím, že i dnes jsou na světě místa, kde ženy nemají rovnoprávné postavení.

Romaticka.4ever
16.06.2024 5 z 5

Přiznám se, že po téhle knize jsem v knihkupeství sáhla čistě instinktivně a jsem za to neskutečně ráda, protože tohle bylo pohlazení pro moji romantickou duši. Aurotka krásně vykresla nejen prostředí, ale jiskření mezi hlavními postavi, takže jsem si užívala každou stránku.
Doporučuji všemi deseti

Knižníblázen
18.05.2024 5 z 5

Rozhodně doporučuji dívkám,které chtějí začíst se čtením romantických příběhů. Přišlo mi to jako novodobá Pýcha a předsudek plus bonus odehrává se to v knihovně,takže pro knihomolky jako stvořené.

Věra91
12.05.2024

Strhla velkou pozornost na sociálních sítích, ale já si ji přečetla až když už tam tolik nebyla. Autorka mě polapila do sítě a já se nechala unášet jejím příběhem. Čtení jsem si nesmírně užívala, vypnula jsem hlavu aspoň na chvíli. V knize se mi líbili autorčiny myšlenky, ale také lidská magie jako je láska, pocit výjimečnosti a štěstí.

Mišmiš
08.05.2024 5 z 5

Knihu jsem si koupila, protože se mi moc líbil obal knihy a i to, že hlavní hrdinka stejně jako já miluje knihy a má svoje čtecí křeslo :-)
Příběh je skvělý. Zasazený do staré Anglie, kdy pro ženu pracovat a mít svůj názor bylo nemyslitelné. A romantický příběh byl nádherný. Už se těším na další pokračování, které na mě v knihovně čeká :-)

Jara.v
02.05.2024 5 z 5

Příliš jsem od knihy neočekávala, ale o to lepší to bylo. Velice čtivé bez zbytečných hluchých míst. Od začátku mě kniha chytla a nemohla jsem se dočkat, až budu pokračovat. Velice oddechové romantické čtení, které je v dnešní uspěchané době potřeba. Nevadilo ani, že je kniha trochu obsáhlejší počtem stran. Animant je velice sympatická holka, nezkušená světa a postupně trochu prokoukne a umí se postavit na vlastní nohy. Je to sice čtení pro mladé, ale potěší starší čtenářská srdíčka.

Hatshepsut
22.04.2024 5 z 5

Dokonalé oddechové čtení s velmi charizmatickou a zvídavou hlavní hrdinkou Animant, jejíž oblíbenou činností je četba knih. Pozvolnou romantickou linku, odehrávající se v období viktoriánské Anglie, kombinuje autorka skvělým sarkastickým humorem. Myslím, že si dnes již těžko dokážeme představit, že existovala doba, kdy ženy neměly možnost se vzdělávat, tak jako muži, a jejich hlavní úlohou bylo především se dobře provdat. Animant se s touto úlohou však smířit nechce! Úžasná obálka!

Leena87
22.04.2024 5 z 5

To byl tak krásný příběh! Nejdříve mě zarazila tloušťka knihy, ale stránky mi pod rukou ubíhaly jedna za druhou. Příběh je velmi čtivý, kapitoly krátké a děj zasazený do starého Londýna, plného plesů, krásných šatů, korzetů, drožek. Animant si mě hned omotala kolem prstu - inteligentní, zvídavá, mladá žena, která vybočuje z jasně dané role, kterou jí společenská vrstva přisuzuje. A navíc moc ráda čte. A Thomas, klasický mrzout, který od sebe všechny odhání. Jejich rozhovory a slovní přestřelky mě moc bavily! Příběh je předvídatelný, ale to vůbec nevadí! Pokud chcete něžný příběh, u kterého se budete uculovat a pochechtávat, určitě doporučuji!

Annannas
18.04.2024 5 z 5

V podstatě jsem od brzkého začátku tušila jak příběh dopadne, ale nic to neubralo na čtivosti. Milé, romantické, čtivé.