Kruh

Kruh
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453514/bmid_kruh-ge1-453514.jpg 4 2229 2229

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhala na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle, 2012

DominikMichael
20.07.2016 5 z 5

1. díl mne natolik dostal, že jsem hned po přečtení sáhla po Kruhu. Sice s malými obavami, protože "dvojky" jsou většinou již slabší, ale tady tomu bylo naopak. Kruh je ještě lepší.

EricNor
19.07.2016 4 z 5

Jak popsat knihu, ktera me vlastne nudila. Nudila me tak, ze jsem ji na par tydnu odlozil a byl presvedceny, ze uz ji nikdy nedoctu. Ale cas zapracoval, zrovna jako touha dokoncit nedokoncene a ja se vratil. A kniha se zmenila. Predlouha expozice, hluchota a zaobirani se prevazne emocemi a vnitrni mluvou hlavniho hrdiny byly nahrazeny novymi postavami, zrychlenym dejem, budovanim napeti a zabavnosti. Zapletka je takova severska, ale u knizky se vyplati vydrzet lehce za pulku a pak uz se tezce odklada. Minier je dobry vypravec a ma i par cennych rad pro lidi, co by se chteli stat spisovateli.

vyvodka
18.07.2016 5 z 5

Výborné napínavé počtení. Líbí se mi prostředí Pyrenejí, je příjemná změna po severských detektivkách. Sice se jedná o druhý díl série, ale dá se číst samostatně. Vlastně jsem byla příjemně překvapená, že zápletka je úplně jiná než v prvním díle Mráz. Sice je tady pokračující dějová linka (např. uprchlý psychopat), ale jinak si tento díl žíje svým životem. Jsem moc spokojená, knížka mi zpříjemnila dovolenou a těším se na Tmu.

Evule81
15.07.2016 5 z 5

Naprosto výborná kniha, napínavá. Všem doporučuji ☺

Haen
06.07.2016 5 z 5

Výborné, dobře napsané, zaujme příběhem, napínavou atmosférou, popisy prostředí, charakterem hlavní postavy. Knížka je obsáhlá, ale nudit se nebudete!
Bernard Minier v jednom rozhovoru říká, že je čtenářem filozofických knih a klasické literatury, proto vytvořil postavu, která mu umožňuje o těchto věcech mluvit. ...
Možná i proto se mi jeho knihy tak líbí, Martin Servez je tak trochu postava ze staré školy, jako by se minul s dobou.

Alushka07
03.07.2016

výtečná detektivka

Magnovak
22.06.2016 2 z 5

Opět nechápu vysoká hodnocení. Jsem teprve na straně 300, ale už teď mohu zodpovědně tvrdit, že je to snad horší než Mráz.

Opět celá řada nesmyslů, která by v reálu byla nemyslitelná, za vše stačí komplet celá scéna v bance. To je neskutečná hovadina.

A celá anabáze kolem Zieglerové a jejího "zjistila, že se dokáže nabourat do počítačů jiných lidí", to už mám vyloženě pocit, že Minierovi je patnáct a k psaní nepřizval jediného odborného poradce ať už kriminalistu nebo IT. To to nikomu z "pětihvězdikářů" nevadi???? To toho o skutečné kriminalistice, IT, bankovnictví, psychiatrii atd. víte tak málo, že vám tyhle knihy přijdou jako "jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla"???

Mám v úzké rodině oceňovaného autora detektivek a také kriminalistu (30 let na oddělení vražd a u cizinecké policie) a pracuji v oblasti IT security. Ne, jistě to ze mě nedělá fundovaného literárního kritika, ale i tak trvám na tom, že tyhle knihy si víc hvězd nezaslouží, protože hlavní pilíře vyšetřování a celého příběhu jsou neslučitelné s realitou. Samozřejmě, kniha nebo film nemohou odpovídat realitě na 100%, ani na 80% ne, ale kdyby nebylo celkem zajímavých zápletek a exteriérů, neváhala bych Minierovi paskvily označit za odpad.

Kdyby se to prezentovalo jako fantasy RPG, dala bych to za 60%

Evazita
14.06.2016 4 z 5

Za mě je určitě Kruh lepší než Mráz, neboť do tohoto příběhu vnesl J. Hirtman ten správný šmrnc.

kokos1
14.06.2016 5 z 5

Docela se mě to líbilo.

vysypanel
01.06.2016 5 z 5

Dobré - i pokračování se mi líbilo, navzdory mnohým dehonestujícím komentářům.
Tak ne, zas tolik kritiky nebylo, dokonce kniha už je na 90% :-)
Třetí díl bude !!!

PetK
26.05.2016 5 z 5

Pořád je to na plný počet hvězd, a kdyby měla kniha o sto stránek míň, myslím, že by jí to prospělo. Jinak je příběh dobře propracovaný. Půjdu i do třetího dílu. Snad bude kratší ;-)

Oxi
25.05.2016 5 z 5

čtivě napsáno, už se těším na další díl

pobijecmuch
13.05.2016 4 z 5

Hodně nadprůměrná detektivka, která vrcholí asi v posledních 70 stranách. Někdy trochu rozvláčné, potom najednou psycho atmosféra. Na této knize je sympatické, že dobrá krimi nemusí být nutně jen ze "severu".

Peslik
11.05.2016 5 z 5

Minier....to jméno jsem ještě před pár měsíci ani neznala nebo si jej nedokázala zapamatovat...teď, když se mě někdo zeptá co čtu a kdo to napsal, hlásím no přeci Minier, ty jej neznáš. Jeho dvě knihy mě úplně dostaly. Za mě má Kruh palec nahoru a 5*. Velmi čtivé, napínavé, popis všeho tak akorát. Nic přehnané a jako u první knihy se těším na další. Jsem napnutá kam až to povede a jestli, třeba, konečně....... .

Hella
02.05.2016 4 z 5

Za mě vzestupná tendence. Nicméně o takových 100 stran méně by byla kniha ještě lepší. Každopádně se těším na další díl.

slyvuska
30.04.2016 5 z 5

už se nemůžu dočkat třetího dílu!!! Prostě skvěle napsané, a to i včetně popisu počasí. Už u Mrazu byla ta atmosféra tak tísnivá, jakoby mrzlo všude okolo a teď déšť!!! A co se obsahu týče - tentokrát jsem ani náhodou netušila motiv... A až úplně nakonec mi došel obsah Intermezza... Prostě super

Zuzanka46
29.04.2016 4 z 5

Po mém absolutním nadšení z knihy Mráz, mě tento díl série lehce zklamal... Nějak jsem se nemohla do knihy stále začíst a motiv vražd mi nepřišel až tak zajímavý jako u prvního dílu. Příběh mi přišel překombinovaný. Můj dojem z knihy zachránil samotný konec, který byl opravdu geniální. Nicméně i přes mé lehké zklamání jsem i nadále velkou fanynkou Martine Servaze a jeho týmu a velmi se těším, až se začtu do dalšího dílu :)

bagel
25.04.2016 5 z 5

Ještě lepší než první kniha, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Opět úžasná atmosféra a mnohem lépe vypracovaný konec.

Mischone
18.04.2016 5 z 5

Knihu jsem hltala stránku po stránce, opravdu se to skvěle čte stejně jako první díl. Jsem spokojena velice i když mě prostředí ústavu v prvním díle bavilo víc, to ale nemění nic na tom, že to byla opět skvělá kniha, kterou jen doporučuji dále.
Knihy od B.Miniera jsou těmi nejlepšími co jsem kdy četla... zůstávají mi v hlavě a nejrači bych si o nich povídala se všemi co potkám. Už se nemůžu dočkat až vyjde pokračování.
A obaly knih jsou třešnička na dortu :)

Hejtmy
17.04.2016 3 z 5

Druhou detektivní knihou od Miniera jsem byl upřímně řečeno zklamán. Možná to bylo tím, že se mi tolik líbil Mráz, protože kvůli tomu jsem očekával další skvělý temný detektivní příběh, který jsem ale nedostal. Celý děj je tentokrát až příliš překombinovaný, příběhy jednotlivých postav se téměř neprotínají (spousta postav je tam úplně zbytečně) a celým dějem prostupující postava Hirtmanna je sice zajímavá, ale bohužel dost nevyužitá. V Mrazu jsem měl postavu Servaze rád, ale v této knize mi nepřipadal nijak zajímavý a jeho náhlá totální obsese ženou, kterou spoustu let neviděl, byla příliš vykonstruovaná, ostatně jako téměř celý děj knihy. Ačkoliv se určitě nejedná o špatnou knihu, tak vzhledem k mým vysokým očekáváním jsem byl prostě zklamaný a u čtení jsem se chvílemi i nudil, což se mi u dobrých detektivek nestává.