Kruh

Kruh
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453514/bmid_kruh-ge1-453514.jpg 4 2229 2229

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhala na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle, 2012

šipek
04.01.2017 5 z 5

Tak jsem si na vánoční čtení zvolil tuto knihu a neudělal jsem vůbec špatně (jen je trošku těžší do ruky :-) ). Již se těším na poslední díl této trilogie. Skvěle napsaná kniha, ani se nechce odložit jaký to má spád a čtenář je zvědavý na pokračování. Kniha má dost stránek, ale stejně mě mrzelo že jsem jí dočetl.

triana
02.01.2017 5 z 5

Opět skvělá detektivka, i přes neobvykle velký počet stránek se čte rychle, protože se od ní nedá odtrhnout. Líbí se mi i baví mne i podrobnosti o živote Martinovych spolupracovníků, přestože někteří komentující právě toto kritizují. Za mě velká spokojenost, mam jen jediný problém - musím rychle sehnat závěrečný díl této úžasné trilogie... :-)

Enigmatic
01.01.2017 3 z 5

Byť měla kniha zajimavou zápletku, opět mající atmosféru filmů Purpurové řeky, připadala mi podstatně méně záživnější než první Mráz. Přišlo mi, jakoby pan Minier potřeboval dodržet rozsah, což se záporně promítlo na kvalitě obsahu. Zmínky, např. o účelově promiskuitním způsobu života Samiry Cheungové, či sexuální orientaci Irène Zieglerové se mi v kontextu s podstatou děje zdají nadbytečné, a rovněž tak citové výjevy Martina Servaze o své "exlásce" nemusely být tak rozvláčné.
Ale co, kdo ví, możná tyto skutečnosti budou hrát své nezbytné role v následujícim díle. Po románu Tma určitě sáhnu...

martina.tim
29.12.2016 1 z 5

Tuto knihu jsem zkoušela poprvé číst někdy v létě. Bohužel jsem skončila na nějaké 200té stránce a odložila ji. Teď jsem jí dala znovu šanci v podobě audioknihy a stěží jsem doposlechla první cd a musela jsem to vzdát, protože pro mě je to prvotřídní nuda a spousta neuvěřitelných věcí, které se pohybují opravdu hluboko pod hranicí uvěřitelnosti. Třetí díl už raději zkoušet nebudu.

shade
27.12.2016 3 z 5

Kniha se četla dobře, děj ubíhal. Ale občas mi Servazovo chování připadalo, jak by byl nesvéprávný - dám šanci ještě třetímu dílu.

SimonaP
25.12.2016 4 z 5

Začátkem jsem se musela nejdřív prokousat, ale pak mě to chytlo a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Kniha vypadá objemně, ale má velké řádkování a okraje, takže ve finále nebude mít větší obsah než průměrná kniha, Takže se nenechte odradit velikostí, doporučuji.

Gracian1964
14.12.2016 5 z 5

Dávam plný počet, kniha je úchvatná, napínavá, vidieť že ju nenapísal žiadny hlupák. Páči sa mi presne tento typ detektívok. Prostredie a postavy skvelé. Neviem ani povedať, či sa mi viac páčil Mráz alebo Kruh, to je jedno, obe sú dobré. Teším sa na Tmu. Len dúfam, že nebude úplne nepreniknuteľná a občas zažiari svetlo na konci tunela.

mirka71
08.12.2016 5 z 5

Stejně, jako Mráz skvělá detektivka, napínavá od začátku do konce, čtení jde samo, mrzelo mě, že knížka končí. Těším se na Tmu.

Martinka79
07.12.2016 3 z 5

Asi jsem vyjimka, ale Mraz se mi libil vic. Chvilemi jsem se musela do cteni i nutit, ale konec uz jsem shltla rychle. Ale Tmu si prectu urcite..

Schamila
26.11.2016 5 z 5

Právě dočteno - opět strhující příběh - strhující čtení, ještě teď mi čvachtá v botech ta spousta vody, která byla jen kulisou k příběhu, ale dodala mu hodně napínavosti, nikdy bych nevěřila, že prostředí a počasí dokáže tak moc ovlivnit pocity čtenáře, někdy jsem cítila, že jsem stejně vyčerpaná jako Servaz - skvěle napsáno - jdu na Tmu!!!

LuckaH2
18.11.2016 5 z 5

Opravdu originalni zapletka a duvod k vrazdeni, napinave od zacatku do konce, ctive, hlavni vystrovatel neni hrdina ala Bond, vedlejsi postavy maji taky zajimave vykresleni. Mimo hlavni vysetrovani je mrativa nitka s J.H...Za me skvela kniha a doporucuji!

LuckaH2
18.11.2016 5 z 5

Opravdu originalni zapletka a duvod k vrazdeni, napinave od zacatku do konce, ctive, hlavni vystrovatel neni hrdina ala Bond, vedlejsi postavy maji taky zajimave vykresleni. Mimo hlavni vysetrovani je mraziva nitka s J.H...Za me skvela kniha a doporucuji!

perpe2a
13.11.2016 5 z 5

Druhý díl trilogie a skvělý, stejně jako první. Už se nemůžu dočkat, až se začtu do Tmy. Rozhodně tato trilogie stojí za přečtení.

emem1
12.11.2016 5 z 5

Moje první setkání s tímto spisovatelem a hned skvělé překvapení. Nádherně stupňované napětí, dobré vykreslení hlavních postav a vynikající atmosféra. Musím se víc seznámit s J.Hirtmanem, a proto jdu hledat první díl.

edith79
08.11.2016 5 z 5

Bernard Minier mě napodruhé nezklamal, i když Mráz mě oslovil více. Musím ocenit neotřelé motivy zločinů v obou knihách, sympatické hlavní hrdiny a hlavně napětí, které autor umí skvěle vytvořit. Tleskám.

kacirek55
04.11.2016 4 z 5

Knihu bych zatafila mezi ty lepší. Rozhodně stojí za to, ale...
Kniha rozehrává hned nekolik dějových linií, ve kterých se (alespoň mě) s těžkosti orientovalo. Množství postav bylo taktéž přehnané a relativně dlouho jsem si na ně zvykala.
Knihu bych rozdělila na tři více či méně povedené části a tím, že ta druhá třetina se vlekla a konec byl natolik vzdálen, že jsem se přemáhala k dočtení. Naopak konec byl natolik strhující, že jsem nakonec nelitovala.

MKrat
24.10.2016 5 z 5

SUPER..

Marčullkas
19.10.2016 5 z 5

Opet dalsi vydareny kousek! Napeti akce a strhujici konec. Bravo!!

Mia77
19.10.2016 5 z 5

Opět jsem se nezklamala. Napínavé až do konce. Sice znova překombinovaný konec, ze Servaze bude asi Bond :-))))
Každopádně už na mne kouká z knihovny další díl a moc se těším. Začínám Minierovi přicházet na chuť ...

MelodyFox
17.10.2016 4 z 5

Za mě lepší než Mráz. Strhující čtení. Napětí. Překvapil mě Hirtmann. Těsím se na Tmu a snad rozuzlení.