Krysař

Krysař
https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80747/krysar-80747.jpg 4 6665 6665

Dykova novela o krysaři je založena na německé legendě. Krysař je pozván do města Hammeln, aby zde vykořistil myši, jimiž je město zahlceno. Poznává Agnes, se kterou prožívá tragickou lásku. Krysař se nepohodne s konšely – nedostává zaplaceno za vykonanou práci podle svých představ. Mstí svou zlomenou duši na zhýralých měšťanech, které pomocí své krysařské flétny navádí do propasti. Jako náznak naděje na lepší budoucnost, dva nevinní lidé, nemluvně a blázen, přežívají... celý text

Torino
08.02.2018 2 z 5

Já jsem se do této knihy prostě nemohla začíst. Nejvíce mi v tom asi bránila ta stará čeština, kterou je příběh psán. Díky ní, nebo spíše kvůli ní jsem tak kraťoučkou knížku četla poměrně dlouho. Často jsem se musela ve větách vracet zpět, jestli to správně čtu a správně tomu rozumím... No a děj? Jelikož znám Krysaře jako muzikál od Daniela Landy a ten má stejný pouze základ a příběh se poté rozvíjí jinak i s jinými postavami, tak musím říct, že Landovi pan Dyk sahá tak ke kolenům...

Lucas89
07.02.2018 4 z 5

Velmi hezká čeština a poutavý příběh na pár stránkách, i to jsou důvody, proč se mi Krysař četl tak dobře.

Tery702
04.02.2018 3 z 5

Vybrala jsem si jí jako povinnou četbu. Těšila jsem se na ní, protože jsem u ní četla kladné recenze, ale mě osobně celkem zklamala....

Etoiles
29.01.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha. Četla jsem několikrát. Úžasný příběh o lidských vlastnostech. Ne nadarmo v povinné četbě!!

sgjoli
28.01.2018 5 z 5

Tuto knihu naprosto zbožnuju. Ten příběh, ty postavy, ta atmosféra, ten fantastický styl psaní! Naprosto skvostné!

zuzka894
25.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Moje nej. Doporučuji přečíst, je tenká, takže to zvládnete za jeden den.

Andrée
21.01.2018 4 z 5

Jak vanul chvílemi vítr, chvělo se listí.
A krysař se domníval, že rozumí šelestu listí.

Anoell
12.01.2018 4 z 5

Tuhle knížku jsem se rozhodla si přečíst kvůli maturitě... Nejsem zvyklá číst tak krátké knížky, proto byl pro mne nezvyk, že se všechno dělo tak náhle a tak rychle... Ale člověk si po pár stránkách zvykne a nechá se unášet Dykovými slovy... Mám pocit, že má tato kniha nějakou skrytou zprávu, něco se čtenáři snaží říct... Bohužel mi tato slova mezi řádky unikají, přesto se mi však kniha líbí, dobře se čte, takovýhle příběh jsem nepředvídala - zkrátka a dobře, tato knižní „jednohubka" je pro mne příjemným překvapením, ačkoliv z ní mám pocit, že mi stále něco uniká...

Aki12
06.01.2018 2 z 5

Příběh byl místy poutavý ale přesto mě moc nezaujal. Vyzdvihl bych pouze závěr knihy a zajímavý styl, kterým je Krysař napsán. Jsem rád, že kniha měla pouze něco kolem 80 stránek, neboť se obávám, že bych další strany navíc nezvládl. Navíc pořádek slov a jazyk, kterým je to napsané mi nesedl. Ztrácel jsem se v tomto díle a chvílemi mi připadalo, že jsem musel více přemýšlet nad smyslem věty, než nad příběhem samotným.

Petrstik
03.01.2018 4 z 5

Krásná poeticky napsaná pověst doplněná nádhernými ilustracemi. (vydání: Vyšehrad, 2016)

Morgause
02.01.2018 5 z 5

Krysař mi ukradl srdce. Půjdu za ním do země Sedmihradské, jen abych mohla dál naslouchat Dykově nádherné češtině, která zpívá jako zvuk záhadné píšťaly. Abych mohla dál vnímat rozbušená srdce i jed zlých jazyků, chechtání ďábla v oblacích, vábení propasti na hoře Koppel. Abych mohla pohoršit konšely u Žíznivého člověka nebo utrhnout tu nejkrásnější růži v Hameln. Veď mě, krysaři...

Denčiknižnísvět
27.12.2017 5 z 5

Knihu, jsem si vybrala hlavně z důvodu, abych splnila povinný počet knih k maturitě. A rozhodně nelituji, že jsem si jí vybrala. Knížka je čtivá, čte se skoro sama. Určitě jsem četla plno knížek, které byly lepší a veselejší ale takhle kniha má něco do sebe. Takže hodnotím kladně a doporučuji všem co maturují aby si tento zajímavý příběh přečetli, už jenom z toho důvodu, že má méně jak 100 stránek a nezabere Vám moc času na zpracování :-)

adam5955
22.12.2017 2 z 5

Nemohl jsem v teto knize najit to kouzlo. Jsem rad, ze jsem si knihu precetl a mohl si udelat svuj nazor, ale na tak kratke dilo jsem ji cetl opravdu dlouho a musel jsem se doslova premahat cist dal.

bookworm_plants
20.12.2017 3 z 5

Jak jsem si četla o téhle pověsti, chtěla jsem si to hned přečíst.
Ale, když už to máme v povinné četbě, tak jsem si ji půjčila. Čekala jsem od toho víc, i když byla extra krátká a zklamala mě. Byla to slabota.

ellyem
17.12.2017 2 z 5

Když jsem ji poprvé otevřela a viděla krátké kapitoly, říkala jsem si, že to bude určitě fajn a během několika dnů ji budu mít přečetnou. Ale nějak se mi nešlo do knihy začíst. Nechápala jsem příběh, stará čeština k tomu také nepomohla, a tak jsem knihu jednoho dne odložila na stůl. Dnes jsem si řekla, že posledních pár kapitol přelouskám, tak jsem knihu po měsíci a půl opět vzala do ruky a s nechutí a otráveností knihu dočetla. Kdyby to nebyl povinná četba, úplně se na knihu vykašlu.

RosMeggie
13.12.2017 3 z 5

Krysař se mi líbil.. Příběh měl něco do sebe, ovšem mi tam pár věcí vadilo.. Místy celkem matoucí, opravdu mi vadilo časté opakování některých slov a slovních spojení.. Popravdě ale musím říci, že je dost možné, že po této knize ještě někdy sáhnu..

Líbil se mi příběh Krysaře a Agnes.. Nešťastná láska.. celá ta tragédie a druhý jediný přeživší Sepp..

Vaše Rosalie.. :)

Jarmila97
13.12.2017 4 z 5

Kniha je velmi čtivá moc se mi líbí celkově její příběh ale je hrozně krátká a chvíli mi trvalo než mi došel ten konec :)

Chesterton
11.12.2017 4 z 5

Kouzelné. Nikoli jen pozitivní, ale kouzelné. Nutno číst ve správném věku, ale kouzelné :))

Áňa 998
10.12.2017 5 z 5

Další bezbolestná povinná četba.

Landreth
05.12.2017 5 z 5

Naprosto briliantní temná atmosféra německého středověkého města a krásný poetický jazyk. Když jsem se do Krysaře začetl, nemohl jsem se odtrhnout... těch posledních pár stránek jsem si nechával na další den jen proto, že mi bylo líto tak rychle opustit Hameln. I když byl plný krys. Jak zvířecích, tak lidských...