Květy zla

Květy zla
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45244/bmid_kvety-zla-D65-45244.jpg 4 1457 1457

Tato básnická sbírka vznikala řadu let, její autor i vydavatel byli stíhání za urážku náboženské mravnosti i veřejné morálky, řada básní nesměla být uveřejněna vůbec, nakonec bylo zakázáno knihu vydávat. Kniha obsahuje celkem šest částí, celkem 145 básní. Vůbec nejslavnější a nejrozsáhlejší z nich je 1. oddíl nazvaný Splín a ideál, tyto básně vypovídají o poslání, umění nebo o postavení umělce, hovoří také o ženách, které autor současně miloval i nenáviděl, protože ho přitahovaly i odpuzovaly, tak se v básních střídá milostná touha a krutá bezcitnost.... celý text

eraserhead
24.11.2010 4 z 5

Květy zla mi po dlouhé době opět připomenuly, proč vlastně mám rád poesii a proč se k ní pravidelně vracím.

_andy_
30.11.-0001 5 z 5

Velice zajímavý druh básní... Není snadno je pochopit, ale když se člověk zamyslí, není to tak moc těžké. Nejlepší básně: Albatros, Víno vrahovo, Zdechlina, Smrt milenců.

Amelie
30.11.-0001 4 z 5

dost narocna cetba, plno prazvlastnich sonetu a nekolik tezko pochopitelnych basni... cekala sem neco vic, zaujala snad jen nejznamejsi Mrsina, ktera dava trochu smysl a Duse vina (ci jak se to jmenovalo)... ale neni spatne si to precist, pokud mate cas tak radsi vickrat, aby to dalo smysl