Kruh

Kruh
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453514/bmid_kruh-ge1-453514.jpg 4 2229 2229

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhala na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle, 2012

Seiers
19.05.2017 4 z 5

(audiokniha) Určitě lepší, než Mráz. Uprostřed sice tempo poněkud opadlo, ale konec vše vynahradil. Kdo mi ale vysloveně lezl na nervy byl Anelka a spol. Hodnotit výkon pana Žáka by bylo nošení dříví do lesa. Jako vždy - vynikající.

kvetinkabrno
17.05.2017 5 z 5

fantazie...:-)

aktak1203
15.05.2017 5 z 5

Z celé série pro mě nejlepší díl.

Lucik87
14.05.2017 5 z 5

K Minierovi mě přivedl Zkurvenej příběh. Hm, říkám si, zkusím od něj něco jinýho. A teď je to jasný, Servaze miluju. Bože, jak já ho miluju. Bohužel, trilogii jsem načala nešťastně a paradoxně odprostředka, ale to je šumák. Na další dvě knihy se těším jak malý děcko.

belina1
14.05.2017 4 z 5

Super kniha!!

brabofka
09.05.2017 5 z 5

Pokud srovnám s prvním dílem, tato kniha měla spád. Je fakt, že už jsem si asi navykla, že autor jednotlivé nitky příběhu splétá a pak zase rozplétá aby se v konečném finále všechno spojilo a excelovalo v odhalení pachatele. Přesně jak ve 2/3 povídá hlavní hrdina. Musíte se vrátit na začátek, a promyslet kde už jste se s vrahem setkali. Mám pocit, že u tohoto dílu už autor přesně věděl co chce, a jakým způsobem to má napsat. Kruh byl dle mého ještě lepší než první Mráz. Byť scénář kopíroval jedničku. Komisař má povahu Jamese Bonda, všechno přežije, všechno ustojí a to dokonce neumí ani pořádně střílet. Dost obsáhle o komisaři pojednává příspěvek uživatelky Vesmich. Můj názor na postavu policajta je ten, že z něj právě toho Bonda nechce udělat. Že v dnešní době pořád čteme a nebo sledujeme policaty, kteří jednou ranou zabijou 3 teroristy, doběhnou rozjetý vlak a ještě si dají skleničku Martini. Není to špatný nápad, ukázat, že i policajt může být sečtělý, může mít své mouchy, deprese.... Škoda jen, že v knihovně je na poslední díl čekací doba 5 měsíců :-(
PS: pokud i tak potřebujete neohroženého hrdinu, který dokáže skoro cokoli, pusťte si Jeana Reno a film Nemilosrdní. Je to názorná ukázka toho, co člověk dokáže i v 70 letech. Ostatním doporučuji na 5* přečíst si radši tuto knihu. :-)

Len04
06.05.2017 4 z 5

Tato kniha me moc bavila. Libila se mi vic, nez Mraz hlavne v tom, ze se nesoustredi jen na vysetrovani, ale dozvime se vic i o hlavnich hrdinech a pritom to rozhodne neni rozvlekla kniha. Tesim se na pokracovani, ze Servaze a spolupracovniku se stavaji moji oblibenci:-)

Šerďa2012
04.05.2017 4 z 5

Dobrá kniha je, ale za skvělou bych ji zrovna neoznačila. Příběh má dobrý námět, ke konci mě děj strhl. Ale pro mě má kniha zbytečně některé popisné pasáže, které mě od dějové linky spíš zdržovaly. Takže za mně: námětově lepší než Mráz.

encyklopedie
01.05.2017 5 z 5

....já bych to viděl úplně jinak....kniha je dobrá, co kecám - je skvělá, čemuž odpovídá 500 hodně kladných hodnocení .....takže u těch zhruba 17-ti bych viděl "chybu" mezi knihou a židlí...
komentář Vesmich jakoby vypadl z vymyšlené cenzury starých bodrých komoušů.... kteří nás takto okrádali o spoustu dobrých knih .....
ale každý jsme jiný kus člobrdy a bohužel musíme respektovat i takéto "super komentáře"

marlowe
29.04.2017 2 z 5

Sice nebudu IN, ale holt asi nepatřím do té správné cílové supiny. Prostě se mi to nelíbilo. Tečka.
Chtěl jsem své veskrze negativní dojmy z četby více rozebrat, ale proč – Vesmich (viz níže) to za mne napsala naprosto výstižně, líp bych to nesvedl! Ani já do "trojky" už nepůjdu…

P.S.: To, že hromy a blesky byly hlavní audiovizuální pomůckou autorů mystických příběhů devatenáctého století (Edgar Allan Poe atd.) chápu, ti pánové byli zakladatelé žánru a hledali metody, jak lidem "zježit vlasy v zátylku", ale že se k téhle berličce uchýlí i novodobý autor, to už trochu zavání podceňováním nás čtenářů…

jurass1976
29.04.2017 5 z 5

Napínavý příběh, zajímavá zápletka.

petra5585
27.04.2017 5 z 5

Další skvělé dílo tohoto autora. Kruh se mi líbil více než Mráz.
Konec pro mě byl velmi překvapivý. Už se těším na Tmu.

iveta3689
19.04.2017 5 z 5

Skvělý, stejně jako předchozí příběh. Pro ty, kteří Mráz četli, není opakování děje otravné, naopak ho Minier nenásilně vložit do nového příběhu. Stejně tak není problém předchozí knihu neznat (i když by to byla velká škoda :). Román je dost obsáhlý, ale ne rozvleklý, vystupuje zde mnoho postav, ale jsou zapojeny postupně. Takže se nemusíme bát velkého náporu na paměť. Intermezzo bylo pro mě velkým překvapením, samotný děj už méně. Vraha jsem chvíli dopředu odtušila, ale říkala jsem si, že to snad ani nemůže být on, protože by to bylo šílené. A bylo to vážně moc fajn. Takže s chutí do dalšího dílu.

Ajina76
18.04.2017 4 z 5

Moc se mi líbila, jen toho popisu bylo někdy zbytečně moc. A někdy jsem měla pocit, že Servaz musí být Superman, co všechno vydržel. Ale jinak hezké, už jdu na třetí díl.

Luccciiicek
01.04.2017

No paráda, i když 1. díl byl lepší...jdu na další

spicule
31.03.2017 4 z 5

Další extrémní počasí. To mě baví. :-)
Kruh je podle mě lepší než Mráz. Uprostřed jsem se sice trochu nudila (neuškodilo by ubrat pár stránek) a knížku dokonce na čas odložila, ale naštěstí jsem se k ní opět vrátila. Poslední čtvrtina byla skvělá.

HMirka55
27.03.2017 5 z 5

Na mne Kruh zapůsobil nejvíc z celé série, skutečně napínavé, víc zapojeno i Servazovo soukromí, neobvyklý motiv a "dobrý" konec. Vlastně jako na jedinou ze série myslím i zpětně.

pavlinka0250
23.03.2017 5 z 5

Ano, i Kruh se mi líbil . Konec knihy strhující, napínavý. Takže teď vzhůru do Tmy. Už se těším. :-)

mulder
23.03.2017 5 z 5

Naprostá spokojenost, skvělé čtení, plynule přecházím na třetí knihu.

dalia1769
16.03.2017 5 z 5

Opět skvělá, čtivá, napínavá detektivka, velkým překvapením pro mne bylo hlavně rozuzlení "intermezza", které knihou prolíná. Propracovaný příběh, který přes velkou obsáhlost knihy vůbec nenudí.