Krysař

Krysař
https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80747/krysar-80747.jpg 4 6665 6665

Dykova novela o krysaři je založena na německé legendě. Krysař je pozván do města Hammeln, aby zde vykořistil myši, jimiž je město zahlceno. Poznává Agnes, se kterou prožívá tragickou lásku. Krysař se nepohodne s konšely – nedostává zaplaceno za vykonanou práci podle svých představ. Mstí svou zlomenou duši na zhýralých měšťanech, které pomocí své krysařské flétny navádí do propasti. Jako náznak naděje na lepší budoucnost, dva nevinní lidé, nemluvně a blázen, přežívají... celý text

knihomolka16
22.02.2017 3 z 5

Hezká knížka, ke které bych se nebýt maturity nedostala. Čte se trochu z těžka jako ostatně skoro všechny starší knihy, ale příběh je zajímavý a postavy uvěřitelné.

Terezk-a
21.02.2017 4 z 5

Velmi pěkný příběh.
Oblíbila jsem si Krysaře pro jeho charakter.

milan.krimsky
20.02.2017 5 z 5

V jednom skutečném německém městě a jeho lakomých obyvatel, se jednoho dne rozmnoží krysy a po neustálém ohrožování si městská rada zavolá na pomoc krysaře, který krysy vyvede za hradby města, žádá o zaplacení, když mu rada nechce nic vyplatit tak odvede jejich děti za hranice města neznámo kam

amaenium
15.02.2017 3 z 5

Děj na mě působil od začátku do konce velmi ponuře, měl svoji atmosféru. Spisovný jazyk, kratší věty a občas přeházený slovosled k tomu navíc dodávali to tajemno. Příběh byl dobrý, ale bohužel na mě nezanechal žádný hlubší dojem.

mirektrubak
09.02.2017 4 z 5

Bylo to působivé, atmosferické, tajemné, ocenil jsem tempo vyprávění. Četl jsem to ušima jako audioknihu (děkuji za tip globetrotterovi) a opravdu jsem se do příběhu ponořil.

macek8
05.02.2017 5 z 5

Kniha je zajímavá, tajemná a k zamyšlení.

Tea98
04.02.2017 odpad!

Nudná kniha, která kdyby nebyla útlá a povinná k maturitě, tak jí rozhodně nečtu...

schwarzvasek
30.01.2017 odpad!

Mně osobně se tato kniha nelíbila. Přišla mi zcela o ničem a nezaujal mne ani autorův styl psaní. Toť můj názor.

hanka24
28.01.2017 4 z 5

Klasický příběh psaný ve formě lyrické prózy, kdy je potřeba pro skutečné pochopení číst hlavně mezi řádky. Věřím, že by se z tohoto příběhu dal sepsat 500 stránkový román o tom kdo si co myslí, jakou má minulost a budoucnost atd., ale kouzlo by vyprchalo. K příběhu se ráda vracím, nepřestává mě fascinovat.

Brunnetka
12.01.2017

Na knížku jsem náhodou narazila v krámku s knihami a tím že letos maturuji, vzala jsem si ji...přečetla jsem ji jedním dechem-na to že patří do povinné četby je skvělá :-) DOPORUČUJI ;-)
(na rozdíl od Božské komedie kterou jsem musela přelouskat hned v prváku nebo F.L Věka-seriál mám ráda ale čte se to "ztuha")

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásné, velice dobře čtivé dílo se zajímavou zápletkou. Vřele doporučuji!

eva4036
28.12.2016 4 z 5

Jedna z knížek, kterou jsem si oblíbila díky maturitní zkoušce :)

Rawen616
22.12.2016 3 z 5

S opatrností tři hvězdy, protože si jí už vůbec nepamatuji. Četl jsem jí před lety, protože mam rád celou tu Krysařovo legendu. Co si tak vybavuji, četlo se to dobře i když jsem očekával větší drama. Musím si jí přečíst někdy znovu.

Jane007
22.12.2016 3 z 5

Číst se to dalo, ale čekala jsem trochu víc.

DARKeccentric
17.12.2016 4 z 5

Líbí se mi, jakým způsobem Dyk píše: příběh se odvíjí pomalu a nenuceně, ale přitom se do knihy člověk po pár stránkách začte. Příběh se mi moc líbil, jen jako celek působil až moc předvídatelně.

Melanka
12.12.2016 5 z 5

Je to krásná kniha. A doporučuji vyslechnout si audio, které čte Jiří Dvořák - nádhera! Český rozhlas - čtenářský deník.

Babsie
11.12.2016 5 z 5

Nádherná kniha, zaujala mě myšlenkami a tajemnem. Na povinnou četbu mi přišla napsaná velmi jednoduše, takže se dobře četla. Přestože jsem pověst znala a věděla jsem jak to dopadne příběh mě velice bavil. Postavy, prostředí, myšlenky,... všechno bylo krásně popsané. Jedna z nejlepších knih povinné četby a rozhodně bych si ji dobrovolně přečetla znovu. Opravdu mě zaujala, jak dějem tak postavami.

,,Nebudeš šťastný, ostatně, co je na tom? Štěstí není vrchol. Možná jsi zrozen pro něco lepšího, pokud ne pro štěstí.“

MartinkaSl
27.11.2016 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci povinné četby. Ze začátku trochu nudný děj, pak už to bylo zajímavější. Konec jsem nepředpokládala. Kniha ve mně zanechala zajímavé pocity, ale zpátky bych se k ní už nevrátila.

fereny
21.11.2016 4 z 5

Rychle plynoucí, dramatické, nestárnoucí dílo.

Karin_Kim55
11.11.2016 3 z 5

Začátek mě nudil (že jsem musela něco přeskočit), pak se to ale hezky rozjelo. ^^