Krysař

Krysař
https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80747/krysar-80747.jpg 4 6665 6665

Dykova novela o krysaři je založena na německé legendě. Krysař je pozván do města Hammeln, aby zde vykořistil myši, jimiž je město zahlceno. Poznává Agnes, se kterou prožívá tragickou lásku. Krysař se nepohodne s konšely – nedostává zaplaceno za vykonanou práci podle svých představ. Mstí svou zlomenou duši na zhýralých měšťanech, které pomocí své krysařské flétny navádí do propasti. Jako náznak naděje na lepší budoucnost, dva nevinní lidé, nemluvně a blázen, přežívají... celý text

SeverusSnape
25.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha,strhující děj,který mne moc bavil.Skvělá atmosféra a postavy.Jsem nadšená a asi i trochu divná,protože Krysař mi připomínal Snapa s Harryho Pottera :) :'(

Zuzka.K
16.07.2017 2 z 5

Knihu jsem si vybrala k maturitní četbě, ale moc mě nezaujala. Kniha je sice krátká, ale nebavila mě. Možná je to tím, že jsem ji četla spíše z povinnosti a ne proto, že bych chtěla sama od sebe.

aktijnov
14.07.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem...

Adelajda_4
13.07.2017 4 z 5

Poměrně hezká, útlá knížečka, která se mi četla docela dobře.

IsobelleFarbs
11.07.2017 4 z 5

Za mě opravdu povedená klasika. Já ji sice v poviné četbě nemám, ale bavili jsme se o ní ve škole a tak jsem se rozhodla, že si příběh o krysařovi taky přečtu...
A jsem za to ráda, mě Krysař opravdu bavil, sice mě úplně nenadchnul, ale jeho četbu jsem si užívala. Rozhodně ji doporučuji!

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Klasika. Úžasný Krysař, kdo by neznal jeho příběh :-)

zanetkov77
20.06.2017 4 z 5

Knížku jsem četla jako maturitní četbu a docela mě bavila. Četla se rychle a příjemně. Líbila se mi konečná pointa, která člověka donutí se nad příběhem zamyslet.

Laurel
13.06.2017 4 z 5

Musím říct, že jsem ráda, že jsem nedala na názor svého přítele a knížku si přečetla. Krysař pro mě byl jen "další knížka k maturitě", ale chytlo mě to hned od začátku. Není to nijak těžké ke čtení, autor krásně popisuje okolí a děj. Postavu Krysaře jsem si ihned oblíbila.

ivzu77
12.06.2017 4 z 5

Znám příběh, znám muzikálového zpracování, ale díky Čtenářské výzvě 2017 jsem se dostala ke knižní předloze, splnila jsem bod ♡kniha začínající otázkou.
A VAŠE JMÉNO?
NEJMENUJI SE, JSEM NIKDO. JSEM HŮŘ NEŽ NIKDO, JSEM KRYSAŘ.

Apathe
12.06.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Má své kouzlo, které přiměje člověka k zamyšlení. Je velice čtivá, proto můžu tuto knihu jen doporučit.

DuncanIdaho
02.06.2017 4 z 5

Dnes už klasické dílo, které poodhaluje a kritizuje různé lidské vlastnosti.

KejmlP
26.05.2017 5 z 5

Dílo, která má sílu, krásná legenda, obsahující spoustu moudrosti. A postava Krysaře je fascinující. Dříve než knihu jsem znal skvělý muzikál Daniela Landy, který se sice od předlohy liší, ale zároveň jí dává ještě další rozměr. V obou dílech (byť v Landově podání poněkud rozšířeném), je krásné sledovat, kterak postupné náhody, náznaky a podzemní proudy uvolňují kamínky, které nakonec vyústí v tragédii pro celé město.

Walking_Floppy
26.05.2017 3 z 5

"A vaše jméno?"

Legenda jako taková se mi líbí, Dykovo zpracování už méně - je to dané těžkopádnou češtinou, u které se musí člověk hodně soustředit a pak uniká požitek z děje a příběhu jako takového.

jahex
25.05.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem četl.

dia.riedl
23.05.2017 4 z 5

Jedna z těch opravdu dobrých knížek v maturitní četbě. Postava krysaře se mi strašně líbí. Příběh je pěkný, plynulý, konec mě i překvapil. A musím vychválit jazyk, autor si krásně pohrává se skladbou vět.

Ellissabeth
22.05.2017 3 z 5

Zajímavé. Očekávající. Milé. A krásné :-)

Samery
19.05.2017 3 z 5

Je to složitý, smutný, ale zajímavý příběh. Nečetl se mi však snadno. Je třeba se nad ním zamyslet a i když je děj zajímavý, četla jsem poutavější knihy. Je to hodně složitý text.

Adilajla
16.05.2017 4 z 5

Pro mě tato kniha představovala povinnost k maturitě, tak možná proto se mi tolik nelíbila, jak kdybych ji četla jen tak.

Phewell
14.05.2017 3 z 5

Krásná a temná, myslím ale, že jako maturitní povinná četba je pro většinu čtenářů náročná a nepochopená.

Ranuncul
13.05.2017 5 z 5

Super knížka.Jedna z těch nejlepších z povinné četby,které jsem na sš četla.